- Resim Silinmiş.​

:buddha: TAÇSIZ KRAL BELGESELİ :buddha:

Karar verilmişti maçtan önce
golü atan kim olursa olsun
onun adı haykırılacaktı
ilk gol Felipe'den geldi
hoparlörden Metiiiiiiin dendi,
stat Oktaaaaaay diye inledi.
artık herkes maçı bırakmış, kralın adının yeniden anons edilmesi için golü beklemeye koyulmuştu.
ikinci gol de geldi.*
hoparlör çalıştı: Oktaaaaay, Mecidiyeköy inledi: Metiiiiin... tam üç kez.

- Resim Silinmiş.​

Meşhur zenginlerden Fenerbahçeli Müslim Bağcılar’ın “rakamları sen yaz!” diyerek uzattığı transfer sözleşmesini“bizi sevenlere ihânet etmeyelim baba!” sözleriyle reddeden futbolcu...

- Resim Silinmiş.​

Bir sporcunun aynı bünyede başarılı ve centilmen olabileceğine en büyük örnek...Galatasaray'ın
EFSANESİ...

- Resim Silinmiş.​

10 Haziran 1959'da Fenerbahçe kalesinin ağlarını yırtan golu atmistir.Kale filesini yırtan şutundan sonra yırtık belli olmasın diye oraya şemsiye asışını bilenler bilir.

- Resim Silinmiş.​

Kendisine maç sırasında tekme atan futbolculara kin olmasin diye dönüp bakmayan, Türkiye'nin gerçek FUTBOL KRALI

- Resim Silinmiş.​

Ensesiyle bile top alır,baldırıyla,oyluğuyla,hatta bademciğiyle

- Resim Silinmiş.​

Zamanın Galatasaray teknik direktörü olan Baba Gündüz İzmirspor'lu genc metini galatasaray adına izlemeye gelir..ilk yarı sonunda beni istanbul'dan bu cocuk icin mi getirdiniz bundan degil futbolcu kale diregi olmaz der ve sinirle stadı terk eder.herkes şoktadır..
o sıra gunduz kılıc ise havalanından galatasaray yöneticilerini aramış ve bu cocuk inanılmaz hemen almalıyız demiştir..ve Metin chevrolet araba ve bir miktar para karşılıgı galatasaray'a transfer olmuştur.
19 yaşında transfer oldugu galatasaray'da ilk macına Beyogluspor karşısında cıktı, ilk golunude gene bu takıma karşı attı

- Resim Silinmiş.​

Futbol hayatında gördügü tek kırmızı kart'ı yabancı bi hakem'den görmüş ve futbolu bırakmayı düşünmüştü.. sebebini Metin Oktay ''taraftarların yüzüne nası bakıcam baba'' diye acıklamış o dönem.

- Resim Silinmiş.​

Fenerbahce'ye 4 gol attıgı mac sonrası herkes sevinirken o bi köşeye saklanmış, yanına gelenlere "yarın gazeteler benim icin cok güzel şeyler yazacak Allah şımartmasın demiş ve üstünü giyinip evine gitmiş

- Resim Silinmiş.​

Jubilesini 23 agustos 1969'da yaptı ve jubilesini stadyumda halit kıvanc sundu.
halit kıvanc o gunu $öyle anlatıyo;
elimde mikforon tribünlerde inanılmaz bir kalabalık tribünlere baktım, bugune kadar hep size ''Metin geliyor, Metin geliyor'' diye bagırdım ama bugun ''Metin gidiyor, Metin gidiyor'' dedim ve tribünler hep birlikte aglamaya başladı sahada 22 futbolcu ağlıyo ben ağlıyorum, Fenerbahçe'liler, Galatasaray'lılar ...
o dönemin Fenerbahçe kaptanı Şükrü o gün doğan oğluna Metin adını veriyor.. Metin Oktay sevgisi böyle bişeydi.
Fenerbahce ile oynanan jubile macı ile futbola virgül koydu. ertesi gün fotospor gazetesi
''kaleler korkusuz, sahalar kralsız kaldı''diye cıktı.

- Resim Silinmiş.​

Jübilesi Fenerbahçe - Galatasaray maçında Fenerbahçeli Can Bartu ile forma değiştirmiş ve bir süre için Fenerbahçe adına oynamıştır . 10'dur , kraldır, zirvede bırakmıştır futbolu.
- Resim Silinmiş.​

Kendisi cok az insana nasip olacak bicimde hem tek aşkı Galatasaray'ı şampiyon yapıp hem de gol kralı olarak futbolu bıraktı.
daha sonraki geri dön ısrarlarına Necmi Nanyolac'ın şu sözü noktayı koydu;

krallar palyaco olmaz

- Resim Silinmiş.- Resim Silinmiş.​
- Resim Silinmiş.​

Eskiden trt yayinlanan bir roportajinda yeni yetişen futbolcularin futbolu ogrenmek adina bir şey yapmadiklarindan yakinmişti ve devaminda şuna yakin bir şeyler soyledi,

"ben futbolu biraktiktan sonra kimse kapimi calip 'topa nasil vurulur' diye sormadi"
ve bu soruyu ilk olarak roportaji yapan trt muhabiri kendisine sordu.

