Merhabalar yaklaşık 1 buçuk hafta boyunca yaptığım sroda bulunan çoğu map-bug u sremu da keşvettim ve sizlere sunuyorum.Tamamen bana aitdir şimden söliyim :mrgreen: :wink1: .

1)Herhangi bir limandan diğer bir limana yürüyerek (BUG YAPSANIZ BİLE) geçemiyeceğinizi biliyormuydunuz.(Bunu sremuda bug yapa yapa her limanda denedim ama hepsinde başarısız oldum yolun tam ortasında tam liman diğer liamın gözükeceği sırada ????? hatası veriyor :wink1: )
2)Chin Tomb un çok küçük bir kısmının sro nun kendi map datasında bulundğunu biliyormuydunuz.(Bunuda sremu map programında chinm tombun her karesine gitmeyi deneyerek buldum tek bir kordinat hariç hepsinde ???? hatası veriyor.Işınlandığım yerde Chin Tomb'un sadece mavi bir kısmı gözüküyordu)
3)Dunhuang Stone Cave ile Chin Tomb'un aynı yerde olduğunu ama Chin Tomb'un yaklaşık 15metre daha yukarda olduğunu biliyormuydunuz(Bunuda sremuda uzun uraşlar sonucu keşvettim ama sadece giriş kısmı için geçerli Chin Tomb'un çok garip bir kordinat sistemi vardı.)
4)Bandit Fortress'in haritada bulunduğunu fakat oraya ışınlandığınızıda kendinizi Tiger Mountain'in çok küçük bir bölümünde bulduğunuzu biliyormuydunuz.(Bunu çok kolay bir şekilde keşvettim.Bandit kalesine ışınlanıyım dedim ve bir baktımki tiger mountaindeym ama haritaya göre Marmara Sea'nın baya bir güneyindeyim :think: )
5)Hotan Fortress'in haritada bulunduğunu fakat oraya ışınlandığınızda kendinizi Taklamakan'ın birkaç metre üstünüzde bulduğunuzu biliyormuydunuz(Bunuda aynı şekilde keşvettim.)
6)2 tane Thief Town olduğunu ve bunların 2sininde yanyana olduğunu biliyormuydunuz.(Bu gerçekden çok ilginç gelmişti sremudaki araştırmamda tam 2 tane thief town bulmuştum)
7)Roc Instance diye bir yerin var olduğunu ve bu yerden tam 2 tane olduğunu biliyormuydunuz.(İşte en bomba kısma geldik.Oyun taaa ilk açıldığındna beri 100 lvl olan roc adlı unique'nin doğdu Roc Instance başından beri varmış hemde bu yerden 2 tane varmış 1i intro için [bknz:ksro new intro]diğeride mobun çıkması için :think: )
8)Haritada 2 adet Jangan ve 2 adet Constantinople bulunduğunu ve bunlardan sahte olanların çok küçük olduğunu biliyormuydunuz.(Bir keresinde Sremu Mapi incelerken bu sahte olanları buldum jangan çok küçükdü ama işin en ilginç tarafı küçük olan constantinople'ye gittiğimde etrafta nicki yazmayan adamlar olduğunu ve bu adamların belli bir yer üzerinde sürekli olarak yürdüğünü gördüm.Yani o gittiğim yer şu anki intro :wink1: )
9)İlk intronun haritada bulunduğunu biliyormuydunuz.(Bunu çoğu kişinin bildiğini düşünüyorum.Bir keresinde "old login place" diye bir yere ışınlandım ve eskiden ıd-pw yazılan yeri buldum :think: )
10)Roc mountain'in en batısındaki yoldan normalde gidilmiyor.Peki o yolun devamında çok büyük tümsekler ve garip bir yapının bulunduğunu biliyormuydunuz.(Bunun doğruluğunu hala kanıtlayamadığımdan dolayı olayı anlatmıyorum :wink1: )

Bu bilgilerin hepsi bana aittir alıntı ve [Ç]alıntı değildir.Bazılarının doğruluğu kanıtlanmadığından dolayı lütfen "bu doğru değildir şu doğru değildir"falan demezseniz sevinirim :muck: .Emeğe saygı :buddha:

9. madde bana GTA3'teki Ghost Town'u hatirlatti. Orasi da cok kücük bir yer ve de minnacik binalar var. Ucakla gidiyorsunuz ve de ucakla konmasi baya zor.

oyunlara bazen böyle easter egg'ler koyulmasi oyunun zevkini arttiriyor.

emege saygi...

Erroneous demiş ki:
ironEyE demiş ki:
Erroneous demiş ki:
süper çalışma olmuş çok araştırmışsın çok çok teşekkürler :muck: denemek lazım fotolarda koyarsan süper olur
ablam her hafta sırf sro yüzünden pcye format atmasa çok gzl fotolarım vardı ama neyse :roll: :(

ayrıca saol :muck:
herşey bir merakla başladı demi :wink1:
eet herşey bir merakla başladı :mrgreen:

valla bravo bunlaırb ne 1 yıl uğraşsam bulamazdım gerçi 1 yıl uğraşmazdım :D

Yukarı Alt