Brooklyn

Buralıyım
BURSA’nın merkez Osmangazi İlçesi’nde 41 yaşındaki kamyon şoförü Ayhan Güven, içkili restoranlarda çalışmasını istemediği sevgilisi 26 yaşındaki Serpil Çayıroğlu’nu cep telefonuyla mesajlaştıktan sonra sabaha karşı buluştuğu parkta tabancayla öldürdü.

Cinayet yerinden bir fotoğraf :

Ayhan Güven 1.5 yıl önce, içkili restoranlarda çalışan 2 çocuk annesi Serpil Çayıroğlu ile birlikte yaşamaya başladı. Bu sürede işten ayrılan genç kadın, bir süre önce yeniden içkili restoranda çalışmak isteyince Ayhan Güven'le aralarında tartışma yaşandı. Buna rağmen Serpil Çayıroğlu, içkili restoranda çalışmaya başladı. Bu duruma öfkelenen Ayhan Güven, dün gece de Serpil Çayıroğlu tarafından cep telefonuna gönderilen, ‘Senden ayrılmak ve kendime yeni bir hayat seçmek istiyorum’ mesajı üzerine çılgına döndü. Güven, ‘Yıllardır beraberiz ayrılamazsın” diye cevap yazdı. Ayrılmaya karar veren Serpil Çayıroğlu, ‘Seninle ayrılmamız lazım, kendi çocuklarıma ben bakarım’ yanıtını gönderdi. Güven’in ‘Benden ayrılırsan ölümün olur’ karşı mesajına öfkelenen Serpil Çayıroğlu, ‘Erkeksen öldürürsün. Kamberler parkında oturuyorum’ mesajını gönderdi.

GÖĞSÜNDEN TEK KURŞUNLA VURDU

Saaat 04.30’te Kızyakup Mahallesi Tarihi Kamberler Parkı'nda buluşan Serpil Çayıroğlu ve Ayhan Güven arasındaki tartışma burada da devam etti. Tartışma sırasında tabancasını çeken Güven, Çayıroğlu’nu göğsünden tek kurşunla vurdu. Serpil Çayıroğlu, silah sesini duyarak olay yerine gelen vatandaşların haber vermesi sonucu gelen ambulansla hastaneye kaldırılmak istenirken yolda yaşamını yitirdi.

Olaydan sonra kaçan Ayhan Güven polisin takibi sonucu Elmasbahçeler Mahallesi’nde suç aleti tabancayla birlikte yakalandı.
Olayla ilgili soruşturmaya Cumhuriyet Savcılığı’nca başlandı.

Yukarı Alt