Tam bir görev adamı
Londra temsilcimiz Edip Adanır'ın kaleminden, Fenerbahçe'nin yeni transferi Yobo: Kademe anlayışı çok iyi, oyunun nasıl ayarlanacağını bilir. Birebirde geçit vermez. Uyum sorunu yaşamaz. Alex'in ortaları ve kornerlerinde çok gol atar.

Fenerbahçe, transferin bitmesine bir gün kala çok önemli bir futbolcu transfer etti bana göre. Joseph Yobo’nun, Everton’da oynayamamasınnı nedeni, onun mevkinde Lescott’un bulunmasıydı. Hocayla da arası kötüydü. Bir türlü sisteme uyamadı. Şans bulamayınca da Fenerbahçe’nin yolunu tuttu. Belki bazıları milli takımdan tanıyordur ancak eminim ki, Fenerbahçeliler’in büyük çoğunluğu, yeni transferlerinin nasıl bir oyuncu olduğunu merak ediyordur. Öncelikle şunu söyleyeyim, kademe anlayışı çok iyi olan, komple bir oyuncu.

Taktik oyuncu olarak kullanılabilir

Gösterişi sevmez. Oyunun nasıl ayarlanacağını iyi bilir. Birebirlerde kolay kolay adam geçirmez. Hızı, sürati iyi ve çok çabuk bir futbolcu. Tam bir görev adamıdır. En büyük özelliklerinden birisi de, duran toplarda attığı sürpriz gollerdir. Bu açıdan taktik oyuncu olarak kullanılabilir. Sağlı-sollu duran toplarda ileri çıkarak gol arar. Alex’in ortaları ve kornerlerinden çok gol atacağını düşünüyorum. Duran toplarda Lugano’yla birlikte ileri giderse, rakibi zor durumda bırakır. Maç oynamadığı için şu andaki fiziki durumunu tam olarak bilemiyorum. Fenerbahçe ile çıkacağı antrenmanlarda durumu belli olur.

Fenerbahçe’ye çok çabuk adapte olur

Teknik direktör Aykut Kocaman, durumuna bakıp karar verecektir. Hazır değilse, kendisini yedek takımla maçlara da çıkarabilir. Bunu asla sorun yapmaz ve sıkılmaz. Böylece kondisyon eksiğini kapatabilir. “Neden burada oynuyorum” demez, sorun çıkarmaz. Asla problem çıkaran biri değildir. Fenerbahçe’ye çok çabuk adapte olur, uyum sıkıntısı çekmez. Fenerbahçe’nin çok yerinde bir transfer yaptığını söylemek asla yanlış olmaz. Yobo’nun takıma önemli katkı sağlayacağını düşünüyorum.​

Fanatik ^^

Yukarı Alt