1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

Türk Askeri Budur!

1. HaveKinqGlavie

HaveKinqGlavie Öğretiyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Bir gün* Atatürk'ten Türk askeri hakkında ne düşün düğünü sormuşlar:

- Durun size bir hikaye anlatayım* dedi. Orduları kumandanı idim. Liman van Sanders Paşa da o sırada kıtalarımızı teftişe gelmişti. Hastaneden yeni çıkmış bazı askeri de her nasılsa bölüklerin arasına karıştırmışlar van Sanders:

- Canım böyle adamları ne diye buraya gönderiyorlar? diye söylenerek hasta ve cılız neferi göğsünden itti. Mehmetçik derhal yere yuvarlandı.

Alman generali davasını ispat etmiş olmanın gururu içinde:

- İşte gördünüz ya* dedi düşmek için bahane arıyormuş! Oracıkta van Sanders'e bir azizlik yapmak aklıma geldi neferin yanına sokularak;

- Ne kof şeymişsin sen... Dedim. Dikkat etsene seni yere yuvarlayan adam bizden değildi. Ne diye karşı durmadın? Şimdi tekrar yanına gelirse* sıkı dur. Gücün yetiyorsa bir kakma da sen ona vur.

Sonra van Sanders'e dönerek:

- Sizin takatsiz sandığınız nefer boş bulunduğu için yere yıkılmış. Türk askeri amir karşısında* dünyanın en uysal insanı olur. Kendisine söyleyin:"hele gelsin bak bir daha beni yere yıkabilir mi?" diyor.

Van Sanders askerlerle şakalaşmasını severdi. Gülerek aynı askerin yanına geldi. Fakat eliyle dokunur dokunmaz o mecalsiz Mehmet’ten öyle bir kakma yedi ki* derhal sırt üstü yuvarlandı. Van Sanders* Mehmetçik'in bu mukabelerine hiddet etmemiş bilakis Türk neferine karşı olan hayranlığı artmıştı. O kadar ki yerden kalkınca ilk işi gidip hasta Türk neferinin elini sıkmak oldu.

Atatürk:

- İşte Türk askeri budur!diyerek sözlerini bitirmişti.

2. JuNioRKinG

JuNioRKinG Old School olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    HİÇ KİMSE M.K ATATÜRK Olamaz yanlızca onun izinden
    Çok harika ATATÜRK ile ilgili harika olmayan hiçbir şey yok
    Teşekkürler paylasım için

3. Mavi Reyiz

Mavi Reyiz   rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ayni zamanda bu liman von sanders ; canakkalede kaybettigimiz askerlerin nedeni, boş cepheler açılmasının , sarıkamış cephesine askerlerin yazlık kıyafetlerle gitmesini , ülkenin fakirleşmesini sağlayan ve ülkenin kökünü kazıyan adamın ta kendisidir.

4. PolgaraWahrenheit

PolgaraWahrenheit Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Üni
    Hacım sağol paylaşım için ama imlâ olayına dikkat etseydin her seferinde kimin ne dediğini , nerde konuştuğunu anlamak için paragraf başına dönmezdim :)

5. Seppuku

Seppuku Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sağolp aylaşım içn