1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

Sunucu Entegrasyon Uyarısı (Server'ların Birleştirilmesi)

1. lemonade

lemonade   exlmanager rank8

Beğenilen Mesajlar:
    18
    Ödül Puanları:
    48
    Meslek:
    студент

Silkroad Online’dan herkese merhaba

Sunucu entegrasyonu 12 Haziran, 2012 yavaş yavaş uygulanmaya başlayacak.

Yumuşak bir geçiş sağlamak ve oluşabilecek herhangi bir rahatsızlık önlemek için, lütfen aşağıdaki Sunucu Entegrasyon Programı okuyun:

I. Kale Savaşı Tarihleri ve Ayarlamaları

Kale Savaşı sunucu birleşimi yapılacak sunucularda, sunucu bakımı sırasında yeniden konfigure edilecektir.
    Kale savaşı daha önce belirlendiği gibi her hafta yapılacaktır, fakat,3 Haziran, 2012 tarihinden sonra geçici olarak durabilir. Sunucu entegrasyonu öncesi son Kale Savaşı 3 Haziran da olacak olup ,sunucular birleştikten sonra ise devam edecektir.

* Tarihler

Entegrasyon yapılacan tüm sunucularda, bir sonraki Kale savaşı 1 Haziran 2012 ‘de düzenlenecektir.. Kale’lere ait önceki bilgilerin tamamı sunucu birleşimi ile birlikte sıfırlanacaktır. Bu sebele sunucu birleşimi sonrası yapılacak ilk kale savaşında tüm katılımcılar kaleyi ele geçirmek için saldıran taraf olacaktır.

II. Konsinye Sistem Ayarlamaları

Konsinye Satış Kayıt Fonksiyonu 5 Haziran , 2012 sunucu bakımı sonrası 26 Haziran ,2012 tarihi sunucu bakımı bitimine kadar geçici olarak durdurulacaktır.

Fakat, Item purchase, Item Registration Cancel, Calculation, ve Item Search fonksiyonları daha önceki gibi kullanılabilir.

Lütfen sunucu entegrasyonu öncesi ,satışlardan gelecek altınları (komisyonları) ve deposit refund toplayın. Toplanmayan altınlar sunucu entegrasyonu sırasında silineceğinden, Entegrasyon öncesi toplamanız tavsiye edilir.

III. Meslek Bilgisi Değişikleri

1. Meslek

Birleştirilen sunucuda her kullanıcı hesabı için sadece bir mesleğe izin verilir..
    Eski sunuculardaki hasaplarınızda kayıtlı olan değişik mesleklerden olan karakterlerizin entegrasyonu yapılan sunucuda sadece bir mesekten olmasına izin verilecektir.Mesleklerden biri silinecektir.
    Örnek vermek gerekirse,Xian sunucusundaki hasabınızda hırsız karakteriniz varsa ve Zeus’ta ise avcı karakteriniz varsa, bu mesleklerden biri silinecektir.
    Bununla birlikte , farklı sunuculardaki zıt mesleklerden olan karakterleriniz için, her hasabınızda bir meslek seçimini öneririz.

Meslek iptali cezası 29 Mayıs sunucu bakımı sonrası kaldırılacak olup,26 Haziran sunucu bakımı öncesi geri uygulanacaktır.(iptal komisyonu 0 gold’dur)

2. Meslek İptali Şartları

Eğer karakterler birleştirilecek sunucularda zıt mesleklerden ise birleşim sonrası bu mesleklerden biri silinecektir. Öncelik ob level, EXP and Job Rank’ ine göre yapılacaktır.

[Meslek Silme Kriterleri]
    1. Daha düşük level e sahip meslek silinecektir.
    2. Daha düşük EXP e sahip meslek silinecektir.
    3. Daha düşük Seviye ye sahip meslek silinecektir.

※ Meslek leveli, Görev Bilgisi, Ticaret bilgisi Vb. Meslek silinmesi ile birlikte silinecektir.
    ※ Bu süreç içerisinde mesleği silinecek karakterin Specialty goods larıda silinecektir.

