Kaç Cap Sizi Çeker

• Total voters
    8
  • Poll closed .
Bildiğiniz gibi açılan kapanan serverler arka arkaya gelip gidiyor. Kimileri uzun ömürlü olurken kimileri de en fazla 3 ay ömürlü olmakta..
Şu günlerde uzun soluklu bir server açmayı isteseniz kaç cap olmasını tercih edersiniz ? Ne gibi özellikler olmalı ? Free silk, item satışı vs vs
Düşüncelerini öğrenmek istiyorum. Belki açmayı düşündüğüm serverde uygulayabilirim

Takımı
Galatasaray
80 cap: exp kolay, item zor sadece sun drop, gold orta, mastery 300, free silk, alchemy 1x, ip limit:2.
110 cap: coinsiz gold sistem , fgw rate zor(baymayacak şekilde) , free silk , ch mastery 440, ip limit:2, alchemy 1x.

bunlara ek olarak oyuncuların her isteğini yerine getirmeyen, kardeşi bile oynasa item satışı vs yapmayan bir yönetim oyun açıldığı günden itibaren zırt pırt kesintiye uğramayan tonlarca saçma sapan bilmem ne scroll god bless tarzı çöplük haline getirilmemiş sade bir server.

Son düzenleme:
Capten daha cok reklam oyuncu kitlesine gore tutuluyor serverlar. Yani yoldan gecen adam dunyanin en iyi serverini da kursa 1 ay sonra kapanir. Hem neden herkes server kurma pesinde ki?

Server
Feronia
Takımı
Fenerbahce
Büyük guildlerden 2-3 tanesi geliyorum dedimi işlem tamam :) Şuan 120 cap emek yok diye biliyorum.

Önceden 70-80-90cap derdimde, cidden sıkıyor.
110cap , skillerin dengelendiği server çok hoş olur.Bless , kara res , warr buff,warlock buff bunlara ayar çekmek şart.
Başlarımıyım , anca yazın başlarım.

80 cap: exp kolay, item zor sadece sun drop, gold orta, mastery 300, free silk, alchemy 1x, ip limit:2.
110 cap: coinsiz gold sistem , fgw rate zor(baymayacak şekilde) , free silk , ch mastery 440, ip limit:2, alchemy 1x.

bunlara ek olarak oyuncuların her isteğini yerine getirmeyen, kardeşi bile oynasa item satışı vs yapmayan bir yönetim oyun açıldığı günden itibaren zırt pırt kesintiye uğramayan tonlarca saçma sapan bilmem ne scroll god bless tarzı çöplük haline getirilmemiş sade bir server.
Aklımdakileri yazmışsın. 80 cap old scholl istiyorum ama sağlam db bulamadım bu yüzden dediğin gibi bir 80 cap öncelik tanıyorum. Mastery 300 olabilir hatta 81 chestide 80 lvl de giyilebilir olsa diyorum. Orjinale yakın ama biraz hızlandırılmış şekilde rateleri ayarlamak lazım..
Free silk düşünmüyorum. Belki online kaldığı sürece 1-2 silk hediye şeklinde olabilir..
Bakalım hayırlısı

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
İstatiksel olarak konuşuyorum , tutma oranı en yüksek olan cap 120'dir. Arkasından ikincilik için 110 ve 80 cap yarışır. Oyuncusu en az olan cap 90 cap'tir. 100 cap'in oyuncusu bile 90 cap'ten daha çok.

Tutmaz, hele ki TR odaklı düşünüyorsan :)

İstatiksel olarak konuşuyorum , tutma oranı en yüksek olan cap 120'dir. Arkasından ikincilik için 110 ve 80 cap yarışır. Oyuncusu en az olan cap 90 cap'tir. 100 cap'in oyuncusu bile 90 cap'ten daha çok.
120 Cap serverim var zaten 6 senedir açık ve artık eski oyuncular sıkılmaya, yeni oyuncularda çok eski var diye hemen bırakıyor. Yeni bir heyecan için arayıştayım. Yoksa elimdeki DB 4*4. 6 yıllık emek var içinde

Jessie

search deeper now
80 cap tutar ama ondada insanlar setlerini tamamlayıncaya kadar, sonra yine sıkılacaklar sonu yok bunun.

