1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

sro bot DC sorunu -- sro bot mağdurları içeri

1. uzyr

uzyr Keşfediyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    herkeze merhaba arkadaşlar sro botta genel bi sorun var bu bi kesin ve ne zaman düzelir belli değil artık bu botun programcılarına kalmış. Bu dc ile ilgili birsürü konu gördüm arkadaşlar sorun ne ttnette ne modeminizde ne bilgisayarınızda nede bot ayarlarınızdan düşünün daha düne kadar kasıyoduda kendiliğinden mi değişti bu botun ayarları hadi 3-5 kişinin değişti tmm herkezinki birden mi deişti yok hayır sorun botta dc olan sadece türkiyeden bağlananlar değil yabancı formlardada dc isyanları var. kısacası alıcınızın ayarlarıyla oynamayınız :)

birede admin kardeşim (extraloob) demişsin "nasıl dc oluyosunuz anlamıyorum hem öyle bişiy olsa kimse isro almaz.... "
    vala biz inanırmısın kırk takla atıyoz dc olmak için hatta dc olmadan 10 dk doldurunca nasıl olur dc olmamız lazımdı diyip modemi kapattığımız da oluyo... sro bot alanlar muhtemelen böle bi sorun yokken alıyolardı son zamanlarda alanlarda alanlarda muhtemelen sorun olduğunun farkında olmayanlardır... kardeşim yorumlarında biraz daha duyarlı olmanı rica ediyorum. yapma bu yorumlar sana bişiy kazandırmaz aksine itici oluyosun tabi bu senin tercihin beni ilgilendirmez ama sadece bu yorumun değil bir çok yorumunu gördüm hiç hoş olmayan uslublarla cvp vermişin örnek vermiyorum ama ille hadi göster dersen tek tek bulur eklerim bu konu altına...

kardeşim biraz sert çıkmış olabilirim ama sende bi isro madğduru olarak bizlere biraz daha duyarlı ol

2. egemen456

egemen456 Keşfediyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    @daha düne kadar kasıyoduda kendiliğinden mi değişti bu botun ayarları hadi 3-5 kişinin değişti tmm herkezinki birden mi deişti yok hayır sorun botta dc olan sadece türkiyeden bağlananlar değil

bu dediğine göre, teknik açıdan iki ihtimal var srobot server ile client arasındaki paketler ile oynandı, srobot yüksek koruma/kripto(şireleme) fonksiyonlarına sahip bir program, server'dan gelen anahtarlı paketin kriptosunu decrypte edemiyor yani çözemiyor yada yanlış paket geliyorsa, srobot'ta bunu client tarafına olan bir saldırı (ip'nin yerel hosta kaydettirilip port üzerine kayıtlı bir server ile müdahale olayı..) olarak algılayıp DC veriyor(bağlantıyı kesiyor olabilir)

ikinci ihtimal ise, bot denilen programlar sro_client'a adeta sülük gibi yapışıyor, sürekli hafızadaki fonksiyonlara müdahalede bulunuyor, sro_client'ın kıllandığı bi adrese, ne bilim pot basma olabilir atak fonksiyonu olabilir zamansız ve zorlarcasına müdahale ediyor ise, sro_client'ta DC verebilir..

ama bana sorarsan birinci ihtimal çok daha yüksek.

3. A.Hirlak

A.Hirlak Öğreniyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Güzel kardeşim iyi yazmışsında 1. ihtimalde ne dediğini bi gram anlamadım yemin ederim :D

4. egemen456

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bak dostum:

sro bot -> (srobot server'a gönderiyor) bağlantı isteği: id ="kullanıcının srobot id'si" pw ="kullanıcının srobot pw'si"

srobot server -> (srobot client'a gönderiyor) bağlantı isteği kabul edildi yani login success

10 dk sonra..
    srobot server -> (srobot client'a gönderiyor) durum nedir, hala bağlıysan bana bir veri gönder?
    srobot client -> (srobot server'a gönderiyor) dediğini anlamadım? (ve srobot kıllanır sroclient'ı sonlandırır DC)

işte son olayda server'ın dediğini client'a anlatmak srobot programcılarına düşüyor..

