1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

STR lere Cold , INT lere Fire Neden Gereksiz ? [Gir ve Gör]

1. doruQue

doruQue Öğreniyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Evet ortalarda dolaşan bir çok rivayet var ..

90 fire/cold gidip lightı bırakmak diye...

çünkü herkes lightı bi moving speed ve fıymadan ibaret biliyor lakin
    parry ratio gibi çok önemli bir değer atlanmış oluyor..

öncelikle STR çarlar %100 ün üzerinde phy balance´a sahip olduklarından dolayı
    phy defansları zaten yüksektir..siz buna 90 cold açarsanız farkedecek değer
    en fazla 2-3 k dır..Ve tabi bu fark sadece STR lere karşı oluyor..

Gelelim INT ler ile yapılan pvplere..

INTlere karşı 90 fire zaten lazım mag def. buff için.. ve yanında parry ratio olması şart..
    peki nedir bu parry ratio ? bu bize vurulan dmg nin en aza düşürülmesidir.
    örnek olarak adamın silahı mag(%) 1500-2000 diyelimki..Sizin parry rationuz
    nekadar yüksekse adamın bu değerler arasındaki vuruşuda ona ters orantılı
    olarak bir değer alıyor..yani light açmaz iseniz parry ratio kaybedersinz...adam size
    1600 vuracakken gidip 1900 vuracak..tabi bu değerler örnek sadece..

Yani,

colddaki buff sadece phy def. saglarken
    lighttaki parry ratio hem phy hem mag attack´a karşı avantaj saglar..

ayrıca şuanki nuker charlar light/cold yapılandırması ile gidiyor..
    Buda imbuelerinin light olması demektir..Ve imbue light ta
    parry ratio düşürücü bir status var.üstelik bu status nuke daha yarı yoldayken
    işlemiş oluyor..Bu yüzden light imbue parry ratioyu düşürdüğü için çok tehlikeli
    bir imbuedir...

Aynı şekilde INT lerinde Fire açması gereksizdir...

INT´lerde mag balance %100 üzeri oldugundan mag defance bolca vardır..
    Fire bize mag defans verir..Ve çok fazla vurmamızı sagladıgı dogrudur lakin
    Fire/light olarak yapılandırılmış bir nukerin ömrü ve pvpleri uzun değildir..
    Ya tek at Ya tek ye hesabı ^^
    INT lerde Light zaten olmak zorunda ona değinmiyorum.. :)
    INTlerde Cold ise şarttır..Çünkü snow shield ve INTlerin en büyük eksigi olan phy def.
    açıgı kapanmış olur..
    Ha birde unutmadan full force nuker dediğimiz silah masterysi olmayan cold/light/fire giden INTlerde olabiliyor..Bunlar imbue Fire oldugundan nukeleri çok fazla vurabilir her türlü defansa full sahiptirler..

lakin silahların avantajlarını kullanamazlar..
    Ör/ @Sword ; Knock down , Division , Bleed , impotent , Block , 15 sn phy def. buff
    @Spear ; Stun , Dull , knock Back , 15 sn mag def. buff

Silah kullanmayan nukerden cacık olmaz diyorum ben şahsen...^^

Söyleyeceklerim bukadar şimdilik..Sorularınızı cevaplandırabilirm..

2. kuzu01

kuzu01 Keşfediyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    katılıyorum:)

3. luuzir

luuzir Gözlemliyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    katılmıyorum :)
    Tamam pary düşücek ama daha fazla kuvvetli vuran 2 nukeye sahip olucaksın. Aksi taktirde light ın 1 tane kuvvetli nnukesi var buzun nukesi zaten zayıf bu yüzden yatır batır bi nuke ilede sağlam adamları kesemezsin. Ayrıca fire de fire shield emptrorer ı acarsan zaten light ın pary ratio düşüren status ü bi şe yaramaz. Cold statusü içinde aynı üzerinize atılan zehirlerin bazılarını hiç tutturmuyo tutanlarında gecme süresini azaltıyo. Diğer özelliklere gelirsek sizin önemsiz dediğiniz fire wall wizartlara karşı ve force açmış chinese çarlara karşı cok işe yarar. Şimdi diyeceksiniz fire wall mag attak için str acmışlar için işe yaramaz. Ama olay öle değil forca açmış str ler siz sizde ateş duvarı yada buz duvarı actığınız size zehir tutturamaz. Bu yüzden sizin duvarı hemen yıkılmamasını sağlamanız lazım bu yüzden fire wall acıcaz ki str ci size zehir atma imkanı olmasın ve duvar hemen yıkılmasın. Buz duvarı açar isek str ci bunu 1 vuruşta yıkar bu yüzden kullanışsız olur.Invisible skillerine gelirsek bunun da ne kadar yararlı olduğnu açanlar bilir. Sadece size şunu söylemek isterim Pwp yada thieflik hunterlık ta biri ile pwp yaparken sadece sağlamlık önemli değildir taktik le savaşmakta önemlidir. Taktik yapabilmek içinde bazı avantajlarınız olması gerekiyo light acmada böle bi avantaj yok. Herkes light ı savunuyor ama kaç kişi denedi. Ben şuana kadar fire cold bieachon 90 light 30 acıpta memnun olmayan birini görmedim. Yinede bu benim görüşüm. Ben fire/cold/biechon 90 light 30 ben gayet mutluyum. Her çar tipine göre ayrı savaş taktiğim vardır bu yüzden fire cok işime yarıyor.

4. LoveForLife

LoveForLife Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Katılmıyorum
    Str çarlar için fire den sonra en gerekli skil bence cold dur.Cold açınca phy defans artacak bu senin phy defans ihtiyacını karşılar.Str lerde cold açılırsa mag defans düşecek ve int lerde pwpde zayıf kalck diyosun ama giyeceğin garment set ve firedeki mag defans bu ihtiyacını kaşılayacaktır.

5. doruQue

doruQue Öğreniyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    parry ration düşecek diyorum mag defance deil...