Tarihinde ilk kez normal süresi golsüz biten 35. UEFA Süper Kupa Finali'nde Lucescu'nun çalıştırdığı Shakhtar Donetsk'i ; uzatma dakikalarında genç yıldızı Pedro'nun attığı golle deviren Barcelona mutlu sona ulaştı ve kupayı 3.kez müzesine götürdü..

NOTLAR..NOTLAR..NOTLAR..
UEFA Süper Kupa'da bu yıl karşılaşacak takımlardan Barcelona, kupayı daha önce 2 kez müzesine götürürken, Shakhtar Donetsk ise ilk kez bu kupada mücadele etti.
Barcelona 1992'de Werder Bremen'e, 1997'de de Borussia Dortmund'a üstünlük kurarak kupaya uzanırken, 1979'da Nottingham Forest, 1982'de Aston Villa, 1989'da Milan, 2006'da da Sevilla'ya karşı tam 4 kez kaybetti.

::VE MAÇ::
Avrupa Şampiyonlar Ligi şampiyonu Barcelona ile geçen sezon son kez düzenlenen UEFA Kupası'nı İstanbul'da müzesine götüren Ukrayna'nın Shahktar Donetsk takımları, UEFA Süper Kupa Finali'nde karşı karşıya geldi..

Monaco'daki 2. Louis Stadı'ndaki finalde Belçika Futbol Federasyonu'ndan Frank De Bleeckere düdük çaldı, Peter Hermans ve Walter Vromans da yardımcılıklarını yaptı.

Barcelona:Valdes, Dani Alves, Puyol, Pique, Abidal, Xavi, Toure Yaya( 96' Busquets), Keita, Messi, Ibrahimovic( 81'), Henry(95' Krkic).
Teknik Direktör:Josep Guardiola

Shakhtar Donetsk:Pyatov, Srna, Kucher, Chigrinsky, Rat, Ilsinho, Gai( 80' Kobin), Hubschman, Willian(91 Aghahowa), Fernandinho( 80' Jadson), Luiz Adriano.
Teknik Direktör:Mircea Lucescu

Sarı kartlar:Srna, Kucher, Kobin, Ilsinho (Donetsk) Messi, Pedro (Barcelona)

Gol:Pedro(Barcelona)

evet şu anda maçı izlemekten geliyorum tabi birazda oyun oynadık arkadaşlarla oyun baya uzadı belliydi messi'den umudum yoktu ama ne yaptı ne etti aldı maçı helal olsun :beer:

messi messi lionel messi messi ve ahhh....

spiker çoştu messinn gol pasıda 10 numaraydı kendiside 10 numara formasıda 10 numara harika adam ya bitiyorum ona hele p.stationda o beni kurtarıcı golleri yokmu ^^

Yukarı Alt