Daha önce antrenörler tarafından izlenen ve teknik direktör Nurullah Sağlam'ın mutlaka alınmasını istediği, FC Santos'da 10 numara oynayan Tabata, eşi ve menajeriyle birlikte uçakla Gaziantep'e indi.

Gaziantep Havaalanı'nda kulüp idare amiri Mevlüt Polat, kimi yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda taraftar topluluğu tarafından karşılanan Tabata, taraftarca omuza alındı.

Sempatik hareketleriyle dikkati çeken Brezilyalı futbolcu, daha sonra bir taraftardan aldığı kırmızı-siyahlı bayrağı alarak tezarühat yaptı. Tabata, coşkulu bir karşılandığı için mutlu olduğunu belirterek, "Doğrusu bu kadar taraftar ve ilgi beklemiyordum. Takımıma katkı sağlayıp başarılı olmak istiyorum. Burada olduğum için çok mutluyum" dedi.

Kulüp basın sözcüsü Mehmet Kızıl da Tabata'yı ısrarla istediklerini ve 2.5 aylık uzun bir maratonun ardından futbolcuya kavuştuklarını söyledi.

Bu transferi gerçekleştirmek için büyük özveride bulunulduğunu ifade eden Kızıl, "Uzun bir süreden bu yana peşinde olduğumuz Radrigo Tabata ile anlaştık. Böyle bir oyuncuya formamızı giydireceğimiz için çok heyecanlı ve mutluyum. Öncelikle taraftarlara verdiğimiz sözü yerine getirdiğimiz için çok mutluyuz. Tabata'yı, Avrupa'dan ve Japonya'dan çeşitli kulüpler istiyordu. İkna ettik, fedakarlık yaptık ve mutlu sona ulaştık. Tabata'ya, kırmızı-siyah forma renklerimiz çok yakışacak. Tabata, Gaziantepliler'e, bu kentin takımına gönül verenlere bizim bir armağanınız olsun" diye konuştu.

Kızıl, Tabata'nın yarın 3 yıllık resmi sözleşmeye imza atacağını, daha sonra takımla birlikte ikinci etap kamp için İtalya'ya hareket edeceğini kaydetti.

FC Santos'ta futbol yaşamını sürdüren 28 yaşındaki Radrigo Tabata'nın, 134 maçta 24 gol attığı, futbolcunun oyun kurucu özellikleri olduğu, her iki ayağına egemen, teknik özellikleri yüksek, özellikle serbest vuruş ve penaltı konusunda çok iyi olduğu öğrenildi.

tabata_gaziantepte.jpg

Yukarı Alt