1. Reklam


  1. joysro
   ledas
   ix2
   leon
   kingsofsro
   aelyria

Terlemek son derece sağlıklıdır.[Rexona vb. kullanmayın.]


 1. Sensei

  Sensei Öğretiyorum rank8

  Kayıt:
  21 Haziran 2009
  Mesajlar:
  515
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Sanal alem..
  Terleme, vücut sıcaklığının istenilen aralıkta kalması ve rahatlığının sağlanabilmesi için yapılan bir dengeleme faaliyetidir. Vücudun son derece sağlıklı bir tepkisidir. Sıcak bir yere girildiğinde ısı dengesini sağlamak için vücudun bazı mekanizmaları devreye sokulur ve termostat gibi çalıştırılan sistemle vücut sıcaklığımız dengelenir.

  Normalde kokusuz olan ter, yağ bezlerinin salgısı ve cildimizde tabii olarak bulunan bakterilerin çeşitli şekillerde bir araya gelmesiyle kokulu hale gelir. İnsanlar genellikle kokusu sebebiyle terden şikâyet eder. Hatta terlemeyi engellemeye çalışırlar. Oysaki terlemeyi engellemek için koltuk altına uygulanan kozmetik ürünler, ter bezleri açıklıklarının kapanmasına sebep olur. Bu da vücudumuzdan uzaklaştırılması gereken zararlı maddelerin içerde kalmasına ve vücudun zarar görmesine yol açar.

  Ter kokularından kurtulmanın en sağlıklı yolu, sık sık yıkanmaktır. Ayrıca arka arkaya terleme durumlarında yıkanılmadığı durumlarında yıkanılmadığı zaman, ter ile dışarı atılan toksik maddeler, vücut tarafından tekrar geri emilir.Terlemek, bir savunma mekanizması olduğundan teri engellemeye çalışmak, bilhassa yaz aylarında güneş çarpması riskini arttırır.
   
 2. Continuum

  Continuum   olduser rank8

  Kayıt:
  11 Ekim 2008
  Mesajlar:
  2.572
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Meslek:
  Öğrenci
  Şehir:
  Evren
  Doğrudur. :coffee:
   
 3. GetInDatAss

  GetInDatAss Öğretiyorum rank8

  Kayıt:
  16 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  674
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Ben almıyım pis pis dolaşamam :D