ImmorTaLGoD demiş ki:
Lawlee demiş ki:
olurmu kardesım ya sırf gorunus ıcın 1000 katı paramı :detective: odenır
Ödeyen Öder
Extra olarak thieflik expi veriyor galiba..

Benim soracağım soru şu:

Karakter yapılandırmaları hakkında ne düşüyorsunuz?

Örneğin:

Glavie:PVP Kralı

Bow:Unique Kralı

Spear:Hızlı Kasar

Blade:Yatmaz

Wizard:Tek atar ama tek yer..

Gibi...

Bir de sizin tercih ettiğiniz karakter buildini öğrenebilir miyim?

H@K@NCH3SS demiş ki:
ImmorTaLGoD demiş ki:
Lawlee demiş ki:
olurmu kardesım ya sırf gorunus ıcın 1000 katı paramı :detective: odenır
Ödeyen Öder
Extra olarak thieflik expi veriyor galiba..

Benim soracağım soru şu:

Karakter yapılandırmaları hakkında ne düşüyorsunuz?

Örneğin:

Glavie:PVP Kralı

Bow:Unique Kralı

Spear:Hızlı Kasar

Blade:Yatmaz

Wizard:Tek atar ama tek yer..

Gibi...

Bir de sizin tercih ettiğiniz karakter buildini öğrenebilir miyim?
Glavie:Vurduğu Phy. Attack Fazla Olduğundan dolayı Garment-Light Armor giyen buildlerle pwp Yaparken Zorlanmaz.Fakat Heavy Armor - Armor - Pro. Giyen Buildlerin Phy. Def. yüksek Olduğundan dolayı onlara daha az vuracaktır.Buda Onun işini zorlaştıracaktır.

Bow:Bow Uzaktan Vurduğu için Uniqlerin içine girme durumunda olmaz.Bu Yüzden Uniq ve Elitelerden Damage Yemez.Bu Yüzden Shaitan gibi Uniq'lerde Yatmaz ve Kesme şansı Yüksektir.

Spear:Bu Build'i Kullanan Char Full int veya İnt'e dayalı Hybird olduğundan dolayı Mag. Attack'ı Yüksektir.Bu Yüzden Canavarlara hem uzaktan vurup hemde fazla damage vurabilir.Tabiiki Heavy Armor - Armor giyen build'lerede Fazla damage Vurur.

Blade:Bu Build'in Phy-Mag Attack'ları fazla yüksek değildir.Fakat Buna Karşın Phy-Mag Def. Diğer Buildlere Göre çok Daha Fazladır.Bu Yüzden Karşı Taraftaki Adama Fazla Damage Vuramıyacağı Gibi Fazla Damage'de Almaz.Fakat Yere Düşürme Skill'leri ile(Adını Unuttum)En Olmadık Yerde Pwp'yi Başa Sarabilir-Bitirebilir.

Wizard:Bu Build'in Mag. Attack'ı Diğerlerine Göre Çok Daha Fazladır.Life Control - Life Turnover Skilleri Bunu 2 Katına Çıkarınca Mag. Attack'ı muazzam bir şekilde Artar.Fakat Bunun Yanında Life Control-Life Turnover Skillerini Basınca Canı %50 Azalcağından Dolayı Hemde bu Buildin Def.'ının Düşük Olmasından Dolayı Phy. Damage Vuran Build'lerden Çok Fazla Damage Yiyecektir.
Bunun tek Çaresi; Yan Skill Olarak Cleric-Bard Yerine Heavy Armor Giyen Bir Build Açmak
Umarım Yararlı Olur. :muck: :muck: :muck: :beer: :beer: :beer:
Ps:Ben ilk Gelicek Servere Geçiceğimden Dolayı Kasma Hızından dolayı xBow Açıcağım ; Fakat Benim En Çok Önerdiğim build Warior'dur . Yan Skill Olarak Warlock Yada CLeric Açarsan Tadından Yenmez :starving:

Yani en hızlı kasan xbow değil mi? Yanlış anlamamışım ?

Peki
warrior+cleric mi yoksa warrior+warlock mu?

H@K@NCH3SS demiş ki:
Yani en hızlı kasan xbow değil mi? Yanlış anlamamışım ?

