netlimitsiz tarifesine geçtim 2hafta önce hız 4mbit-5mbitdi ama sürekli kopuyordu daha sonra aradım ttneti paralel telofon falan dedi.paralel telefonu çıkarttım.Sonra bir kez daha kesilmedi fakat şimdi internet hızı 1mbit bile olmuyor 15gbı geçmişimdir ondandır dedim aybaşını bekledim.Bugün 2si oldu ve hız 1mbit olmuyor ne yapabilirim

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
yapacakların basit işlemler, git güzelce 5 milyona telefon kablosu al ama 3 parça alacaksın birisi uzun tek parça duvardan splitter'a girecek 2 minik parçada splitter'dan çıkıp birisi telefona birisi modeme gidecek (uzunlukları evin şartlarına göre sen ayarla) bu şekilde kablolamayı yap bakalım sorun olacak mı halen sorun devam ediyorsa modem ayarlarından ppoe-a var sende hangisi seçiliyse diğerini seç değiştir. sorun kalmamalı halen sorun varsa ya modemin arızalı ya da ttnet hattında sorun vardır.

extraloob demiş ki:
yapacakların basit işlemler, git güzelce 5 milyona telefon kablosu al ama 3 parça alacaksın birisi uzun tek parça duvardan splitter'a girecek 2 minik parçada splitter'dan çıkıp birisi telefona birisi modeme gidecek (uzunlukları evin şartlarına göre sen ayarla) bu şekilde kablolamayı yap bakalım sorun olacak mı halen sorun devam ediyorsa modem ayarlarından ppoe-a var sende hangisi seçiliyse diğerini seç değiştir. sorun kalmamalı halen sorun varsa ya modemin arızalı ya da ttnet hattında sorun vardır.
peki teşekkür ederimde pki bu kabloları nasıl takcam:S ppoe_a ne bide modem ayarlarına nerden gircem benim modem zoom

PPPoA: ATM network üzerinden internete çıkılır.
PPPoE: Ethernet networkü üzerinden internete çıkılır.

Telekomun vermiş oldugu karardan dolayı en son kurulan networkler ethernet networküdür.

Pergio demiş ki:
PPPoA: ATM network üzerinden internete çıkılır.
PPPoE: Ethernet networkü üzerinden internete çıkılır.

Telekomun vermiş oldugu karardan dolayı en son kurulan networkler ethernet networküdür.
modem ayarlarına nasıl bakacağım:S

192.168.1.1 URL'ye bunu yazarak görebilirsin.Birde modem şifreni bilmiyorsan 1234 veya 12345 i dene.

Yukarı Alt