3. Meslek İsimleri
    Sunucu Entegrasyonu sırasında Meslek isimleri silineceğinden yeniden yaratılmalı yada kayıt edilmelidir.

4. Meslek Kıyafeti
    Meslek kıyafeti ve eşyaları sunucu birleşimi sırasında birleştirilen sunucudaki Depoya (storage) taşınacaktır.

5. Ticaret Bilgisi

Halihazırda devam eden yada bitmemiş Consignment ve Target Trade bilgisi ve bitmemiş ticaret bilgisi silinecektir.

IV. Sunucu Entegrasyonu Tarihleri

Sunucu entegrasyonu aşağıda belirtilen tarihlerde uygulanmaya başlayacak:

12 Haziran (Salı) Sunucu entegrasyonu

Aquarius: Venus & Saturn

14 Haziran (Perşembe) Sunucu entegrasyonu

Aries: Odin & Hercules
    Bootes: Poseidon & Zeus
    Centaurus: Persia & Alexander
    Cetus: Pacific & Eldorado

19 Haziran (Salı) Sunucu entegrasyonu

Corvus: RedSea & Tibet
    Delphinus: Oasis & Athens
    Eridanus: Sparta & Rome
    Fornax: Olympus & Alps
    Gemini: Greece & Venice
    Hydrus: Troy & Aege
    Lepus: Caspian, Xian & Babel
    Lyra: Tigris, Gaia & Malazgirt

21 Haziran (Perşembe) Sunucu entegrasyonu

Mensa: Petra, Pluto & Uranus
    Norma: Mars & Mercury
    Orion: Eos, Helios & Titan
    Pavo: Hera & Neptune
    Reticulum: Iris & Phoenix
    Serpens: Apollo & Ares
    Taurus: Genesis, Argos, Aral & Mena
    Vela: Azteca & Maya

※ NOT: Bu bilgiler , sunucu entegrasyonu sırasında değişebilir.Sizleri ileride olabilicek değişikliklere göre yeniden bilgilendireceğiz.
    Umarız yukarıdaki bilgiler siz değerli oyuncularımıza sunucu entegrasyonu sırasında rehberlik eder.
    Sizleri temin ederiz ki yumuşak bir geçiş sağlamak ve oluşabilecek herhangi bir rahatsızlık önlemek için elimizden gelenin iyisini yapacağız.

Saygılarımızla;

2. GooN

GooN Keşfediyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bence açılan ilk 15 server duracak. 15 den sonra açılan serverda oynayanlar web sitesinden sunucu seçerek karakterlerini taşıyacaklar. Nicklerin aynı olmaması için, o dönemde her kullanıcıya bedava nick değiştirme itemi verilecek. Böylelikle isteyen herkes istediği servera transfer olabilecek. tüm bilgileri ile birlikte tabi. daha basit olurdu

3. sarkolata

sarkolata zaa xD olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    69
    Ödül Puanları:
    58
    Meslek:
    İt Kopuk
    Yalnız cidden aynı isme sahip karakterler ne olacak?

4. lemonade

lemonade   exlmanager rank8

Beğenilen Mesajlar:
    18
    Ödül Puanları:
    48
    Meslek:
    студент
    summer5: cidden joymax napcak merakla bekliyorum

5. Tubifex

Tubifex Old School olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Meslek:
    Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi
    aynı isimli karaterlerin lvl - exp - oyuna giriş tarihleri sırasında karşılaştırma yapılcak. yüksek kriterdeki olan char aynı isimdeki kalıcak. diğeri nolcak bende bilmiyorum

6. Beakyung

Beakyung Gözlemliyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Okul
    joymax yine nasıl para kazancam derdinde artık serverlar dolmadıgı için kimse premium almıyor dogal olarakta para kazanamıyolar serverları birleştircekler ki insanlar giremesin ve premium alsınlar umarım bu tuzaga kimse kanmaz... :oldie: (çırpındıkça batıyosun joymax batıyosunnnnnnnnnnnnnn )oysaki şu akıllarını kulansalar wow gibi oyun olabilirdi ne vardı dropları artırsalar para sorununu exp sorununu lag sorununu düzelselerdi yapamazlarmıydı hyr yaparlardı ama işlerine gelmiyo şuan herkez privatelerde ve herkezde gayet güzel eyleniyorrr buda oyunun aslında çok güzel oldugunu gösterir. artık bu oyunu bırakın da anlasınlar degerimizi para harçamayın boşuna zaman kaybı yaratmayın .... :wink1:

7. LasTRomanCe

LasTRomanCe Keşfediyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    şimdi ben poseidondan titana geçebilicek miyim beyler?

