TurKKillS

Buralıyım
Takımı
Galatasaray
Milli Eğitim Bakanlığı personeli, Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı'nın yemekhanesinde yedikleri öğle yemeğinden sonra zehirlendi.

Öğle yemeğinin ardından çok sayıda personelin mide bulantısı ve baş dönmesi şikayetiyle Gazi Üniversitesi'nin acil bölümüne bizzat ya da ambulanslarla gittiği öğrenildi. Talim Terbiye Kurulu'nun tüm telefonları, yaşanan zehirlenme nedeniyle aramalara cevap veremedi. Olayla ilgili inceleme sürüyor.

Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı personeli, kurum yemekhanesinde yedikleri yemekten zehirlendi. Zehirlenme nedeninin ortaya çıkması için alınan yemek numuneleri Refik Saydam Hıfzıssıhha Merkezi Başkanlığı'na gönderildi.

Milli Eğitim Bakanlığı yetkililerinden edinilen bilgiye göre, öğle yemeğinden etkilenen personelin neden zehirlendikleri Hıfzıssıhha'nın yemeklerde yapacağı incelemeler sonunda netleşecek. Bakanlık yetkilileri, sonuçların yarın çıkmasının beklendiğini bildirdi.

Öte yandan bakanlıktan, yemekten etkilenenlerin sayısı ile ilgili net bir bilgi verilmedi.

Yukarı Alt