Peki
warrior+cleric mi yoksa warrior+warlock mu?
İsteğe Göre Değişir.
Sana Bir Kural: En iyi Pwp Charı En iyi Bildiğin Builddir :thumbsup: :beer:

Hayatın tuzağına düştük, sevginin uzağına...
ImmorTaLGoD demiş ki:
AnatoliaFire demiş ki:
Bir bowman char için;
100 Fire 100 Cold 100 pacheon mu yoksa
100 Fire 100 Light 100 pacheon mu uygundur. Rica ederim pvp istiyorsan cold uniq. istiyorsan light şeklinde cevaplandırmayın. :P
Tecrübelerinizden faydalanmak isteriz. ^^
Eğer Charın Str Bower ise Fire'daki Attack Buffları Attackını Arttırır .. Bunun Yanında Eğer Lifght Açarsan Mag. Attack Bufffları Olduğundan Dolayı Mag. Attackın Artar Fakat Bu Str Charlar için Fazla Önemli Olmadığından Light Sadece Hızlı Koşmada Kullanılır..
Bunun Yanı Sıra Light Parry Ratio Arttırır Buda Def. Arttırır.. Ama Eğer Light Açmazsan Bu Pary Ratio Eksiğini Kıyafetlerden Kapatabilrsin..
Eğer Cold Açarsan Cold'daki El Yakma Karşı Tarafı Pwp'de Çok Zorlar .. Bunun Yanı Sıra Phy. Def. Buffları Olduğundan Dolayı Phy Damage Vuran Characterlere Karşı Üstünlük Sağlar. Buda Pwp ve FW'de İşine Yarar
Bu Sebeplerden Dolayı Light=Uniq Cold=Pwp Benzetmesi Yapılır :wink1:
Teşekkürler.

Peki sence cold mu avantajlıdır, light mı?

AnatoliaFire demiş ki:
ImmorTaLGoD demiş ki:
AnatoliaFire demiş ki:
Bir bowman char için;
100 Fire 100 Cold 100 pacheon mu yoksa
100 Fire 100 Light 100 pacheon mu uygundur. Rica ederim pvp istiyorsan cold uniq. istiyorsan light şeklinde cevaplandırmayın. :P
Tecrübelerinizden faydalanmak isteriz. ^^
Eğer Charın Str Bower ise Fire'daki Attack Buffları Attackını Arttırır .. Bunun Yanında Eğer Lifght Açarsan Mag. Attack Bufffları Olduğundan Dolayı Mag. Attackın Artar Fakat Bu Str Charlar için Fazla Önemli Olmadığından Light Sadece Hızlı Koşmada Kullanılır..
Bunun Yanı Sıra Light Parry Ratio Arttırır Buda Def. Arttırır.. Ama Eğer Light Açmazsan Bu Pary Ratio Eksiğini Kıyafetlerden Kapatabilrsin..
Eğer Cold Açarsan Cold'daki El Yakma Karşı Tarafı Pwp'de Çok Zorlar .. Bunun Yanı Sıra Phy. Def. Buffları Olduğundan Dolayı Phy Damage Vuran Characterlere Karşı Üstünlük Sağlar. Buda Pwp ve FW'de İşine Yarar
Bu Sebeplerden Dolayı Light=Uniq Cold=Pwp Benzetmesi Yapılır :wink1:
Teşekkürler.

Peki sence cold mu avantajlıdır, light mı?
Ben Cold Tercih Ederim .. Ama Size Kalmış Tabiki :muck:

M.Yilmaz demiş ki:
Blade -Cold- Force 100LV FF Nasıl Bir Build olur ?
Blade-Cold-Force buildi kullanan kişinin kabiliyetinin öne çıktığı bir builddir.
Eğer garm. giyiyorsa Cold'daki bufflarla birlikte def. çok muazzam olur.Bunun yanı sıra Fire kullanmadığı için attağı düşüktür.Bunuda Force ile kapatabilir.Force'nin skilleri ile karşı tarafın def. düşürerek attack'ını yükseltebilir.Bunun yanı sıra Shield kullandığı içinde def. fazla olucaktır.
Yani kısaca açıklamak gerekirse char'ın vuruşu normal seviyede fakat def. muazzam olucaktır.

çok gördüğüm bir hata, kıyafetlerdeki reinforce ASLA sizin damage'nizi YÜKSELTMEZ. düzelteyim dedim

Cryolite demiş ki:
çok gördüğüm bir hata, kıyafetlerdeki reinforce ASLA sizin damage'nizi YÜKSELTMEZ. düzelteyim dedim
reinforce nin ne verdiğini bilmiyorum fakat giysilerde atackı azda olsa arttırıyor :)
İnanmayanlar giysilerinizi çıkartın phy ve mag atackınıza bakın. Sonra tekrar giyin ve karşılaştırın :)

caglar59 demiş ki:
Cryolite demiş ki:
reinforce nin ne verdiğini bilmiyorum fakat giysilerde atackı azda olsa arttırıyor :)
İnanmayanlar giysilerinizi çıkartın phy ve mag atackınıza bakın. Sonra tekrar giyin ve karşılaştırın :)
giysilerinde muhtemelen str int özellikleri var , çıkarttığında phy-mag attack düşüyor

Yukarı Alt