1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

Tunus'ta hükümet düştü

1. QueeeN

QueeeN Gözlemliyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Computer Technician
    İlk gelen haberlerde Bin Ali'nin Libya'nın koruması altında Malta'ya kaçtığı bildirildi. Ancak daha sonra El Cezire, Malta hava trafik kontrolörlerine dayandırdığı haberinde Bin Ali'nin Paris'e gitmekde olduğunu belirtti. Bin Ali'nin devlet başkanlığı görevini Başbakan Muhammed Gannuçi üstlendi.

Gannuçi akşam saatlerinde devlet televizyonundan yaptığı açıklamada, 6 ay sonra yapılması planlanan erken seçimlere kadar devlet başkanlığı görevini yürüteceğini söyledi. Gannuçi, "Devlet Başkanı'nın geçici olarak görevini yerine getiremeyecek olmasından dolayı başbakan geçici olarak bu görevi üstlenecektir... Tunus'un bütün kadın ve erkeklerini, hangi siyasi görüşe ya da entelektüel düzeye sahip olursa olsun herkesi, sevgili ülkemizin bu zorlu dönemi aşması ve istikrarına kavuşması için birlik olmaya çağırıyorum" dedi.

Tunus'ta yaşanan bu son gelişmelere dünyadan ilk tepki ABD'den geldi. Ulusal Güvenlik Konseyi Sözcüsü Mike Hammer, Ben Ali'nin Tunus'u terk ettiği yönündeki haberlerin Beyaz Saray'a ulaştığını söyledi. Hammer, Tunus halkının "kendi liderini seçme hakkının" olduğunu söyledi ve yaşanan gelişmeleri yakından takip etmeyi sürdüreceklerini ifade etti.

OLAYLAR BUGÜN ZİRVE YAPTI