Kalkandelen

Bilgiliyim
Takımı
Besiktas
İstanbul Sultangazi 75. Yıl Polis Merkezi'nde bir patlama meydana geldi, yaralılar var.

İstanbul Sultangazi 75. Yıl Polis Merkezi'nde bir patlama meydana geldi.

Saat 11.00 sularında meydana gelen patlama nedeniyle polis memuru Bülent Özkan şehit oldu, 7 kişi de yaralandı.

Karakolun bahçesinde bir canlı bomban kendini patlattı. Canlı bombanın nizamiye kapısından girerek giriş kapısında bombaları patlattığı ifade ediliyor.

Patlama nedeniyle karakolun giriş kapısında çökme meydana geldi. Bu arada, patlama bölgesinde patlamamış bir el bombasının da bulunduğu gelen bilgiler arasında.

Olay yerine ambulansların sevk edildiği öğrenildi. İkinci patlama ihtimaline karşı patlamanın olduğu bölge emniyet şeridiyle çevrildi.

Patlamada yaralananlardan 2'si Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne getirildi. Patlamada yaralananlar için polis telsizinden kan anonsu yapılıyor. Çok sayıda polis ve vatandaşlar kan vermek için hastaneye akın etti.

CANLI BOMBA 25 YAŞLARINDA, ERKEK

İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, patlamanın meydana geldiği Sultangazi'de Gazi Polis Merkezi'nde incelemelerde bulundu. Çapkın, “Canlı bomba ilk önce el bombası atmış sonra kendini patlatmış” dedi.

Sultangazi'de Gazi Polis Merkezi'nde canlı bombanın kendini patlatması sonucu meydana gelen patlamada 1 polis memuru şehit olmuş ve çok sayıda kişi yaralanmıştı. Yaşanan olayın ardından hemen Sultangazi'de Gazi Polis Merkezi'ne gelerek incelemelerde bulunan Emniyet Müdür Çapkın, olay yerinde açıklamalarda bulundu. Çapkın bir canlı bombanın kendini patlattığını hatırlatarak, “Kendisi olay yerinde ölmüş vatandaşları karşılayan bir polis arkadaşımız şehit olmuştur. Ayrıca karakolun amiri 2 komiser 1 polis olmak üzere 4 personelimiz de yaralı. İçeride banklarda oturan 3-4 vatandaşımız var. Tek bir kişi önce el bombası atmış sonra kendini patlatmış. Erkek 25 yaşlarında örgütü de şimdi söylemeyelim” dedi.

1 HAFTA SONRA EVLENECEKTİ

Şehit Polis Memuru Bülent Özkan’ın Gazi Polis Merkezi’nde görevli olduğu evlilik hazırlıkları yaptığı öğrenildi. Özkan'ın 1 hafta sonra evleneceği belirtildi.

GÖRGÜ ŞAHİDİ KONUŞTU

Patlamayı gören bir vatandaş olay anını anlattı ve patlamanın x-ray cihazının yanında olduğunu söyledi.

Patlamanın ardından yaralanan polisleri kamyonete bindirerek hastaneye getirdiğini ifade eden vatandaş, “Canlı bombaydı patlattı kendini. Kapıda patlattı x-ray cihazının orada. Ben polisleri getirdim sadece. Arkasından gördüm üzerinde sarı gömlek gibi bir şey vardı. Polisleri kamyonete koyup getirdik” dedi.​

alıntıdır.

Yazıktır , günahtır ya kahbe herifler ALLAHIN dan bulsunlar !

ALLAH rahmet eylesin geride kalanlara ALLAH sabır versin.

Kalkandelen

Bilgiliyim
Takımı
Besiktas
Şehit polis patlamadan önce ateş etmiş
Sultangazi'deki Gazi Polis Merkezi’ne yönelik canlı bomba saldırısında şehit olan Polis Memuru Bülent Özkan’ın durumu fark ederek patlamadan hemen önce silahını çekip ateş ettiği belirtildi.

Şehit Özkan’ın meslekteki başarılarından dolayı Asayiş Şube Müdürlüğü personeline seçildiği ve kısa bir süre sonra göreve başlayacağı öğrenildi.

Bombalı saldırının ardından başlatılan soruşturmada olay anının detayları ortaya çıkmaya başladı. Boynunda asılı çanta ve elindeki evraklarla karakolun girişinde bulunan silahlı nöbetçinin yanına yaklaşan canlı bomba, “Karakoldan haber verdiler. Bana ait bir evrak varmış. Alıp çıkacağım.” diyerek binaya girmiş.

Bu konuşmanın ardından canlı bomba, X-Ray cihazının bulunduğu kapı bölümüne doğru yöneldi. Kapıda nöbet tutan polis memurunun ifadesine göre zanlının içeri girmesinin hemen ardından içerden iki el silah sesi geldi. Nöbetçi silahını doğrultarak içeri doğru yöneldiği sırada büyük bir patlama meydana geldi. Silahını çekerek canlı bombaya ateş ettiği belirtilen Bülent Özkan, olay yerinde hayatını kaybetti.

ASAYİŞ ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ’NE SEÇİLMİŞ

Polis memuru Bülent Özkan’ın başarılı çalışmalarından dolayı Asayiş Şube Müdürlüğüne tayin edilmek üzere olduğu ortaya çıktı. Asayiş Şube Müdürlüğü kadrosuna seçilen Özkan’ın yeni görev yerinde çalışmaya başlamak için işlemlerinin tamamlanmasını beklediği öğrenildi.

Patlamanın görgü tanığı dehşet anlarını anlattı

Sultangazi'de polis merkezinde meydana gelen patlamanın görgü tanığı yaşadıklarını anlattı. Yardım etmek için emniyete koştuğunu anlatan Meltem Yıldız, “Polislerin çığlıkları vardı, feryat ediyorlardı.” dedi.

Sultangazi Gazi Polis Merkezi Amirliği'nde meydana gelen patlamada ilk belirlemelere göre, bir polis şehit oldu, 4'ü polis 7 kişi de yaralandı. İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, canlı bombanın önce el bombası attığını sonra da kendini patlattığını açıkladı.

Görgü tanıkları da patlamanın ardından yaşanan dehşet anlarını basın mensuplarına anlattı. Patlamanın ardından yardım etmek için emniyete koştuğunu anlatan görgü tanığı Meltem Yıldız yaşadıklarını şöyle anlattı: “Patlama olunca camdan baktığımda karakoldan dumanlar çıkıyordu. Polisler dışarı çıkıyordu. Yardım etmek için koşup gittik. Polislerin çığlıkları vardı feryat ediyorlardı. Emniyetin bahçesine girdim. Polis patlamamış bomba var diye bizi geri çıkardı. Polisler karakolun içinde panik içindeydiler, bir şey yapamıyorlardı. 3 yaralı sivil polis vardı. Onları dışarı çıkarmışlardı. Polis bir kişiyi de karakolun merdivenlerine oturtmuştu. Ayağı kopuktu sanırım. Yaralıları görünce ambulans diye bağırdım. Polisler yüzlerinden yaralanmıştı.

olay yeri görüntüleri
http://video.mynet.com/habervideo/Sultangazi-de-polis-karakolunda-patlama/1469275/

alıntıdır.

Yukarı Alt