Çok kez Attım kendi işletim sisteminizi kontrol edin donanımları güncelleyin diyor alakası yok halbuki Silkroad ın sorunu

Admin Bu Silkroadın Türk GM si var diyorlardı bi ara doğrumu ona ulaşmaya çalışırdık

selam öncelik le arkadaşlar start gelmıyorr acilll yardımmm bilen biri yapan yokmu hala !!!!!!!!!

HoşGeldin aramıza 1 Haftadır çözüm arıyorum ben buna ama blamadım :D

hoş buldum sinir oldum ya sildim yukledım tekrar modemı kapat aç olmuyor giren nasıl giriyor sroya onu da anlamadım :@@@@

herkeste aynı sorundan muzdarip,windows serilerinin hepsini kurup yukledim yine olmadı,çözen varsa bi haber etsin yada patcli haliyele klasor olarak paylaşsın.

Boşuna ugrasmayalım artık silkroadın insafına kaldık kimse bilgisayarına format flan atmasın modem resetlemedin oyunu bastan indirip kurmasın DNS değişmesin Uymluluk la uğrasmasın

BEN 3 BİLGİSAYARDA FARKLI FARLI İŞLETİM SİSTEMLERİNDE BUTUN OLASILIKLARI DENEDIM OLMUYOR BU SİLKROADIN PROBLEMİ İNŞALLAH SALI GUNU ÇÖZÜLÜR TEKRAR SÖYLUYORUM BEKLEMEKTEN BASKA ÇARE YOK KİMSE BİLGİSAYARINA KENDINE İŞKENCE ÇEKTİRMESİN..... :@

AmIMad

Bakalım be.
SORUN:

Şu anda bilindiği üzere bir çok silkroad oyuncusunda silkroadı ilk açtığımızda start gelmemesi sorunu var, bu nedenle de forumlarda sürekli konular açılıyor ama modlar bu sorunu yaşamadıklarından bir bilgilerinin olmadığınıu düşünüyorum, konuyu kitleyip çözümü üst konularda aramalarını sölüyorlar, oyuncularda tek çare botla giriş yapıyorlar böylece start kısmını es geçip silkroadı yüklemeye başlıyorlar. bu sefer de yüklenme esnasında "Disconnect to from server" hatasını açılış anında alıyorlar.

NEDENİ:

Bunun nedeni ne bigisayarınızdan ne de silkroadın kurulumdaki herhangi bir dosyadan kaynaklanıyor. Tek nedeni Türk Telekom arkadaşlar bunu da nasıl keşfettiğimi soracak olursanız, aynı sorunu bir çoğunuz gibi bende yaşıyorum, Bilgisayarınızın kasasını bir internet kafeye götürüp internet fişinizi kasanıza takınız göreceksiniz ki her seferinde start gelecektir ama eve geldiğinizde yine start'ın gelmemesi gibi bir durumla karşılacaksınız.

ÇÖZÜMÜ:

Bunun çözümü için aslında yegane çare ttnet'i arayıp sorundan bahsedip evinize gelen port daki adiliği çözmelerini istemek olacaktır fakat bu şekilde çözüme kavuşamazsınız çünkü ttnet neyi çözmüş ki bunu çözsün. Bunun çözümü sro_clineti çalıştırdığınızda sroya bağlanmadığında (start'ın Gelmemesi) açılan pencerenin sağ üst köşesinde bulunan ve bizi silkroadonline sitesini açmamızı sağlayan linke tılayarak silkroad sitesini açmak, bu şekilde sroya bağlanmanızı kolaylaştırırsınız daha sonra sitenin açılması tamamlandığında start gelmemiş olan sro clinetinizi exıt layın ve tekrar açın start ilk denemeniz de mutlaka gelecektir gelmese bile ikincide mutlaka gelir.

Yardımcı olabildimse ne mutlu bana...

EDİT:
Hatlarda sorun diyenler için start sorunu yaşayan bir pc nin hız testini koyuyorum, uzak doğuda rastgele bi ülke olarak malezyanın başkenti kuala lumpur ile lag/download/upload hızımız;

http://www.speedtest.net/result/183154593.png

Lag 999a vurmuş durumda, upload yerlerde geziyo onu bırak download ım uploadın kat kat üstünde olması gerekirken uploadın bile altına inmiş, Bazılarımızda şans işte bu sorun yok ama tr nin bi çok yerinde şu an start diye bişi yok o yüzden kendinizde sorun yok diye başkalarında da sorun olmadığını düşünmeyin lütfen, uzun sürmez yakında sizin santrallerde sro oynatmaz hale gelir

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Sorunun TTNET ile alakası yok , yabancılarda aynı sorunu yaşamakta.

senin o yazdıgın hatayı çözüyorduk DNS değişikliği ile lakin bu bambaşka birşey :) çözülmesi imkansız şuan için Salı günü joymax ın kendi düzeltmesi gerek. ben idarelikk girebiliyorum

Takımı
Galatasaray
ttnetten değil girmek isteyen giremeyen varsa yazsın sorunu çözdüm xd

Takımı
Galatasaray
küçük bi loader yaptım direk sro_clienti açıyo, senin launcherda yazan versiyon kac soylesene

bunun loadersız bı yontemı yok mu ben sbot ve sbotmod kullanıyorum cunku . neyse artık genel bı sorun bu cozulurse cozulur . cozulmesse bırakırız sro yu .

Takımı
Galatasaray
hayır bikere bağlandıktan sonra normal bi şekilde start geliyo, al bak

işin sıkıntı tarafı ben silkroad oynamıyorum bu olay için indirdim ve indirdigim client 452 ydi ama oyun 454 oldugu icin yaptıgım loader da işe yaramadı; sonra versiyonu manuel 454 çektim client açıldı. Tabi 452den 454e yeni skill dress vsr eklendiyse oyunda crash verir sorun bu
yani eğer clientiniz 454 ise sorun olmaz.

Takımı
Galatasaray
Konusu olmusken sorayım benim 60 70 lvl bir karakter vardı daha ilk mergeden bile önce 5 sene oluyodur. Çok az hatırlamakla beraber sanırım Redseadeydi. Tek tek serverların hepsine girdim ama bulamadım. Oynanmayanları sildiler mi acaba?

silinmiştir + 6070 lvl bir karakteri aramana gerek yok 1 saat içinde 60 70 oluyorsun zaten :)

Yukarı Alt