Takımı
Seçiniz...
Herkese selamlar,
Abiler arkadaşlar, haziranda 16 gibi telefonumu garantiye verdim kapandı bir daha açılmadı ve teknik servis süresi başladı uzun süre bekledim ve telefonum olmadı(4 ay kadar) bende bu süre zarfında yeni telefon almıştım dedim para iadesi hakkımı deniyim gittim tüketici haklarına(16.10.2016) yazdım dilekçemi başvurdum bekliyordum.

Bu perşembe telefonu aldığım abi aradı ;

telefoncu abi: kardeşim seni sony den arayıp bilgi falan isteyebilirler ona göre açar konuşursun, büyük ihtimal hesap no falan isterler

ben: tamam abi

ama arayan olmayınca bende telefonu aldığım abiyi aradım

ben: abi aramadılar

telencu abi: kardeşim sen topla telefonun kutusunu bana getir kulaklık şarj aleti falan faturaları koy içine bende garantiye göndericem orada halledicez istersen sen kendin götür Alsancak kvk ya daha hızlı olur işlemlerin dedi (okuduğum yer Alsancak'a daha yakın telefonu satın aldığım yerden ondan böle teklif etti sanırım.)

ben: Abi benim faturam şuan tüketici haklarındaki dosyada orjinal fatura mı lazım, fotokopi falan olur mu?

telefoncu: Kardeşim zaten şikayetini geri çekmen gerekiyor uzlaşma gibi bişey oluyor yani eğer çekmezsen şikayeti parayı alırsan sana ceza oluyor.(Bu dediği olayı internette okumuştum zaten) Bak bana bi dilekçe attılar sana göndereyim whatssup dan .

ben: tamam abi ben hafta içi gelirim memlekete hallederiz. bu arada ben tüketici haklarına şikayetimi çekmeye giderken bu belgeyi götürecek miyim abi?

telefoncu: gerek yok

ben: tamam abi saolasın

Abinin gönderdiği dilekçe:

Belgeyi okudum ama sadece şunu anladım "Sony bana .... tl para geri vericek bende bunu karşılığında davadan çekilicem" gibi bir şey? Bu belge olmadan gidersem şikayetimden direk çekilicek mişim gibi hissediyorum çünkü kimse beni telefon ile aramadı sony den.

Yorumlarınızı bekliyorum konuyu biraz dağınık oldu ama elimden geldiğince okunaklı yapmaya çalıştım.

Bence sen o telefonu o telefoncu dedigin kisiden kurtar sikayetini falanda geri cekme. Tlfncu seni yemeye calisiyor gibime geldi.

Wax Whine

.NET
Server
Aspendos
Takımı
Besiktas
Şikayeti çekme. Uzlaşma için yazılı protokol yaparlar, şu kadar para verilecek derler ondan sonra şikayetini geri çekersin. Ama öbür türlü elinde garantin olmadan geri çekersen işin uzama ya da saçma noktalara çekilme ihtimali var anladığım kadarıyla.
Yanlış biliyor olabilirim

Advance

Elinde para alacağına dair garanti bir belge olmadan şikayeti falan geri çekme yine sen çekersin dertlerini

Takımı
Seçiniz...
Para alacağıma dair belge yukarıda abinin bana attığı resimdeki belge ama kim doldurucak ben mi telefoncu mu garanti firması mı çözemedim henüz. :D

Takımı
Seçiniz...
Bence sen o telefonu o telefoncu dedigin kisiden kurtar sikayetini falanda geri cekme. Tlfncu seni yemeye calisiyor gibime geldi.
Telefoncu abiye işin ucu dokunmuyor aslında sadece aracı para onun cebinden çıkmıyor diye biliyorum kar payını geri veriyodur en fazla, zaten kendi mekanıda turkcell bayisi büyük bi yer pek önemseyeceği bir şey değil telefonumda öle pahalı değil sony m4 aqua aldığımda 1100 liraydı büyük bi miktar değil yani telefoncu abi için. 1100 ün hepsini o vermeyecek sonuçta :)

Yukarı Alt