Durum
Daha fazla cevap için açık değil.
Biliyorum kimse bu konuda net bir cevap veremez... ama aklımı kurcalıyor işte belki aylar belki yıllardır sürekli kafamda insanoğlu ölüm kavramınından korktuğu içinmi cennet cehennem yani ahir dünyanın varlığına inanıyor diye soruyorum diyer yandan... belki ergen beynim her boka neden sorusunu yerleştirdiği için artık saçmalıyacak derecede toplumdan uzaklaşıyorum bu düşüncemi arkadaşlarımla paylaştım aynı duyguları onlarında hissetiğini öğrendim belki gelip geçici bir dönem belki kalıcı düşünüyorum kur-an'da dünya insanoğlu için yaratılmış diye bir cümle geçiyor dünya milyar yaşını kutluyacak insanoğlu sadece 15bin küsürlerde heleki bide bunun öncesi var yazı ve konuşma dili bulunmadan önce insanlar din kavramının farkında nasıl olabilirlerdi ki ?... Beni belkide dinden uzaklaştıranlar 60 yaşına kadar her haltı yiyip sonra uzattıkları uzun beyaz bir sakalın ardında hacca giden şu yaşlı amcalar belkide kulaktan dolma bilgilerle vaaz verenler belkide iran'daki şeriat sistemi belkide vatikandaki papanın insanların günahlarını affettiğini iddia etmesi o belkiler öyle bir uzar giderki, konu sonunu net bir soruyla kapatamıyorum çünkü cevabı verebilecek herhangi bir insanoğlu dünya üzerinde bulunmuyor oyüzden sadece yorum almak istiyorum...

anlaşıldı gidişatı kötü bu konunun o zaman soyut bir konu değilde somut bir kavrama döndürelim soruyu : bu düşüncelerimin nedeni ergenlik midir bknz : herşeye karşı çıkma isteği vs. çevremdeki ervgen arkadaşlardanda aynı yönde düşünceler alıyorum.

Absence

Arkadaş felsefi açıdan bir soru sormuş düşüncesini dile getirmiş konuyu takipteyim başka başka yerlere çekilmesin konu
Ps:Vardır

Takımı
Besiktas
Absence demiş ki:
Arkadaş felsefi açıdan bir soru sormuş düşüncesini dile getirmiş konuyu takipteyim başka başka yerlere çekilmesin konu
Ps:Vardır
+1 Bende takipteyim eğer tartışma konusu çıkarsa Kilitlerim.

İnsanlar tanrını varlığını veya yokluğunu tartışacak derecede bile tahammülü yok mu yani ? benim bu konuyu açmam büyük bir cesaret öyleyse...

ya daha çok kafamı kurcalayan buda bir ergenlik çağı belirtisimi çünkü çevremdeki çoğu genç insan bu şekilde hissettiği yönde yorum alıyorum...

Durum
Daha fazla cevap için açık değil.
Yukarı Alt