Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Benim nedense böyle şeyler çok ilgimi çeker , özellikle cod 4'te ki pripyat haritasını görüp resimlerine baktıktan sonra oralarda bulunmayı çok istemişimdir.Sizin de varsa bildiğiniz yerler veya hikayeler ekleyelim :)

Su altında kalmış isa heykeli ;

Wonderland Lunaparkı (Çin)

Burası çin'de bir lunapark terkedilmiş yada hiç yapılmamış tam olarak bilmiyorum.Bizim de böyle bir Tatilyamız vardı kapatılan , sonrasında yıkılıp içinde ki malzemeleri Irak'a satılan.

Pripyat (Ukrayna)
Burası yazımın başında da belirttiğim ukrayna pripyat , COD 4'te bir haritanın da adıydı."Ghost Town" adı altında geçiyor.Sovyet rusya zamanlarında patlak veren çernobil faciasıyla beraber boşaltılan şehir.1000 kadar otobüsle 1 saat içerisinde boşaltıldığı söyleniyor.Üzerinden o kadar yıl geçmesine rağmen hala normal bir yerde bulunandan 20-25 kat daha radyasyon içerdiği söyleniyor.Hatta bunun üzerine bir web sitesi dahi bulunuyor. pripyat.com/en sol tarafta günlük olarak ölçüm değerli bulunuyor.

Pripyat felaketten önce ;

Angkor Watt (Kamboçya)

Askeri roket fabrikası (Rusya)

Bulgaristan Komünist Partisi binası

Lawndale Tiyatrosu (Chicago, ABD)

Eski hali ;

Takımı
Besiktas
çok güzel yerler var keşke böyle yerleri gezme fırsatım olsa

Diğerlerini bilmem ama kucuklugumden beri benimde pripyat cok ilgimi cekmiştir üzerine yapılan filmler, belgeseller, oyunlar buldukça oynarım :D hatta en son çernobil sırları cıkmıstı fena değil bence :P

Benimde böyle mekanlara karşı bir ilgim olmuştur ama bir tanesi var ki ...

1974 Kıbrıs Barış Harekatı'nda ele geçirilen; savaş sonrasında yapılan anlaşmaya göre tarafsız bölge haline getirilmiş, sivil halk için iskana ve yerleşmeye kapatılıp çürümeye terk edilen şehir;

Kapalı Maraş - Kıbrıs​

Takımı
Besiktas
Çok güzel ya. Cidden çok ilgi çekici, çok merak uyandırıyor :)

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
9gag böyle bir toparlama yapmış yine , bu konu aklıma geldi , güncelleyeyim dedim resimle beraber.

Takımı
Seçiniz...
Sırt çantası, fotoğraf makinesi, bolca zaman ve para. Bu resimleri görünce aklıma direk bu dörtlü geldi.

Benimde en çok istediğim şeylerden biri batmış bir gemiye su altında bakabilmek içerisini gezebilmek. Gerçekten hoş olurdu.

Yukarı Alt