5. egemen456

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    son yaptığım analizlere göre, 2. ihtimali daha haklı çıkartıyor herşey çünki srobot senelerdir sro_client'ın hafızasına iyi optimize edilmiş bir bot, internet ağını analiz ettiğimde srobot'un server ile iletişim durumu baya bi fazla, sürekli iletişim halinde server ile..

kingcoders2 benim srobot id'm o login için gidiyor, diğerleri ise server ile iletişim halinde durmak için, yani sonuç olarak srobot programcılarının server tarafındaki paketleri client tarafının kabul edip sorun çıkarmıyacağı bir düzene soktukları zaman sorun çözülecektir, bana kalırsa bu sorun kısa zamanda çözülür :)

6. BayPipo

BayPipo Öğretiyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Sporcuyum
    kardeşim bu heriflerin yaptıkları şerefsizlikten başka bişey değil sbot almamak için pintilik yaptm bunlardan aldım bikaçtane 10dkda bir dc premium boşa gitti paralarda boşa gitti bu sorunu çözersen çok minnettar olur binlerce kişinin duasını alırsın ...

7. uzyr

uzyr Keşfediyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kardeşim şuan bizim yapılabilecek bişiy yok tamamen isro programcılarının yapabileceği bişiy
    kimse bukadar uğraşa girmez ki hele hele bi updatede yine herşeye sıfırdan başlaması lazım yani tek yapmak beklemek
    4 hafta oldu hafta oldu hala düzeltemediler işin kötüsü isro en eski botlardan biri düşündüren kısım sa bu şimdiye çoktan çözülmesi gerekirdi bu dc nin
    piyasada ücretsiz beta aşamasında ki (İbot) (yani daha dünkü bot diyim) bir botta bile bu şekilde bi dc sorunu yok garip

8. xstringrides

xstringrides Yeni üye rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Valla bıktım bu bottan..bı sonuca varan olursa lütfen burdan paylaşsın..

9. ogulcancobra

ogulcancobra Yeni üye rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    eger bir sekılde bu sorun cozulurse mınnettar kalıcam cnku aynen bnde paramı buna yatırdım zamanında az kullanmadım ama bi bktım 10dkkada bır dc ıllallah geldı nolur bı care......

10. magictornado34

magictornado34 Yeni üye rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    uzyr sen bıraz yavas sert cık bence.mılyonlarca kısı dc sorunu yasıyor ne yazıkkı isrobot yuuzunden.ne zaman sbot cıktı ısrobot tarıh olldu gecıcen oyle dc olmuyorum ayaklarını.%90 mıllet dc oluyor yabancısıda turkude hemen hemen herkes.o senın sansına olan bır olay .arat bakım google dan kac kısı bu sorunu gozune gozune sokuyor.o zaman anlarsın bu bottan bır halt olmaz.bos konusucagına susta motorun sogusun

11. beyzade323

beyzade323 Yeni üye rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle Üslübünü gayet iyi olmasından dolayı seni takdir ediorum kardeşim ben botun böyle oldunu bilmiodum yan chalrımı kasmak için ucuz ve hızlı kasarım umudyla aldım sbotu önümüzdeki ay alıcaktım bi deniyim dedim cok pişmanım ama neyse artık 1ay idare edicem botun alanını cok yaptığım halde önündeki canavara tıklıor ama cok gec attack yapıor... bilen varmı yoksa zaten isrobottan kaynaklanıordur.. Tşk. ederim

12. ramo39

ramo39 Yeni üye rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    beyler bana isrobot kredisi satmak isteyen arkadaşlar varsa bir merhaba desin anlaşalım... mesajlarınızı bekliyorum