1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

TTNet 8Mbps Rezilliği

1. ghost12

ghost12 Tanınıyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Herkese selamlar,Cuma akşam 6 buçukdan beri maalesef internetlerde sorun oldu.Sorunun nedeni ise 8mbps başvurmaya gitmiştik türk telekom bayisine.Her neyse bir form vardı doldurduk onu 10 dakika sonra hal olur dediler neyse biz alışveriş e geçdik ordan geldik 6 buçuk gibi yaklaşık türk telekomdan 25-30 dakika sonra.Modemin fisini takıyorum adsl ışığı devamlı yanıp sönüyor yani bağlanamıyor.Dedik akşam oldu sayılır belki hatlarda yoğunluk vardır bekledik uzun bir süre ama hep aynı idi.Sonra cuma günü bayağı bir süre geçdikten sonra TTneti aradık orda bir adam çıktı her neyse derdimizi anlatdık Arıza kaydı aldı 24 saat içinde kesin bir sonuç alıcaksınız dedi.Her neyse saat cumartesi saat 6 gibi yine aradık ne oldu diye çıkan kadında arıza kaydınız yok dedi.Nasıl olur filan o ilk adam arıza kaydını geçmemiş :? Her neyse 6 gibi yine arıza kaydı aldılar ve 24 saat içinde sonuç alacaksınız dendi.Ondan sonra Ttneti yaklaşık 3-4 kere yeniden aradık ve pazar günü öğlen tam 2 buçukda bir adam geldi hattı kontrol etmeye her neyse hatda ve modemde sorun yok ama pazar günü olduğu için pazartesiye kalır dedi ve Pazartesiye kaldı.Bu gün saat 5 i 15 geçe gibi internet geldi ama 8mbit den eser yok 1 mbit.Nedeni ise yani bu kadar uğraşmamızın nedeni ise Santral in uzakta olması ve 8Mbps yi modemin çekememesi imiş.Yani 8Mbps ye bağlanamıyor buradan.tabi onla bayağı uğrastık Santral dan geniş bant mı ne bir şey dediler yani en yüksek hangi hızı desteklerse tarife ona göre otomatik değişicek filan denildi ama şu an hızım 1mbit :| .Burada 2 mbit ve 4 mbit kullanan insanlar var(Aynı apartmanda).Yani yine TTnetle uğrasacağız ailecek :? :cry: .Mağdem böyle bir şey yapıyorlar Alt yapı yok santral ler uzakta niye böyle bir işe kalkışıyorlarki onu anlamış değilim.Bu Sorun boyunca TTneti Tam 8 kere aradık cumadan pazartesiye kadar.Çünkü bunlar bir lafdan anlamayan insanlar.Biri Arıza kaydını almaz öbürü konuyu anlamaz başka birisi hattınız 8mbit i destekliyor bizi rahatsız etmeyin der böyle uzayıp gidiyor :think: .Size söylüceğim önce santral in uzaklığını filan öğrenin sonra bu işlere kalkışın bu sorunu yaşayan bir çok Kullanıcı varmış TTnet söyledi.8Mbps hevesi kursağımda kaldı :cry: :cry:

2. Chorus

Chorus   Admin rank8

Beğenilen Mesajlar:
    228
    Ödül Puanları:
    63
    500 yıl sonra ingiltere gibi olacağım kuzum az sabret.

3. Fre3sTyLe

Fre3sTyLe Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bana küfreder gözlerin , dudakların yardım yalvarı
    Modemin e ulaşan hatta sorun var demek yani ınternet var ancak modemin görmüyor demek başlıca sebepleri ; modem kablosunda ek yapmak(yama) , modem fişlerini herhangi bir yerde halı altında bı esya altında bırakıp ezılmesını saglamak vb.

4. ghost12

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Hatta sorun yok modemdede yok.Buraya TTnetden ekip geldi pazar günü bütün hattı daireden yer altına kadar baktılar hatta(Kablolarda)ve modemde sorun yok sorun olan buraya 8Mbps interneti santral uzak diye tam verimli gelememesi ve o yüzden hattın santralle bağlanamaması.

5. Winterspring

Winterspring Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Türkiye'nin gerçekleri , sadece bu konuda değil pekçok konuda geriyiz.Kökden değişim gerek ; şu boyasız beton yığını binalardan internet ağlarına , sokak tabelalarına , yönetenlere...Kökden değişim yapılması gerek ki buda imkansız birşey :rolleyes1:

6. Fre3sTyLe

Fre3sTyLe Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bana küfreder gözlerin , dudakların yardım yalvarı
    O kadar zorki ... Ama cok gerekli turkıyeyı duvar kabul edersek açıkları kapatmak için duvar okadar cok boyandıkı yakında komple çökecek

7. Advance

Advance   rank8

Beğenilen Mesajlar:
    16
    Ödül Puanları:
    48
    ne diyebiliriz ki
    TTnet disconnecting people ..

8. Optimus Prime

Optimus Prime Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    :lol: :lol:

9. Buura

Buura Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Aynısını bende yaşadım aradık mmodeminize reset atın dediler.Attık 1 saat boyunca gelmedi internet.tekrar aradık santral kaldırmıyo dediler size sizin içn uygun olan en yüksek tarifeyi vericez dediler fakat nette kopma sorunu var.

Allah belalarını versin..

10. Journalist

Journalist Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    TTNet bana şu ana kadar hiç sorun çıkarmadı memnunum açıkcası ama şu bir gerçekki telefonla müşteri hizmetlerine bağlandığında telefondaki adam/hatun hiçbirşeyden anlamıyor iki saat derdini anlatmaya çalışıyorsun birde ben biliyorum havalarına girmezlermi ıyyy al telefon kablosuyla sık boğazını :P :buddha:

11. ghost12

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Vallaha ya dün geldi internet yine gitti bu gün sabah neyse bu sefer adamlar kendiliğinden geldi adsl sabitlenmiyor kopmalar oluyor diye geldi adam 11:40 da baktılar yine hatlar sağlam filan yine aynı şeyler sonra adam öğleden sonra adam gitdi iste birazdan ekip gelecekmis o adamla birlikte komple burada santral e voltaj,güç,adsl hattı verimliliği filan bir şeyler dedi ve gitti valla herhal akşama kadar buradalar :? .İnternet şu an 192 kbps upload 288 kbps download hızıyla bağlanıyorum valla bu konuya yorum yazmam 5 dk ımı aldı aman gelsinlerde şu işi halletsinler.Sanada tavsiyem yine ttneti ara adsl hattını sabitleme çalışmalarına baslasınlar.Çekiceğimiz var cuma 6 dan beri adam gibi internette gezemedim ve oyuna hiç giremedim :cry: :cry: :oops:.Şu an 192/288kbps hız hattı ölçmek için ve geçen vakit içinde en azındanda bir gezebilmek için bu hızı ayarlamışlar(Gezmekten kasıt googleye girmek bu hızla :roll: )

12. Buura

Buura Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Al işte gene gitti 5 char açıktı işin yoksa sok hepsini..

13. Misproject

Misproject Buralıyım rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    8)