arkadaşlar konu ile alakasız olabilir ama benim bi sorum olacak .şimdi ben char alacağım ama alacağım kişinin ptt hesap numarası yok . hesap no olmadanda para gönderebiliyormuşuz ama bu işlem nası olacak extra bişi varmı acaba bilgisi olanlar detaylı cevap verirse iyi olur şimdiden tşkler...

yardımcı olacak biri yokmu arkadaşlar bu sabah halletmem lzm bu işi

Arkadaşım hesap numarasına gerek yok , bir ptt şubesine gidiyorsun , para göndermek istiyorum diyosun orda sana form doldurtuyorlar. Alıcının ismini ve hangi ptt şubesinden alacağını yazıyorsun. Gönderdiğin parayı yazılı ve sayıyla yazıyosun.hepsi formda mevcut ptt deki memurlar sana yardımcı olur.

Rainmaker demiş ki:
Arkadaşım hesap numarasına gerek yok , bir ptt şubesine gidiyorsun , para göndermek istiyorum diyosun orda sana form doldurtuyorlar. Alıcının ismini ve hangi ptt şubesinden alacağını yazıyorsun. Gönderdiğin parayı yazılı ve sayıyla yazıyosun.hepsi formda mevcut ptt deki memurlar sana yardımcı olur.
evet hepsı bu kadar 3.5 tl gonderme ucretı alıyorlar

güzel o zaman peki mesela ben birinin isminegönderdim başkasının alma ihtimali yokmu o parayı aynı isimde olan birinin ?

bide gönderdim diyelim o parayı ne zaman alır benim gönderdiğim kişi

anladım çok saol karşı tarafında tcsi gerekiyomu para yatırırkene

kardes sen en ıyısı herhangı bır ptt subesıne gıt para gondermek ıstedıgını soyle yetkılıler gereken şeyleı sana anlatır zaten

göndereceğim kişinin hesap nosu yok. tmm ismini yazıp göndereceğim ama tcside gerekli dimi çünkü aynı isimlerde binlerce insan var

bro pttye git havale formu iste onun ustunde yazanları doldur ısım soyısımı dogru yazmaya dıkkat et
senın paranı gonderdıgın kısı harıcınde kımse cekemez tc kımlık nosu yazılıp ytazılmadıgını bılmıyorum

Yukarı Alt