Yarın sabah erkenden bir aksilik çıkmassa Kefken`de ev tutacağız 2-3 gün ayrı kalacağım sizden.Kendinize iyi bakın.
:kalp: :kalp: :muck: :muck:

Bazı Bilgiler​

Kefken Marmara Bölgesi, Kocaeli İli ve Kandıra İlçesine bağlıdır. Güneybatısında Kerpe, kuzeydoğusunda Cebeci, Dikili, Çamkonak, güneyinde Kurtyeri-Doğanlar Köyü ile çevrilidir. Kefken ve civarı yeryüzü şekilleri açısından, denizin ortalama birkaç metre yüksekliğinde ufak tepeliklerden oluşur. Yörenin en yüksek noktası, 400 metre yüksekliği ile Kefken - Kandıra arasındaki Baba Tepesidir. Kefken’in tek akarsuyu, Kurtyeri Köyünden başlayıp Kumcağız sahilinde denize dökülen 7,5 km.lik Kumcağız Deresidir. Ayrıca Çamkonak yakınlarında Gizli Göl veya halk arasındaki adıyla Kamış Gölü yer almaktadır. Kefken’in iklimi karadeniz ikliminin özelliklerini taşımaktadır. Kışın kuvvetli batı ve kuzey rüzgarlarının etkisinde kalan yöre, yazın nemli ve sıcaktır. Kıyı boyunca çok çeşitli bitki örtüsü vardır. Ormanlarda meşe, gürgen, kızılcık, kestane, ıhlamur gibi tabi ağaçlar vardır. Bunun yanı sıra Orman Bakanlığının çalışmaları sonucunda değişik yerlerde çam ormanları da vardır.Kefken’in temel geçim kaynağı balıkçılıktır. Yaz sezonunda ise turizm büyük bir kaynaktır. Sonbaharda palamut sezonunda palamut, lüfer, torik, kofana gibi balık çeşitleri avlanır. Kışın tirol mevsiminde mezgit, kalkan, istavrit, tekir, çinekop ve tırsi yakalanmaktadır. İlkbahar balıkçıların en çok kalkan avladığı dönemdir. Ayrıca Kefken civarında levrek, sardalya, minekop, izmarit, zarzana, aterna, kaya balığı, iskine ve kırlangıç gibi nadir bulunan balıklarda çıkarılmaktadır. Yakalanan balıklar İstanbul, İzmit, Adapazarı ve Bursa’daki balık pazarlarına gönderilmektedir. Ayrıca kum midyesi (cikcik) dış ülkelere ihraç edilmektedir. Kum midyesi İspanya, Fransa, İtalya gibi Avrupa ülkelerinde makarna, pizza gibi yiyeceklerde garnitür olarak kullanılmaktadır.Kandıra İlçesinin Karadeniz kıyı yerleşimleri içindeki en gelişmiş yöresi Kefken’dir. Kefken çevre yerleşim birimlerine göre sosyal yönden en geniş imkanlara sahiptir. Pazar günleri halk pazarı kurulmaktadır. İlçenin en büyük ilköğretim okulu olan Kefken İlköğretim Okulu 900-1000 öğrenci kapasitesine sahiptir. Kefken’de lise olmadığından öğrenciler eğitimleri için Kandıra’ya gitmektedirler. Her yıl 1 Temmuz’da Denizcilik ve Kabotaj Bayramında protokol eşliğinde Kefken Limanında tören düzenlenmektedir.

~Ben Geldim :santa: ~​

Bende kocaeli'de oturuyorum.Ama Kefken baya uzak kalıyor.Merkez'e doğru kayarsan yanıma gelirsin :P
Ps:İyi tatiller.

ImmorTaLGoD demiş ki:
Bende kocaeli'de oturuyorum.Ama Kefken baya uzak kalıyor.Merkez'e doğru kayarsan yanıma gelirsin :P
Ps:İyi tatiller.
Bende Kocaeli ilinde ikamet ediyorum , görüşelim bi ara hacım. :beer: :muck:
not : İyi tatiller :byes:

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
kefken güzeldir bol fotolarla gelirsen çok mutlu edersin bizleri, iyi tatiller dilerim canımcım mucX :kalp:

Fre3 su dökmeye yinemi başladın hani topluma su ile ilgili mesaj verecektin :D

Gezeriz oraları size oradan bol bol foto getireceğim.

Brooklyn

Buralıyım
Sana iyi tatiller bu sene tek bizmi kaldık deniz , kum yüzü görmeyen bilmiyorum :D 2 yıldır gidemiyorum . Seneye inşallah :D
Sana tekrardan iyi tatiller ^^

Yukarı Alt