8. sarkolata

sarkolata zaa xD olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    69
    Ödül Puanları:
    58
    Meslek:
    İt Kopuk
    KSRO'da server birleştirmesi olmuştu şimdi aklıma geldi girip denedim. Nick konusunda, aynı nicke sahip olanlardan level/kayıt tarihine göre öncelik tanınanın nicki aynı kalıyor, diğerine oyuna girerken nick değiştirme zorunluluğu yapıyor, oyuna girmeden bir pencere çıkıyor yeni nick yazınız diye değiştiriyorsun. Sanırım isrodada bu şekilde olur.

9. AAnGeLL

AAnGeLL Old School olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Csroda çok oldu öyle atıyorum sizde ANGEL diye char varsa o chara giremiyosunuz girerken yeni nick girmeniz isteniyor yani charınıza yeni nick ekleyebilirsiniz ama gelmezse öyle bi ekran düz gezersiniz zaten. bence çok iyi oldu bi heyecan gelir yeni savaşlar yeni dostlar vs vs:D

10. duzceli81

duzceli81   gamer rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bence swler birleşince capasity yine 3500 olucak çünki 2 swnin toplamaı yaklasık 4000 kısı ediyo oyuna girmek icin pre lazım :D

11. NeoniK

NeoniK Öğreniyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    süper oldu ya swler boşalmıştı ztn böylece dolar :D

12. Tubifex

Tubifex Old School olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Meslek:
    Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi
    eos ve titan serverındaki arkadaşlar tanışalım kaynaşalım :D

13. merza296

merza296 Keşfediyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    inanın dahada boşalacak.serverlerde görünen carlar zaten s botla 1 kişideen az 8 car. adam 8inedemi pre alacek.oyun zaten bitmişti.bu iş bu bitişi dahada hızlandıracak.

14. merza296

merza296 Keşfediyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ayrıca benden 1 uyarı.diyelim aralda ve argosta carlarınız var.2 sininde bankasında itemleriniz var ve dolu.birleşti tek banka.2 banka itemden hangileri kalır tek bankada artık tek bankaya sığmayan itemler ne olur. joymax amca acıklasın

15. SuS3

SuS3 Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Bu olay Ksro'da da oldu. 5 server vardı 5ini birleştirdiler. İsimlerde eğer aynı isim varsa en eski olan duruyor. Öteki kişide login ekranında karakterini yeniden adlandırıyor. Yeni bir kasa açılacak bütün itemleri oraya geçireceksiniz. Kaleler sahipsiz olacak vs vs :)

16. duzceli81

duzceli81   gamer rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

academi buffları ne oldu 5 sw birleşince yine honor rank 50 kıişilikmi ve en cok mezun olanlarmı yine 1 oldu sıralamada ?

17. FromTheOld

FromTheOld Öğreniyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Bu kadar ayrıntıyı joymax düşünmüştür herhalde kendini dahada batırmak istediğini sanmıyorum aslında başka server'da olan arkaşlarımızla birleşmek güzel olabilir yeni dostlar ve düşmanlar gibi yinede sıkıntı olacakmış gibi hissediyorum ama zaman gösterecek :think:

18. DukeNukem

DukeNukem Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    38
    beyler ben anlamadım

şimdi ben aztecadayım

21haziranda otomatikmi geçicek benim charlar oraya

19. duzceli81

duzceli81   gamer rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

2 sw birleşcek 1 sw olucak bu kadar basıt sitede var hangi swler birleşçeği...

20. SuS3

SuS3 Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yanlış hatırlamıyorsam verilen mezun sayısı yine aynı kalıyor.