Merhabalar, ben Superonline 25mbit , 50 AKKli fiber tarifesine 14 ekimde geçtim . Bir hafta sonra aradılar , işte bölgenizde güncelleme olacak , aynı parayla TV eklentisinide kullanabileceksiniz filan dediler , ben ilk başta kabul etmedim .
Sonra aramaya devam ettiler , bende en sonunda kabul ettim, nasıl olsa aynı para diye düşündüm. 31ekimde geldiler bağladılar , dün bende AKK ne kadar kalmış ona bakayım derken , tarifemin değiştiğini ve AKKnin 35GB ye indiğini gördüm.
Müşteri hizmetlerini aradım , güncelleme diye bana kitlediler filan dedim , o da ilgilenip size dönüş yapacaz dediler . Sonra bende , beni TV eklentisi için arayan kadını aradım , işte siz bana güncelleme deyip , AKK yi düşürdünüz filan dedim , o da hızınız düşmez vs birşeyler saçmaladı , arada da biz size söylemiştik dedi. Bende ses kayıtları heralde vardır , tekrar tekrar dinleyebilirsiniz böyle birşey söylemediniz dedim. Sonrada AKK bitsin ,eğer hızım düşerse hesabını sorarım filan dedim.

Sizce ne yapabilirim bu durumda ?

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Seni arayan kadin superonline musteri hizmetlerinden mi ?

Kural 1: Bedava olduğu halde ısrarla pazarlanmaya çalışılan bir şeyden uzak dur. Birşey gerçekten bedavaysa emin ol zaten haberin olur.

Dijitürk beni her gün arayordu, telefonda adamı gerizekalı yerine koydum defalarca, yılmak yol illa bağlayacak. Televizyon kullanmıyorum dediğim halde ama bedava diyen dangalaklara hiç nefesinizi tüketmeyin. Telefonu açın ve ilk dijitürk vb. kelimesi geçen yerde no'ya basın.

Aynı durum banka hesapları için de geçerlidir. Maaş hesabı için başvurursun sana direk kredi kartı satarlar. Ve itiraz edersen sözleşme gereği mecbur olduğunu söylerler. Kredi kartı kargoyla gelince teslim alma.

Şimdi süperonline sayfasına giriş yapıp bir üst pakete geç diyerek 50 gb lik pakete geri dönebiliyor musun fiyat farkı ne oluyor bi kontrol et.

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Emin değilim ama o numarayı aradığımda , "Turkcell superonlineye hoşgeldiniz 1e basın 2 ye basın " tarzı birşeyler söyledi.

Hatta numarasıda : 0312 995 02 22
Geçmiş olsun hacım dolandırılmışsın.

Bu tür şeylerde müşteri hizmetleri dışında hiç bir yerle konuşmayın bile. Bayilik alan yerler insanları dolandırmak için 40 takla atıyorlar. Superonline'ın kendisiyle konuşmuş olsan 2-3 güne eski tarifeye geçerdin ama şimdi çok zor. Superonline'ın müşteri hizmetleri bana eksik bilgi verdi dediğim de , konuşmayı inceleyip dönüş yapıyorlar ve gerçekten haklıysan isteğini yerine getiriyorlar.

Yine de şansını deneyebilirsin , superonline'ın gerçek müşteri hizmetlerini arayıp , "bayiniz tarafından eksik bilgi verilerek dolandırıldım yeni bir pakete üye yaptırıldım. Bana AKK'min 35 GB olacağını söylemedi , kendisi söylediğini iddaa ediyor ama söylemedi , bu tür telefon konuşmalarının kayıt edilmesi gerekiyor , lütfen bir şikayet talebi oluşturup görüşmemizi dinleyip bana geri dönüş yapar mısınız ?" diyerek şansını deneyebilirsin.

Müşteri hizmetleri hayır öyle şey olmaz vs diye diretirse veya dinleyip sana geri dönüş yapıp hayır derlerse , bimer ve btk'ye şikayet edebilirsin.

Cidden sinirlendim şimdi , bunların adresi nerden öğrene bilirim , gidip yüz yüze konuşacam şerefsizlerle . Eğer bir daha ararlarsa çok sert bir şekilde cevaplarını alacaklar.

Müşteri hizmetlerindeki adam konuyla ilgilecem filan dedi bakalım ne olacak.Pazartesi yeniden arayacam .

50gblik pakete baktımda , fazladan 10tl vermem gerekiyor onun içinde.

Geçmiş olsun hacım bu müptezeller benide sürekli arıyordu dayanamadım ve en son açtığımda numaramı listenizden silin her seferinde sizi terslemek veya sizinle muhattap olmak istemiyorum diyerek tekrar tersledim ve bir daha arayan olmadı. Eğer işin olmazsada öğren şu numaranın nerede olduğunu yüzyüze bi konuş ki oda zor/uğraş iş..

Hızımın 1mbps ye inmesi üzerine yeniden müşteri hizmetlerini aradım , meğer beni geçirdikleri tarife yüzünden böyle olmuş. Ordaki adamada söyledim , bayiniz belirtmeden beni başka bir tarifeye geçirdi dedim, netten şikayette bulunun dedi.
Bende zaten ayın 3ünde bulunmuştum , 10iş günü içerisinde döneceklerini söylediler , hala bekliyorum , bu hızla eziyet vallahi.

