Arkadaşlar Bilgisayar Teknolojileri ve Programlama bölümüne ait staj defteri örneği lazım ordaki bilgileri kendi staj defterime yazmam gerekiyor . İnternette hazır staj defteri örnekleri var dediler ama ona bakmaya fırsatım olmuyo . Bana yardımcı olursanız çok sevinirim yardımcı olan veya ilgilenen arkadaşlara teşekkür ediyorum .

4Ever2Gether
Moderatör

Staj defteri hiç duymamıştım ama şöyle birşey buldum :)

pazartesi=sistem odasının dizaynı yapıldı yapılan işe ait krok.yarak no=1
içeriği=stajımın ilk gunu okulumuzun sistem odasının dizaynı2ı ile geçti..
dağınık bir durumda sistem odasında donanaım parçalarının bir yerde gruplar halinde olması için çalışmaya başladık. anakartlar,ramler,ekran kartları,lan kablosu,hard diskler,vidalar,donanımla ilgili parçalar,torna vida,tester belirli ayrımlarla gruplandırıldı.bundan sonra ayrım yapılan parçaların ikinci ayrımı yani çalışan ve çalışmayan kısmın ayrımı yapıldı.tek tek parçaların denemesinden sonra ikinci sınıf ayrımınıda bitirmiş oldum.böylelikle stajımın ilk günü bu şekilde bitmiş oldu..
salı=labaratuar 1 ve labaratuar 2 nin dizaynı yapıldı yapılan işe ait krok.yaprak no=2
içeriği=labaratuar 1 ve labaratuar 2 de bulunan bilgisayalar kasaları askılarda idi.. bulunduğu demir askıları yerinden cıkardım ve kasanın bağlantılarını kalvye mouse ekran kablosu lan kablolarını yerlerinden baglantı yerlerinden cıkardım ve kasaların yanına aldım sonra tekrar kasaların bağlantılarını yaptım.
çarşamba=labaratuar 1e format atıldı yapılan işe ait krok.yaprak no=3
içeriği=stajımızla sorumlu öğretim gorevlisi hocamız staj yapan kişilere başlangıç disketi ile format atımımını gosterdikten sonra bilgisayarlara format atımına balandı. başlangıç disketini disket surucuye yerleştirdikten sonra bilgisayarı başlattan bilgisayarı kapat seçeneğinden yenidne başlat secenegni secerek bilgisayarı yeniden başlattım.bilgisayar açılışında del yazısı karşıma cıkınca del tusuna bastım ve bilgisayarın biosuna girdim. buradan boot yani bilgisayarın acılısı first boot bilgisayarın açılışında ilk gorduğu yeri floppy secerek f10 tusuna bastım ve karşıma onaylama ekranı cıktı y tusuna basıp enterledikten sonra bilgisayar yapmış olduğum ayarlara gore yeniden başladı.. bu sefer bilgisayar bootu disketten baslangıc disketi desteği ile aclarak gerekli okumaların ardından dos ortamına girdi. root yani kok dizini olarak ilk a dizini vardi c: komutunu yazarak c surucusune gectim siletim sisteminin hangi surucude oldugunu bilmedimden dir komutu ile c surucusunde calısan dosyalara baktım ve orada wındows lasorlerini gordum ve formatı buraya atacagıma karar verdim .. format c: komutunu yazarak format atımının ilk adımını baslattım ve sonra karsıma bu surucudeki verilerin kaybolacagını ve isleme devam etmek isteyip istemedigini soru yor.. e tusuna basarak islemi onayladım ve c surucusunu taradı ve ardından c surucusune format atımına basladı ve yuzde yuz olunca gerekli okumalar sonrası entere basarak format atımını bitirmis oldum..
diger pclerede aynı format atımını uyguladım...

Yukarı Alt