Tanjevic: Tüm enerjimle görev başındayım
Sağlık sorunları nedeniyle uzun süredir A Milli Takım'dan uzak kalan antrenör Bogdan Tanjeviç, antrenmanlara başladı. İyi durumda olduğunu belirten Sırp teknik adam, "Kendimi çok iyi hissediyorum. Tüm aklımı ve enerjimi işime verdim" dedi.

Dünya Şampiyonası'na hazırlanan A Milli Basketbol Takımı'nın antrenörü Bogdan Tanjeviç, ilk kez takımın başında antrenmana çıktı. Sağlık durumunun iyi olduğunu belirten Tanjeviç, NTV ve NTV Spor'dan yayınlanacak Adidas İstanbul Cup'ın iyi bir hazırlık fırsatı olduğunu vurguladı.
Geçirdiği ağır hastalığın sonrasında ilk kez A Milli Takım antrenmanına çıkan Bogdan Tanjeviç, sağlık durumu hakkında bilgi verdi.
Tanjeviç, “Sağlığım iyi durumda. Kuvvetli terapilerden geçtim ve şimdi kendimi çok iyi hissediyorum. Tüm aklımı ve enerjimi işime verdim. Önemli günler geçiriyoruz. İki terapim daha var. 19 Ağustos ve 8 Eylül'de, ancak ikincisini Dünya Şampiyonası sonrasına erteleme kararı aldım” dedi.
Milli Takım teknik kadrosunun yeni üyesi Rolando Blackman'ı takımla ve teknik ekibin diğer üyeleriyle tanıştıran Tanjeviç, Blackman'ın kişiliğiyle büyük katkı sağlayacağını söyledi.
Tanjevic, Blackman'ın görevine başlamasıyla ilgili, “Rolando Blackman eski bir oyuncum. Çok pozitif bir insan. Teknik olarak bize vereceği desteğe ihtiyacımız olacak, ancak onun bize asıl katkısı insan faktörü. Çok mütevazı bir insan. Sıradan bir insan gibi davranan büyük bir yıldız. Özellikle genç oyuncularımıza katkısı büyük olacak” diye konuştu.
Millilerin ilk hazırlık turnuvası olan Adidas İstanbul Cup'a değinen tecrübeli çalıştırıcı, bu turnuvanın takımın durumunu görebilmek için iyi bir fırsat olduğunu sözlerine ekledi.
6-8 Ağustos’ta oynanacak ve NTV ile NTV Spor’dan yayınlanacak turnuvada Dünya Şampiyonası'nda mücadele edecek takımların nasıl bir oyun sergileyecekleri konusunda önemli bilgiler edineceklerini kaydeden Tanjevic, “Adidas Kampı'nda hangi noktada olduğumuzu test edeceğiz. Sırbistan çalışmalarına bizden 7-8 gün önce başladı ve bizden daha hazır olmaları beklenebilir. Kazanmak her zaman önemlidir ve sahaya kazanmak için çıkacağız, ancak takımın durumunu görmek için iyi bir fırsat olacak” şeklinde konuştu.​

Yukarı Alt