Bir gün bi uçakta Fransız, İngiliz, Alman, Rus, İranlı,Hollandalı ve Türk, laylaylom gidiyorlarmış. (hep böle olur abi yaa)
Uçak rotasını takip ederekgiderken
İngiltere"nin üstünden geçiyor. İngiliz şöyle bi aşağıları süzüyor ve lafa giriyor:
- Arkadaşlar,burası benim memleketim İngiltere. Bizim biramızacayip meşhurdur, şahane biralar üretiriz, içmelere doyamazsınız. İngiltere bitiyor, Fransa"nın üstünden geçerken Fransız lafabaşlıyor:
- Burası da Fransa. Bizim kızlarımız meşhurdur,
öpmelerekıyamazsın. Derken Almanya"ya geliyor uçak,
Alman bi iç çekiyor:
- Hey gidi memleket diyor. Biz bi arabalar üretiriz, binmelere kıyamazsınız. Sonra Hollanda"nın üzerinden geçerken Hollandalı
bakıyor şöylebi aşağıya:
- Burası da Hollanda diyor. Ah o güzel evler, bizim evlerimiz meşhurdur... Uçak geçiyor Rusya"ya sonra (nasıl bi rotaysa artık) Rus bakıyor aşağıya:
- Bizim KGB miz meşhurdur. Dünyada sinek havalansa haberdardır. Sonra İran"a dönüyor uçak. İranlı bakıyor şöyle bi gözsüzerek:
- Abiler burası da İran bizim de halımız meşhurdur, yumuşacıktır.. Geldik Türkiye"ye...
Türk bakıyor aşağıya, düşün düşün nerden başlasam ki (o
kadar çok meşhur şeyimiz var ki en orijinalini söylemeliyim diye) Sonra başlıyor anlatmaya...
- Arkadaşlar burası Türkiye. Bizim delikanlımız çok meşhurdur... Öyle ki; alır Fransız"ın kızını, içer İngiliz"in birasını, atar Alman"ın
arabasına, götürür Hollandalı"nın evine, yatırır İranlı"nın halısına kızı evire cevire çatır çatır ( evcilik oynar ) sansürledim orayı anlayan anlar
Ruslar"ın KGB"sinin de bi şeyimden haberi olmaz.
Alıntıdır...

Absence

Verildi gibi bir his var içimde okuduğumu hatırlıyorum
yinede güzel

Yukarı Alt