Öncelikle herkese merhaba, foruma yeni kayıt oldum ve sizinle bir bilgi paylaşmak istedim. Silkroad Online'a devam edenler bildiğiniz gibi serverlar yeniden birleşecek. Ve Joymax'ın yaptığı bir bilgiyi size aktarıyorum :)

Silkroad Online’dan herkese merhaba,

Sunucu entegrasyonu 9 Aralık, 2014 tarihinden itibaren yavaş yavaş uygulanmaya başlayacak.

Yumuşak bir geçiş sağlamak ve oluşabilecek herhangi bir rahatsızlık önlemek için, lütfen aşağıdaki Sunucu Entegrasyon Programı okuyun:

I. Kale Savaşı Tarihleri ve Ayarlamaları

Kale Savaşı sunucu birleşimi yapılacak sunucularda, sunucu bakımı sırasında yeniden konfigure edilecektir.
Kale savaşı daha önce belirlendiği gibi her hafta yapılacaktır, fakat,30 Kasım, 2014 tarihinden sonra geçici olarak durabilir. Sunucu entegrasyonu öncesi son Kale Savaşı 30 Kasım da olacak olup ,sunucular birleştikten sonra ise devam edecektir.

Entegrasyon yapılacan tüm sunucularda, bir sonraki Kale savaşı 21 Aralık 2014 ‘de düzenlenecektir.. Kale’lere ait önceki bilgilerin tamamı sunucu birleşimi ile birlikte sıfırlanacaktır. Bu sebele sunucu birleşimi sonrası yapılacak ilk kale savaşında tüm katılımcılar kaleyi ele geçirmek için saldıran taraf olacaktır.

II. Konsinye Sistem Ayarlamaları

Sunucu birleşiminden önce tüm konsinyede bulunan öğeler ve satışlardan gelen alınmamış altınlar korunacaktır.

Öğe alımı, öğe kayıt iptali, hesaplama ve öğe arama fonksiyonları önceki gibi kullanılabilir olacaktır

III. Meslek Bilgisi Değişikleri

1. Meslek

Birleştirilen sunucuda her kullanıcı hesabı için sadece bir mesleğe izin verilir..
Eski sunuculardaki hasaplarınızda kayıtlı olan değişik mesleklerden olan karakterlerizin entegrasyonu yapılan sunucuda sadece bir mesekten olmasına izin verilecektir.Mesleklerden biri silinecektir.
Örnek vermek gerekirse,Fornax sunucusundaki hasabınızda hırsız karakteriniz varsa ve Gemini’da ise avcı karakteriniz varsa, bu mesleklerden biri silinecektir.
Bununla birlikte , farklı sunuculardaki zıt mesleklerden olan karakterleriniz için, her hasabınızda bir meslek seçimini öneririz.

Meslek iptali cezası çok yakında kaldırılacak olup, bu konuda daha sonar bir anons yapılacaktır.(iptal komisyonu 0 gold’dur)

2. Meslek İptali Şartları
Eğer karakterler birleştirilecek sunucularda zıt mesleklerden ise birleşim sonrası bu mesleklerden biri silinecektir. Öncelik ob level, EXP and Job Rank’ ine göre yapılacaktır.

[Meslek Silme Kriterleri]
1. Daha düşük level e sahip meslek silinecektir.
2. Daha düşük EXP e sahip meslek silinecektir.
3. Daha düşük Seviye ye sahip meslek silinecektir.

※ Meslek leveli, Görev Bilgisi, Ticaret bilgisi Vb. Meslek silinmesi ile birlikte silinecektir.
※ Bu süreç içerisinde mesleği silinecek karakterin Specialty goods larıda silinecektir.

3. Meslek İsimleri
Sunucu Entegrasyonu sırasında Meslek isimleri silineceğinden yeniden yaratılmalı yada kayıt edilmelidir.

4. Meslek Kıyafeti
Meslek kıyafeti ve eşyaları sunucu birleşimi sırasında birleştirilen sunucudaki Depoya (storage) taşınacaktır.

5. Ticaret Bilgisi
Halihazırda devam eden yada bitmemiş Consignment ve Target Trade bilgisi ve bitmemiş ticaret bilgisi silinecektir.

IV. Sunucu Entegrasyonu Tarihleri

Sunucu entegrasyonu aşağıda belirtilen tarihlerde uygulanmaya başlayacak:

9 Aralık 2014 (Salı) Sunucu entegrasyonu
Selene: Fornax & Gemini
Hermes: Corvus, Mensa & Taurus

10 Aralık 2014 (Çarşamba) Sunucu entegrasyonu
Athena: Aquarius & Lyra
Artemis: Aries & Reticulum
Chronos: Bootes & Serpens
Dionysus: Centaurus & Pavo

11 Aralık 2014 (Perşembe) Sunucu entegrasyonu
Hades: Cetus & Norma
Nemesis: Delphinus & Hydrus
Oceanus: Eridanus & Lepus
Themis: Orion & Vela

※ NOT: Bu bilgiler , sunucu entegrasyonu sırasında değişebilir.Sizleri ileride olabilicek değişikliklere göre yeniden bilgilendireceğiz.
Umarız yukarıdaki bilgiler siz değerli oyuncularımıza sunucu entegrasyonu sırasında rehberlik eder.
Sizleri temin ederiz ki yumuşak bir geçiş sağlamak ve oluşabilecek herhangi bir rahatsızlık önlemek için elimizden gelenin iyisini yapacağız.

Teşekkürler.
- joymax.com

Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana :)
-Server : Tibet(Corvus-Hermes)

Hayır kervan sistemi devam herhangi bir değişiklik yok zaten Silkroadın Türkçesi ipek yolu oyunun vizyonu zaten kervan üzerine kurulmuş, kervan biterse oyunda biter ama ben serverda kervanı yeniden canlandırmak istiyorum bir kaç arkadaşla beraber :)

Bu mesaj VodkaVisne rumuzlu uyeden alinti yapildi
VodkaVisne demiş ki:
Hayır kervan sistemi devam herhangi bir değişiklik yok zaten Silkroadın Türkçesi ipek yolu oyunun vizyonu zaten kervan üzerine kurulmuş, kervan biterse oyunda biter ama ben serverda kervanı yeniden canlandırmak istiyorum bir kaç arkadaşla beraber :)
Kervanın birşey verdiği yokki :)

Canlandırırsan tekrardan sevinirim süper olur :)

Nick : ScFo or Decide pm atarsın serverlar birleştiğinde düşünürüz birşeyler :D

Önemli olan kervanın birşey vermesi değil eskileri canlandırmak asıl amaç :)

[ Mesaj mobilden gonderildi Android ] mobile

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
-KONU GÜNCELDİR,BİLGİSİ OLMAYANLAR OKUSUN :)

[ Mesaj mobilden gonderildi Android ] mobile

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Yukarı Alt