iCe_diVe

Bilgiliyim
Made in Turkey

1)Ayni şirkete ait iki otobüs yolda karşılaştı, şöferler ellerini bırakıp selamlaşyı(52 kişi öldü)

2)Odun kesmek için ağaca çıkan adam Nasrettin Hoca Fıkrasındaki gibi oyurduğu dalı kesince yere çakıldı.Hastahanede öldü.(ANTALYA)

3)Bir anne yağmur girmemesi için bacayı tıkadı duman çıkmayınca ewin içi karbondioksit gazı doldu. Anne ve bir oğlu öldü 3 yavru komada(İSTANBUL)

4)Asabi çoban ot yemeyen koyunu tüfeğin dipciği ile dövmeye başladı. Tüfek ateş aldı çoban öldü.(BİTLİS)

5)Otlayan iki koyun evin önündeki kumu dağıttı. Koyunların sahibi aile ile kumun sahibi aile birbirine girdi. 5 kişi öldü

6)Duvarı yıkıp ili odayı tek oda yapmak isteyen adam işi abarttı. Duvar için kazma yerine dinamit kullandı. Mahalleyi havaya uçurdu.(YARALI, LÜLEBURGAZ)

7)Şaşkın köylü 3 katlı evin terasında buzağı beslemeye başladı. Buzağı bir süre sonra 250 kiloluk dev bir inek oldu. İneği vinçle indirdiler(İSTANBUL)

CoolKurban Bayramında beraber deve kesmeyi planlayan 2 aile arasında çıkan tartışma sonucu jandarmanın aldığı karara göre deve 2 ye bölündü.(AĞRI)

9)Dolmuş(Uydurma değil bunu uydurma sananlar olabilir gerçektir)

İki tane kadın çocuklu filan gezmeden dönüyolar işte büyük şehirde dolmuşa biniyo bunlar. Ama bir önde bir arkada yer var. Neyse biri öne oturuyo kadınların biri arkaya. Öndeki çıkartıyo hemen iki kişilik parayı veriyo. Arkadakide para vermeye yeltenince, öndeki arkaya bağırıyor:"Nejlaaa ben önden verdim zaten bide sen arkadan vermeee..."

10)Otobüs:

Adamın biri otobüse biniyo ama bileti yok. Şoföre biletinin olmadığını söylüyo. Şoför yolculara sormasını söyleyince yolculara dönüp:

-Binebilirmiyim?

Bunlarda yabancılardan:

1)Compaq "Press any key” komutunu "Press return Key" şekline dönüştürmeyi düşünüyor. Neden? "Any" tuşu nerede sorusuna cevap vermekten baygınlık gelmiş.

2)Bir müşteri üzerinde "toz koruyucu" olduğunda fareyi kullanmakta güçlük çektiğinden dert yanmış. Toz koruyucu dediğinin farenin plastik paketi olduğu ortaya çıkmış.

3)Disklerinin hatalı olduğunu savunan müşteriye "diskleri satıcıya yollayın" denmiş. Satıcının eline geçen mektuptan disklerin fotokopisi çıkmış.

4)Dell şirketinin bir müşterisi bilgisayarının faks çekmemesinden şikayet etmiş. 40 dakikalık bir telefon görüşmesinin sonucunda adamın kağıdı monitöre dayayıp "Gönder" tuşuna bastığı ortaya çıkmış.

5)Bir IBM müşterisi dokümanı yazıcıya aktaramadığından şikayet etmiş. "Bilgisayar yazıcıyı görüyor mu?” sorusuna karşılık “Ekranı yazıcıya doğru çevirdim ama hala görmüyor” cevabını vermiş.

6)Yeni aldığım bilgisayar çalışmıyor diye Dell firmasını arayan kadın sürekli “Ayak pedalına basıyorum makineden hiç ses gelmiyor” demiş. Ayak pedalı dediğinin fare olduğu ortaya çıkmış.

7)Novell Netware’in ünlü hikayesi:

Netware: Buyrun SysOp.

Adam: Bilgisayarın kahve taşıyıcısı kırıldı. Garanti kapsamındayım, ne yapmam lazım?

Netware:Kahve taşıyıcı mı?

Adam: Evet bilgisayarın önündeki!

Netware: Pardon anlamakta güçlük çekiyorum. Bu kahve taşıyıcıyı nereden aldınız. Promosyon falan mı? Üzerinde bir marka var mı?

Adam: Bilgisayarla birlikte geldi. Promosyon olup olmadığını bilmiyorum. Üzerinde 4X yazıyor.

CoolBir IBM müşterisi: “İlk Disketi sürdüm. İkincisini sürerken çok zorlandım. Üçüncüsü asla içeri girmiyor.”

belirsizzzzz

Aileden

İki tane kadın çocuklu filan gezmeden dönüyolar işte büyük şehirde dolmuşa biniyo bunlar. Ama bir önde bir arkada yer var. Neyse biri öne oturuyo kadınların biri arkaya. Öndeki çıkartıyo hemen iki kişilik parayı veriyo. Arkadakide para vermeye yeltenince, öndeki arkaya bağırıyor:"Nejlaaa ben önden verdim zaten bide sen arkadan vermeee..."
muahaha

En Süper Bu

Yukarı Alt