1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

Tenpanterden kendisine öz eleştiri

1. tenpanter

tenpanter Old School olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    38
    Belki normal zamanda bunu yapmazdım ama tam sırası bende kendimi anlatmak istiyorum biraz rahatlamak için sevgili extraloob psikologları :thumbsup:

Hayatımda başarılı ve zeki bir çocuktum ta ki bu bilgisayar hayatıma girene kadar..Ortaokuldayken arkadaşım öğretmenimize aynen şöyle demişti öğretmenim Özgü(Benim) Titanik gibiydi ama şimdi battı.O zamana dek hep sınıf birincisiydim ondan sonra yerimi diplerde ki birinciliğe bıraktım.Artık hayatım kendini oyunlara bıraktı gel zaman git zaman sınavlar sadece sıradanlaştı benim için ne sınavlara çalıştım ne derslere çalıştım gittikçe düştüm.Tek hedefim bilgisayar oyunlarında 1 numara olabilmekti.Bambaşka birisi olmuştum, bilgisayar başında kendi cevherimi kararttıkça kararttım, kendimi zehirledim yıllarımı boşa harcadım.Şimdi geriye baktığım zaman sadece bomboş geçen zaman görüyorum.Şimdi bu binalarla çevrili hayattan ve teknolojiden o kadar nefret ediyorum ki özlem duyduğum tek şey bir dağın tepesine çıkabilmek güneşin batışını doyasıya izleyebilmek ve ağaçların kokusunu ve o güzelim baharda açan çiceklerin kokusunu ciğerlerime çekebilmek, güneş battığında sırtımı çimlere yaslayabilmek, bunu yapmayalı o kadar uzun zaman oldu ki son nefesimi verene kadar yıldızları izleyebilirim.Bütün bu zaman boyunca ortaya sadece asosyal içine kapanık ve fazla konuşmayan bir genç ortaya çıktı.Arkadaşlarıyla hergün sokaklarta akşamlara kadar top oynayan, o mutlu, neşeli çocuğu günbegün öldürdüm.Keşke hep çocuk kalsaydım dedim bazen, keşke kendime bu işkenceyi hiç yapmasaydım. Sonuç olarak oradaydım şimdi buradayım ve aklımızı başımıza devşirmezsek bir gün yatağımızın başında ölürken hissetiğimiz tek şey pişmanlık olacak bundan eminim. Eğer ki ben bu kapitalist sistemin içinde bir makine gibi her gün işe git işten gel isterlerse size trilyonlar versinler, belki bazılarınızın istediği tam olarak budur.Bunu bilemem bana laf düşmez ama ne olursa olsun mutlu olduğunuz mesleği yapın kendinizi, hayallerinizi, kişiliğinizi para için satmayın.Sırf para kazanıcam diye patronunuzun gururunuzu kırmasına izin vermeyin.

Ben bunları size söylüyorum kalbimden geçen kesinlikle bunlar sevgili arkadaşlar.Ama sen bunları yapabilir misin dersen yapamam derim.Çünkü ben sadece bilgisayar başında takılan asosyalin tekiyim benden adam olmaz diyorum kaç kez kendime, kızıyorum küfrediyorum ama gene aynı belki buda onlardan birisidir.Ve ben her gece yatarken, tatil günlerinde, fırsat bulduğum zamanlarda tek yaptığım şey hayal kurmak evet tek yaptığım şey hayal kurmak.Hayallerimde kurduğum kişi,olduğum kişi ve yapmak istediğim şeyler,düşüncelerim,fikirlerim ile kendi imparatorluğum ve adeta ben bir Tanrıyım.Ama gerçek dünyada insanlara fikrimi açık açık söyleyemem,çekinirim,sıkılırım.Hayallerimde kendim olabiliyorum, ama gerçek hayatta sadece bir sahtekarı canlandırıyorum istediğim kişi, öz benliğimin altında yatan gerçek kişi olamıyorum ama emin olun ki o muhteşem insanı özgür bırakmayı başarabilirsem, kendi kendimi yenebilirsem işte o zaman dünyanın ve insanoğlunun bileğini bükme fırsatını elime geçirmiş olacağım.

Teşekkür ederim sevgilerle ROMALI.

2. Pikachu

Pikachu Öğretiyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Bilgisayara bakış açımı değiştirdin, yarından itibaren bırakıyorum :roll:

PS; Dalga geçmiyorum.

3. Left Behind

Left Behind Old School olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    38
    özet geç :D

4. tenpanter

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    38
    Bu mesaj Pikachu rumuzlu uyeden alinti yapildi
    Bende bırakmak istiyorum çünkü facebookmuş oymuş buymuş sanal alemmiş oyunmuş zartmış zurtmuş hepsi boş şu kısacık hayatımda Dünyanın güzelliklerini doya doya yaşamak varken aptallar gibi bir ekranın başına kilitlenmek bunlar söylüyorum evet yarın gene devam edicem çünkü ben bir aptalım.Keşke biri her gün beni eşek sudan gelinceye kadar dövse de beni doğru yola soksa.

Ve emin olun kaliteli bir yaşamdan kastım birahanelerde geceleri sarhoş olup, kadın kızla gezip tozmak için bilgisayardan uzaklaşın kendinize bir hayat kurun demiyorum.Çünkü bana göre bu ikisi arasında da hiç bir fark yok.

İnsanoğlu olarak binaların arasında kendimize daha teknolojik bir yaşam kurduk ama asıl ait olduğumuz yeri doğayı unuttuk, doğayı katlettik eğer ki içinizde her zaman olan bir boşluk varsa eminim ki o doğanın biz de bıraktığı eksikliktir.İnsanoğlu doğaya aittir ve onun bir parçasıdır.Apartmanların, betonların parçası değiliz.

