1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

Speed Stacks

1. DeaThAnqeLo

DeaThAnqeLo Tanınıyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar hiç duydunuzmu bilmiyorum ama ben Speed Stacks bölümü açılsın istiyorum speed stacksı bilmeyenler için anlatayım

Dizilim sporunun nasıl doğduğunu hiç düşündünüz mü? Ya da nasıl bu kadar çabuk popüler olduğunu? İşte dizilim sporunun tarihçesi ve arkasındaki yaratıcı kişiler…

Dizilim sporu 1980'lerde ilk kez Güney Carolina'da ortaya çıktı. Daha sonra 1990 yılında Johnny Carson'un sunduğu “Tonight Show” ile Amerikan halkının karşısına çıktı. İşte tam o anda bir ilk okul sınıf öğretmeni olan Bob Fox'ın ilgisini çekti.

Speed Stacks'in kurucusu olan Bob Fox anlatıyor; “Bu sporu insanlara ilk anlatmaya başladığımda, karşımdakiler “Dizilim sporu mu?” diye şaşkın bakışlarla kafalarını kaşıyorlardı. Onlara bu sporu anlatmanın en güzel yolu ilk elden canlı olarak göstermekti. Dizilim sporu, anlamak ve inanmak için seyredilmesi gereken bir spor. İnsanların seyrettikten sonraki tepkilerini gözlemlemeye gerçekten bayılıyorum. Bu spora hayran olanlar günden güne çoğalıyor”

Artık dünya çapında ünlü bir spor!

Bob 1998 yılında Teksas eyaletinde küçük bir ev-işyeri olarak “Speed Stacks Inc”i kurdu ve dizilim sprounu hemen beden eğitimi öğretmenlerine tanıtmaya soyundu. Daha sonra eyalet dışına çıkarak ülkenin her yanından spor öğretmenleri ile bir araya geldi. 2000 yılında ise sürdürmekte olduğu sınıf öğretmenliğini bırakarak tamamen Speed Stacks'e kanalize oldu. 2007 yılı itibariyle dünya çapında 20.000 okulda Speed Stacks programları beden eğitimi derslerinin bir parçası olarak yürütülmektedir.

Dizilim sporunun faydaları nelerdir?
    Gençleri bu sporun faydalarına inandırmak zorunda değilsiniz. Sadece bir kez denemelerini sağlayın. Ona bayılacaklar!

Dizilim sporu her iki eli ve beynin her iki tarafını kullanmaya dayalıdır. Dizilim sporu, el-göz koordinasyonunu, her iki eli eşit kullanabilmeyi, çabukluğu, odaklanma ve iki yönlü beceriyi geliştirir. Çift taraflı beceriyi arttıran bir kişi, beynin bilinç, odak, yaratıcılık ve ritim kısımlarını içeren sağ tarafının yüzdelik oranını geliştirir.

Klavyede yazı yazmada uzmanlaşmak, bir müzik aleti çalmak, kapları dizmek gibi aktiviteler beyninizi eğitmenize ve motor becerileri geliştirmenize yardımcı olur.

Hala Wisconsin-Lacrosse Üniversitesinde görev yapmakta olan Dr. Brian Udermann tarafından gerçekleştirilen bir çalışma sonucunda dizilim sporunun el-göz koordinasyonunu, tepki verme süresini %30'a kadar hızlandırdığı tespit edilmiştir.

Görün, İnanın, Öğretin!

Yenilikçi öğretmenler her gün dünyanın pek çok noktasında dizilim sporunu Speed Stacks ile keşfediyor. Dizilim sporunun bir çok programa heyecanla dahil edildiğini gururla izliyoruz.

Eğer sizde o yenilikçilerden biriyseniz “Dizilim sporu ailesine HOŞ GELDİNİZ derken, Speed Stacks olarak sizlere her türlü şekilde destek vermek üzere kendimizi adadığımızı belirtmek isteriz.
    Bob Fox

2. AnatoliaFire1

AnatoliaFire1 Buralıyım rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Hayatın tuzağına düştük, sevginin uzağına...
    Enteresan.com

3. DeaThAnqeLo

DeaThAnqeLo Tanınıyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ne demek istiyorsun abi?

4. Xanthos

Xanthos Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Zir.Müh.
    hadi bölümü açtık, diğer kapattığımız forumlar gibi 3 gün sonra oraya kimse uğramayacaksa hiç boşuna yorulmayalım. :popcorn:

database'e de yük bindirmemiş oluruz :oldie:

5. Mojito

Mojito   olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Eğer bir bölüm açılacaksa Site Userlarında katılması lazım bu biraz zor gibi :wink1:

6. Prada

Prada   rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Playboy
    Iyide bu bu sporla alakali bir bölümde ne paylaşabiliriz? 6 bardakla akrobatik hareketler yapiyosun beynin sağ tarafıyla sol tarafı aynı anda çalışıyor çift elle oynandığı içinde kişiye blablabla yani.. Açtık bölümü napicaz sonra ?? Bi action yok olayda