- Resim Silinmiş.​

Hem çok yetenekli, hem tüm takımların taraftarlarının sempatisini kazanacak kadar centilmen; hem de akıl almaz derecede sadık bir Galatasaraylıdır, uğruna tonla parayı ve karısının "ya Galatasaray ya ben" restini elinin tersiyle itebilecek kadar.

- Resim Silinmiş.​

"Kaleciyle karşı karşıya kaldığımda kalecinin bir ayağını havada gördüğüm an(kaleci kararsız kaldığı an) topa ne şekilde olursa olsun vururum" demiştir.

- Resim Silinmiş.​

Göztepe'nin Galatasaray'ı yendigi bir macta 18 yaşındaki bir cocuk kral'ı cok iyi marke eder ve top göstermez. göztepe o macı 1-0 kazanır.
mac biter bıyıkları daha yeni terleyen genc defans oyuncusu ko$arak kral'a gider ve ''Aetin Ağabey ben sizin cok büyük bir hayranınızım, lütfen bir resim cektirsek'' der.
Metin Oktay genç oyuncuya bakar.
''sen benimle degil ben seninle resim cektirmek istiyorum, bugun macın kahramanı sensin'' der ...
- Resim Silinmiş.​

Dünya da; oynadıgı dönemde taraflı tarafsız herkesi etki altına alip yeni dogan cocuklara ismini verdirecek kadar kendisini sevdiren yegane futbolculardan...

- Resim Silinmiş.​

Oynadığı zamanlarda klasik parçalı formanın dışında bir forma olmamasına, arkasında futbolcuların isimleri yazmamasına rağmen, metin oktay'ın ismi 10 numaralı formadan silinmiyor.

- Resim Silinmiş.- Resim Silinmiş.​

Galatasaray lılık denen şeyin bir tanımı olacaksa bu tanımın beden almış halidir Metin Oktay.

- Resim Silinmiş.​

Gecenin bir korunde kapinin arkasindaki formasini koyup akla düsecek kadar büyük bir insandir Metin Oktay Galatasaray lılar icin.

- Resim Silinmiş.​

... Metin sayesinde bırakın Galatasaray lı olmayı, insanlar Fenerbahce li ve Beşiktaşlı olmuslardir.. siyah beyaz günlerin yegane renkli insaniydi Metin...

- Resim Silinmiş.​

Birçok anne babanın 1960 ve sonrasında doğmuş erkek çocuklarına Metin ismi verme nedeni.

- Resim Silinmiş.​

Bir Fenerbahçeli dostumuzun kaleminden,

Sen, parasız ve insan canlısı birinin de kral olabileceğini kanıtladın. bize de zihnimizde zorla canlandırdığımız, kendi seçimin sarı krımızılı forman içinde, ellerin belinde vakur duruşunun önünde saygıyla eğilmek düşer kral !

- Resim Silinmiş.​

Büyük Galatasaray lı Metin Oktay'ımız ve onu bağrında büyüten şanlıGalatasaray'ımızvar olsun!
- Resim Silinmiş.​

METİN OKTAY:Bence Galatasaraylılık din gibi, mezhep gibi yerleşmiş, köklü bir inançtır. galatasaray'ı işte bunun için tercih eder ve Galatasaray lılığımla her zaman gurur duyarım."

- Resim Silinmiş.​

TAÇSIZ
- Resim Silinmiş.​

KRAL
- Resim Silinmiş.​

METİN OKTAY
- Resim Silinmiş.​

:kalp: TEK AŞKIYDI :kalp:
- Resim Silinmiş.​

GALATASARAY
- Resim Silinmiş.​

SENİN GİBİ
- Resim Silinmiş.​

CİMBOMLU'YU
- Resim Silinmiş.​

UNUTUR MU?
- Resim Silinmiş.​

BU
- Resim Silinmiş.​

TARAFTAR

- Resim Silinmiş.​
- Resim Silinmiş.​

HEYKELİNİ DİKSEKTE
- Resim Silinmiş.​

ÖDEYEMEYİZ O FORMAYA VERDİĞİN HAKKI
- Resim Silinmiş.​

SENİ SONSUZA DEK SAYGI İLE ANACAĞIZ KRAL...!!!

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Örnek olunacak oyuncuların bile örnek alması gereken Bir futbolcuymuş...

fakat şu dikkatimi çekti

IronyOfFate demiş ki:
Göztepe'nin Galatasaray'ı yendigi bir macta 18 yaşındaki bir cocuk kral'ı cok iyi marke eder ve top göstermez. göztepe o macı 1-0 kazanır.
Birer Birer Çıkacağız Ligleri... Bekleyin Geliyoruz :headbang:

Mopneet

Gerçekten değerli biri. Galatasaray için harcadığı emek pahabiçilemez. Sana bu konudan dolayı ayrıca teşekkür ederim. :muck:

Absence

Bu gidişle galatasaray daha 10 numara göremez Türklerden harcadılar emektarları onlarda unutulur mu yapın Hakan Şükür ,Hasan Şaş içinde topic

IronyOfFate demiş ki:
Absence demiş ki:
Bu gidişle galatasaray daha 10 numara göremez Türklerden harcadılar emektarları onlarda unutulur mu yapın Hakan Şükür ,Hasan Şaş içinde topic
Yeri gelince onuda açarız merak etmeyin, :wink1: kimseyi unutmayız ve unutturmayız :wink1: :kalp:
Yeri gelince?? Daha yeri gelmedi mi sence?

Yukarı Alt