Bugün şikayetim sonuçlandı değişen birşey olmadı. Tekrar şikayet yolladım , müşteri hizmetlerine bağlandım , durumu anlattım tekrardan , sözleşmeyi imzaladığınız için o baz alınacaktır dedi. Şikayetleriniz zaten BTKya iletiliyor dedi. Ne yapmam lazım şimdi

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Bugün şikayetim sonuçlandı değişen birşey olmadı. Tekrar şikayet yolladım , müşteri hizmetlerine bağlandım , durumu anlattım tekrardan , sözleşmeyi imzaladığınız için o baz alınacaktır dedi. Şikayetleriniz zaten BTKya iletiliyor dedi. Ne yapmam lazım şimdi
Ne iletecekler allah askina btkya kendi kendilerini niye sikayet etsinler ? Ayak ustu adam resmen... Sen et yine sikayet btkya her yere , sikayetvara vs.

Gelip baglarken sana imza mi attirdilar yeni sozlesmeye ? Eger farkli bir sozlesmeye imza attiysan gecmis olsun cok gec olmadan iptal ettirip cezasini odeyip baska tarifeye gecmeni tavsiye ederim eger cok buyuk bir ucret cikmiyorsa.

Ne iletecekler allah askina btkya kendi kendilerini niye sikayet etsinler ? Ayak ustu adam resmen... Sen et yine sikayet btkya her yere , sikayetvara vs.

Gelip baglarken sana imza mi attirdilar yeni sozlesmeye ? Eger farkli bir sozlesmeye imza attiysan gecmis olsun cok gec olmadan iptal ettirip cezasini odeyip baska tarifeye gecmeni tavsiye ederim eger cok buyuk bir ucret cikmiyorsa.
Aynen geldiklerinde yeni bir sözleşmeye imza attım :(
Hiç kurtuluşu yoksa onu deneyeyim.

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Aslında 15 gb pek dert edilecek bir şey değil , 200 tl taahüt cezası ödemek yerine gece kuşu paketi alsan eşitlersin kaybettiğin kotayı. ayda 10 tl

Aslında 15 gb pek dert edilecek bir şey değil , 200 tl taahüt cezası ödemek yerine gece kuşu paketi alsan eşitlersin kaybettiğin kotayı. ayda 10 tl
200 tl çokmuş cidden. Aslında 15gbyi takmıyorum , akk bittikten sonra 1mbit'e düşmesi can sıkıyor.
Göremedimde bu tarifede cidden 1mbitmi olması gerekiyormuş.Muhteşem 3’lü 4K Kampanyası

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
200 tl çokmuş cidden. Aslında 15gbyi takmıyorum , akk bittikten sonra 1mbit'e düşmesi can sıkıyor.
Göremedimde bu tarifede cidden 1mbitmi olması gerekiyormuş.Muhteşem 3’lü 4K Kampanyası
1mbit yapılması yasak , 3mbit'ten aza düşüremiyorlar.

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Dün konuştuğum adam yeni tarifeniz düşünde 1mbit oluyo dedi , internette baktım bulamadım . Tekrar arayayımmı bunun için?
Kampanya kapsamındaki limitsiz paket için aylık veri indirme (download) ya da veri yükleme (upload) hız alanlarının aşılmasından sonra ayın geri kalan günleri için veri indirme (download) hızı 3 Mbps’ye, veri yükleme (upload) hızı 1 Mbps’ye düşürülecektir. Kotalı fiber erişim seçeneklerinde kota aşım ücreti tüm vergiler dahil (% 18 KDV ve % 5 ÖİV). 0,015 TL / MB'dir.

Adam büyük ihtimal uploadtan bahsettiğini zannetmiştir.

Kampanya kapsamındaki limitsiz paket için aylık veri indirme (download) ya da veri yükleme (upload) hız alanlarının aşılmasından sonra ayın geri kalan günleri için veri indirme (download) hızı 3 Mbps’ye, veri yükleme (upload) hızı 1 Mbps’ye düşürülecektir. Kotalı fiber erişim seçeneklerinde kota aşım ücreti tüm vergiler dahil (% 18 KDV ve % 5 ÖİV). 0,015 TL / MB'dir.

Adam büyük ihtimal uploadtan bahsettiğini zannetmiştir.
Tekrar aradım adamları , kendi sitenizden bakıyorum deyip o yazılanları okudum , o da sizin paketiniz için 1mbit download tanımlanmıştır dedi. Eğer bir üst pakete çıkarsanız 3mbit olacaktır dedi . Katil edecekler

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Tekrar aradım adamları , kendi sitenizden bakıyorum deyip o yazılanları okudum , o da sizin paketiniz için 1mbit download tanımlanmıştır dedi. Eğer bir üst pakete çıkarsanız 3mbit olacaktır dedi . Katil edecekler
Şaka gibi yemin ediyorum , ne demek size 1mbit tanımlanmıştır arkadaş , kendi devletlerini mi kurmuş bu adamlar ? BTK'nın kararı var 3mbit'ten aşağıya satamazsın diye , adamlar resmen at koşturuyorlar. Şikayet et her yere özellikle BTK'ya , böyle rezillik görmedim...

Şaka gibi yemin ediyorum , ne demek size 1mbit tanımlanmıştır arkadaş , kendi devletlerini mi kurmuş bu adamlar ? BTK'nın kararı var 3mbit'ten aşağıya satamazsın diye , adamlar resmen at koşturuyorlar. Şikayet et her yere özellikle BTK'ya , böyle rezillik görmedim...
Yeni düzenlemeyle, AKK'nın hız alt sınırı 3 Mbps'den5 Mbps'ye çıkartılacak.BTK ya şikayet ediyorum şimdi .
AKK dolunca 3mbite düşse, joker AKKden 15TLye 50GB kota alıp kullanırdım.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Yukarı Alt