Evet. Serverleri belli bir süreden sonra sıfırlamak gerekiyor çünkü eskiler çok güçleniyor ve yeni oyuncular onlara yetişemeyiz diye bırakıyor ve yavaş yavaş online azalıyor

Jessie

search deeper now
Evet. Serverleri belli bir süreden sonra sıfırlamak gerekiyor çünkü eskiler çok güçleniyor ve yeni oyuncular onlara yetişemeyiz diye bırakıyor ve yavaş yavaş online azalıyor
Bu durumda da eski oyuncular emeklerimiz boşuna gidiyor diye bırakıyor. Çok fazla çözüm varyasyonu var ama hepsi bir birinin açığını kapatıyor.

AzteC'in Karşısındaki evde 'sigaramı' içiyorum. ≠
Takımı
Fenerbahce
Tutma olayı tamamen GM'lere bağlı bir durum, lakin 80 CAP tutmuyor yeni nesil 80 oynamıyor bunu göz önünde bulundurun. Eski Nesil sevdiği ve zaman geçirmek istediği için eskiyi yâd etmek babında oynuyorlar.
120 CAP unique 123 ödüllü ve guild savaşları'larının olacağı(sadece FTW zamanı değil) ve savaşlarda guild tamamına ödüllü server tutulur diye düşünmekteyim. Emek server olmadığı zaman tutmuyor server. Emek verilerek, insanlar parti kurarak birbirleriyle muhabbet sohbet kaynaşma olayı yapıyor bu olay bitince kimse kimse için sw'de durmuyor. Coin Sistem tırt onu da es geçmiyim. Coin topla vs onlar boş işler. Zaten ISRO'nun patlama sebebidir coin sistemi. Private'lerin yayıldığı tarihleri inceleyiniz. Honor System olacak ve Honor puanlarla item alınabilecek sonucta emek server olacağı için honor işi de emek isteyen birşey. :wink1:

Tutma olayı tamamen GM'lere bağlı bir durum, lakin 80 CAP tutmuyor yeni nesil 80 oynamıyor bunu göz önünde bulundurun. Eski Nesil sevdiği ve zaman geçirmek istediği için eskiyi yâd etmek babında oynuyorlar.
120 CAP unique 123 ödüllü ve guild savaşları'larının olacağı(sadece FTW zamanı değil) ve savaşlarda guild tamamına ödüllü server tutulur diye düşünmekteyim. Emek server olmadığı zaman tutmuyor server. Emek verilerek, insanlar parti kurarak birbirleriyle muhabbet sohbet kaynaşma olayı yapıyor bu olay bitince kimse kimse için sw'de durmuyor. Coin Sistem tırt onu da es geçmiyim. Coin topla vs onlar boş işler. Zaten ISRO'nun patlama sebebidir coin sistemi. Private'lerin yayıldığı tarihleri inceleyiniz. Honor System olacak ve Honor puanlarla item alınabilecek sonucta emek server olacağı için honor işi de emek isteyen birşey. :wink1:
Eğer oyuncular GM den birşey bekliyorsa o sw zaten tutmaz.. GM hangi birine yardımcı olacak ? Hergün yeni yeni başlayanlar oluyor. Birine et düğerine etme olmaz. GM nin görevi serveri stabil tutmak, 7/24 online hizmet vermek ve extrem durumlarda oyunculara yardımcı olmak. Ara sıra eventler düzenleyebilir.. 80 cap tutmama fikrine katılıyorum. Eski oyuncular 70-80 cap oynadıkları için nostalji yapmayı seviyorlar. Yeni oyuncularda neredeyse skilleri ezbere bildikleri için genelde 120 tercih ediyor.. coin sistemi bot oyuncular için avantaj. Honor olayına katılmıyorum çünkü honor kasacak zamanları olmuyor..
6 yıllık 7/24 online bir GM olarak GM den beklentilerinize her türlü cevap verebilirim... Neler neden yapılmıyor merak ediyorsanız sorun