5. K0mpedan

K0mpedan Öğretiyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    18
    Ödül Puanları:
    18

Envanter:

Bu mesaj tenpanter rumuzlu uyeden alinti yapildi

Madem içmek yok kadın yok diyorsun. Nedir senin için hayat merak ettim doğrusu :=)

6. lemonade

lemonade   exlmanager rank8

Beğenilen Mesajlar:
    18
    Ödül Puanları:
    48
    Meslek:
    студент
    Konudaki herseyi okuyunca psikolojim bozuldu.

7. Tweety

Tweety Old School olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Chief Operating Officer
    yarın faceyi kapatıyorum oyunlarımı kapatıyorum bilgisayarı da camdan aşağı atıyorum

Şaka bir yana senden onlarca binlerce belki yüzbinlerce var, boşuna debelenmeyi kes, bir aaç belirle odaklan ve ilerle! Sanki onu gerçekleştiremezsen sevdiğin ve değer verdiğin herşeyi kaybedecekmişsin gibi!

F.

8. sarkolata

sarkolata zaa xD olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    69
    Ödül Puanları:
    58
    Meslek:
    İt Kopuk
    Ya bende de şöyle bir şey var, ortaokulda falan zehir gibiyidim dersler falan dahil. Şimdi hala zehir gibi olduğum konular var ama liseye geçtiğimden beri beynime ders girmiyor. Lisede hiç bir şey öğrenmedim şu anda. Sınavlardan önce ezberleyip geçer not alıp geziyorum öyle. Benim eğitim öğretim limitim dolmuş olabilir mi acaba? :D

9. Ufck

Ufck Nemesis exlmanager rank8

Beğenilen Mesajlar:
    24
    Ödül Puanları:
    48

Envanter:

Bu mesaj sarkolata rumuzlu uyeden alinti yapildi
    Hurdaya ayrılma zamanımız gelmiş :!!&%&!

10. sarkolata

Beğenilen Mesajlar:
    69
    Ödül Puanları:
    58
    Meslek:
    İt Kopuk
    Bu mesaj Ufck rumuzlu uyeden alinti yapildi
    Eyvallah, sokaktan eskici geçsin de kendimi vereyim.

11. lemonade

Beğenilen Mesajlar:
    18
    Ödül Puanları:
    48
    Meslek:
    студент
    Eskici kilo hesabi calisiyor biseyler yede git.

[ Mesaj mobilden gonderildi MobileDevice ] mobile

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 12 Şubat 2016
  12. sarkolata

Beğenilen Mesajlar:
    69
    Ödül Puanları:
    58
    Meslek:
    İt Kopuk
    Oo iyi iyi yememe gerek yok zaten 80 kiloyum kaç para kasarım? :popcorn:

13. murathep

murathep Öğretiyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    okumadım

14. frityus

frityus   playboy rank8

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Kargo genel müdürü
    Şimdi oyunun en iyisi olamadın yani :/

15. Ufck

Beğenilen Mesajlar:
    24
    Ödül Puanları:
    48

Envanter:

hurdacıya satmıyalım az para edersin böbrek vs satarsak daha iyi gidersin :D

16. lemonade

Beğenilen Mesajlar:
    18
    Ödül Puanları:
    48
    Meslek:
    студент
    Sigara icmiyorsan ciğerine talibim :P

[ Mesaj mobilden gonderildi MobileDevice ] mobile

17. Ufck

Beğenilen Mesajlar:
    24
    Ödül Puanları:
    48

Envanter:

Bu mesaj Lemonade rumuzlu uyeden alinti yapildi
    Tekini satabilirim :mrgreen:

18. TanerUNER

TanerUNER   rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Meslek:
    İşsiz
    okudum eleştirmiyorum çünki izlediğiniz duygusal, hissi, aşk vb. filmlerden beyniniz çorba olmuş okudugunuz 4 kelimelik cümlelerle hayal kurar olmuşunuz. birileri size teknolojiyi empoze ediyorsa hislerinizide çok rahat bir şekilde empoze edebiliyor. Sadece bunalımdasın arkadaşım grip misali ilaçla 7 gün ilaçsız 1 haftada iyileşirsin. iyi oyunlar

19. tenpanter

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    38
    Bu mesaj TanerUNER rumuzlu uyeden alinti yapildi
    1.Beynim çorba olmuş?

2.4 kelimelik cümlelerle(bu nasıl bir şey la :D) hayal kurmuşum?

3.Genel anlamda bu benim hocam şimdi depresyon veya bunalım demek fazla olur.Bu herkes için geçerli etrafında sürekli insanlar olduğu zaman bunları düşünmeye vaktin olmuyor o yaşantının içinde koşturup duruyorsun.

Beynimin çorba olmasına ?!!? ve 4 kelimelik cümlelerle hayal kuran(?) :D biri olarak biraz bozuldum :sfff:

Birde hayaller kuruyorum derken harikalar diyarındayım imajı mı verdim yoksa makara:

20. Rewind

Rewind   exlmanager rank8

Beğenilen Mesajlar:
    27
    Ödül Puanları:
    58
    haklısın bence ama bende bunu çok düşündüm çok yapmak istediğim şeyler vardı ama şu an kendime yediremiyorum onları belki dediğin gibi bilgisayar televizyon köreltti hayatımızı yada bişeylerden kaçmak üşengeçlik hep içimizde vardı bilmiyorum ama eskisi gibi değilim artık, çok istediğim şeyler vardı hep hayalini kurardım şimdi ise sadece para kazanim hayatım dönsün diyorum