Terim: Eksiklerimiz gördük
Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, Uruguay ile yapılan özel maç sonrası, ''Kendimizle yüzleşmemizi sağlayan bir maç oldu'' dedi.

EURO 2008 finallerine hazırlık kapsamında Uruguay ile bir özel maç yapan ve sahadan 3-2 yenik ayrılan A Milli Takım'da, teknik direktör Fatih Terim, eksikleri görme adına iyi bir maç olduğunu belirtti. Terim, ''Uruguay maçının 90 dakikası mücadele içinde geçti. Güzel bir maç oldu. İyi bir hazırlık maçı yaptık. Diri bir takım Uruguay, doğru maç almışız. Kendimizle yüzleşmemizi sağladığı için önemli bir maç. Teknik olarak böyle algılıyoruz. Kazanabilirdik. Daha fazla gol de yiyebilirdik'' diye konuştu.
Fatih Terim, bu maçta ilk kez Tümer Metin'e forma şansı verdiğinin hatırlatılması üzerine, ''Oyuncularımla tek tek yorum yapmak istemiyorum genel olarak bakıyorum. Tümer'i biliyorum, ama yine de görmek istedim. Tek tek yorum yapmak istemem'' dedi.
Maçın ilk 20 dakikasının istedikleri şekilde geçtiğini ifade eden Terim, her gün 3 antrenman yaptıklarını hatta maç sabahı ağır bir antrenmanları olduğunu hatırlattı.
Defansta Gökhan Gönül ve Servet'in olmamasının adaptasyonda sıkıntı yaptığını dile getiren Terim, ''Servetin gelmesi iyi. Hamit'in ilk maçı. Diri bir Hamit'i iyi kullanabiliriz. Golde biz hata yapıyoruz. Golün şokunu atamadılar. Avrupa Şampiyonası'nda klasik bir takım yerine esnek bir takım daha doğru olacak. Bazı oyuncuları oynatamıyorum. Antibiyotik alan var. Uzun süre maç oynamamış olan var. Türk milli takımı aslan gibi oynayacak. Burada deneme yok. Tüm oyuncuları tanıyorum'' dedi.
Teknik direktör Terim, şampiyonada en önemli destekçilerinin taraftarların olacağını vurgulayarak, ''Seyirci bizim için çok önemli. Başımız bundan önce eğilmedi bundan sonra eğilmeyecek. Taraftarlara inancımız tam'' dedi.

Yukarı Alt