İki ucu b*klu değnek. Burası Türkiye insanlar gördüklerine değil duyduklarına inanıyor :(
Ne kadar sağlam server yaparsan yap eğer gelen insanlar serverin ismi için gelmiyorsa kimseyi memnun edemezsin.
Zor server olur biri birşey droplar gm yardımı derler. Kolay olur beğenmezler vsvs. Sonucta hizmet edeceğin yaş ortalaması 17-18.

Malum okul zamanı her çeşit yaş kesiminin vakti az oluyor okuyanında çalışmayanında. Bu yüzden insanları 7/24 oyuna kitlemeye calişirsan server tutmayacaktır. 7/24 bot yaparsan zaten tutmaz. Düşünecen dozunda birşeyler yapacan :(

Kolay gelsin.

AzteC'in Karşısındaki evde 'sigaramı' içiyorum. ≠
Takımı
Fenerbahce
Eğer oyuncular GM den birşey bekliyorsa o sw zaten tutmaz.. GM hangi birine yardımcı olacak ? Hergün yeni yeni başlayanlar oluyor. Birine et düğerine etme olmaz.
Benim;
"Tutma olayı tamamen GM'lere bağlı bir durum. "
cümlemden bunu mu çıkardınız?
Anlatmaya çalıştığım nokta; 5. cümlede geçiyor.
"GM nin görevi serveri stabil tutmak, 7/24 online hizmet vermek ve extrem durumlarda oyunculara yardımcı olmak."

Ek olarak insanları server'da tutmak için bir amaç vermezseniz o server sadece girip-çıkılan server'dan öte gidemez. HONOR olayından kastım budur.

İyi forumlar.

Benim;
"Tutma olayı tamamen GM'lere bağlı bir durum. "
cümlemden bunu mu çıkardınız?
Anlatmaya çalıştığım nokta; 5. cümlede geçiyor.
"GM nin görevi serveri stabil tutmak, 7/24 online hizmet vermek ve extrem durumlarda oyunculara yardımcı olmak."

İyi forumlar.
İşte ben zaten o 5. maddeyi uyguluyorum.. Cümlenizden çıkardığımı düşündüğünüz kısım genelde oyuncu beklentisi o yöndedir.. Aylık açılıp kapanan serverler malesef oyuncu tutabilme adını bunu yapıyorlar ve her yeni pvp ye başlayan önce gm nickini öğrenmeye çalışıyor

İki ucu b*klu değnek. Burası Türkiye insanlar gördüklerine değil duyduklarına inanıyor :(
Ne kadar sağlam server yaparsan yap eğer gelen insanlar serverin ismi için gelmiyorsa kimseyi memnun edemezsin.
Zor server olur biri birşey droplar gm yardımı derler. Kolay olur beğenmezler vsvs. Sonucta hizmet edeceğin yaş ortalaması 17-18.

Malum okul zamanı her çeşit yaş kesiminin vakti az oluyor okuyanında çalışmayanında. Bu yüzden insanları 7/24 oyuna kitlemeye calişirsan server tutmayacaktır. 7/24 bot yaparsan zaten tutmaz. Düşünecen dozunda birşeyler yapacan :(

Kolay gelsin.
doğru diyorsun bi bakıma ama biz silkroad 2007-2012 arası oynadık isro olarak, yaşımız da 17-18 i bayağı bir geçti. şimdilerde sıkılıyoruz işten dönünce akşam eglence için bir server arıyoruz ama bulamıyoruz. varsa mesaj atabilirlerse sevinirim

Yukarı Alt