1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

Su kaplumbağasının bakımı.

1. Inception

Inception Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Komşumuz bakamadığı bir su kaplumbağasını bize verdi.Yanına birde yuvasını verdiler kabuğuna kadar anca suyla doldurduk.Yanındada akvaryumdaki taşları koydum biraz yükseklik olsun diye.Sanırım burada dinleniyormuş.Daha önce hiç beslemedim.Besleyenler varsa beni biraz bilgilendirebilirmi?İnternetten baktım fakat bizzat evinde besleyen birinin anlatması çok daha doğru olur. :starving:

2. Buura

Buura Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Dikkat et Suyun içinde ter düşüp boğulabiliyo ayrıca çok çıkarma kaybloursa bulamassın bizim balkondan düşmütü zor bulduk :D

Yemeğini abartma 2-3 güne suyunu değiştir yeter sesi gürültüsü olmaz iyidir ama bana zevk vermiyodu :D

3. NoMoreLove

NoMoreLove   exlmanager rank8

Beğenilen Mesajlar:
    16
    Ödül Puanları:
    48
    Bunların özel yemleri var. Herşeyiyle verdiyse zaten vermiştir.

Ayrıca vitamin alman gerekiyor. Kabuğu bir süre sonra doğal ortamında edindiği vitaminleri edinemediği için yumuşuyor. Yumuşamaması için bir fırça veya diş fırçası yardımıyla kaplumbağanın kabuğuna düzenli olarak (Hafta 1-2 kez.) yedirmen gerekiyor.

Ayrıca, üstü kapalı birşeydir umarım verdiği yuva. Yoksa yuvasından kaçar evin her tarafında ararsınız, benden söylemesi.

Yazın haftada yine 1-2 kez YUVASIYLA BERABER güneşe koy, güneşlensin. Kabuğu, kemikleri gelişir. Özellikle yuvasıyle beraber dedim, arkadaşa güneşe koy güneşlensin dedim, su kaplumbağasını koymuş dımdızlak güneşe, kuruyup ölmüş hayvan. :|

4. TorukMacto

TorukMacto Öğretiyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Suyunu 1 haftada 1 değiştirebilirsin hergün bi mamayı 2 parçaya bölüp at dikkat 2 tane mama kullanacaksın 2 mama aldın 2sinide 2 parçaya böl ilk 2 yarım parçayı sabah 2 yarım parçayı akşam
    Su taşın boyutunu geçmemesi gerek. çünkü kaplumbaya çıkıp hava alacaktır 10 saat kadar susuz yaşayabilir.Eline alabilirsin. Güneşe koy. Kabuğuna falan yararlı gelebilir

5. Inception

Inception Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle herkese teşekkürler :kalp: 1-2 sorum daha var.Yemini vermediler yarın gidip hemen alacağım fakat fiyatları nedir bu yemlerin.Ve su seviyesi ne kadar olmalıdır sizce.Akvayumda var yeni aldık onuda onun yanına bir yükseklik yapsam balıklarla beraber yaşarmı acaba. :P

6. Brown

Brown Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben bikeresinde bakmıştım kermit ti adı :lol: 4 senede yumruk kadar olmuştu sonra ölmüştü
    arkadaşınkiyle beraber besliyorduk onunki kaçmıştı balkondan atlamıştı xD

7. FruitFly

FruitFly Buralıyım rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    :lol: :P

8. Inception

Inception Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bendekide yumruk kadar felan işte :P

9. Macro

Macro Old School olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Barmen, Grafik Tasarımcı, Web Tasarımcı, Yazar, Şa
    Karanfil kokan ülkemin, ülkemin caddelerinde
    O yuvada beslersen ölecektir. Veterinerlerin o yuvalara verdiği isim ölüm fanusu, kuru alan oluşturup akvaryumda beslemelisin.

Benim de vardı bir kaplumbağam, öldü ne yazık ki.

Guducan