BaTTeRST_

Bilgiliyim
Alıntı değildir kendi emeğim sabit olursa sevinirim Cool

Öncelikle şunu söylemek gerekir oyunda Sp (Skill point) silah skillerini ya da force skillerini açmak için kullanılır.
Sp Farming genelde fulll int charların tercih ettiği bir yöntemdir. full str veya hybird bir char oyun içerisinde mastery lvl ile kendi lvl farkını 2 ya da 3 tutarsa yeterli sp yi toplayacaktır.

Şayet ben kasarım bir çok özelliği açarım diyorsanız. Sağlam bir char yaparım diyorsanız. Benim gibi sp farming yapın derim.

Sp farm Kısaca kendi leveliniz ile Mastery leveliniz (silah ya da force levelinizden biri olabilir) arasındaki fark maximum 9 a çıkartılarak fazladan skill point toplamak demektir.

Sp farm yapacaksınız ve sp farkını nasıl öğreneceksiniz. İlk önce Charımızın LVL vakıyoruz benim charım 44 lv

-Resim Silinmiş.

ardından S harfine basıp Skill penceresini açıyoruz.

-Resim Silinmiş.

ben glavie kullandığım için Weapon bölümünde heusksal'a bakıyorum. lvl 40 ardından Force bölümünde bundan daha yüksek lvl açıp açmadığıma bakıyorum.

-Resim Silinmiş.

cold:24
fire:36
light:32

En yüksek 40 heusksal olduğu için bunları dikkate almıyoruz.

Char LVL 44 di en yüksek 40 ve 44-40=4 o zaman aradaki fark 4 eğer bir tanesi 40 LVL dan daha yüksek olsaydı onu baz alcaktık.

Benim şu anda 1915 skill ponitim var sabırla kasacam charım 3 LVL daha atladıktan sonra aradaki fark 7 'e çıkacak (47-40=7).En yüksek bırakma seviyesi 9 ama ben 7 bıraktım. 49-50 lvl kadar 7 farkla gitmeyi düşünüyorum.

Aradaki farkı azalttığınız zaman daha fazla experiance point (ex) kazanırsınız ama daha az Skill point (sp) kazanırsınız
unutmayın ki aradaki fark ne kadar açık olursa lvl atlamanız o kadar yavaş olacaktır

Yani ATIYORUM bi yaratıktan normalde 100 exp ve 30 sp exp alıyorsanız sp farm da şöyle olur..

İKİ level farkda(bu fark dediğim gibi mastery level le kendi level iniz arasındaki fark):Normalde 100 exp ve 30 sp exp alırken bu kez 90 exp ve 40 sp exp alıyorsunuz
ÜÇ level farkda:Normalde 100 exp ve 30 sp exp alırken bu kez 80 exp ve 50 sp exp alıyorsunuz
DÖRT level farkda:Normalde 100 exp ve 30 sp exp alırken bu kez 70 exp ve 60 sp exp alıyorsunuz
BEŞ level farkda:Normalde 100 exp ve 30 sp exp alırken bu kez 60 exp ve 70 sp exp alıyorsunuz
ALTI level farkda:Normalde 100 exp ve 30 sp exp alırken bu kez 50 exp ve 80 sp exp alıyorsunuz
YEDİ level farkda:Normalde 100 exp ve 30 sp exp alırken bu kez 40 exp ve 90 sp exp alıyorsunuz
SEKİZ level farkda:Normalde 100 exp ve 30 sp exp alırken bu kez 30 exp ve 100 sp exp alıyorsunuz
DOKUZ level farkda:Normalde 100 exp ve 30 sp exp alırken bu kez 20 exp ve 110 sp exp alıyorsunuz
Maximum dokuz level fark bırakabiliyorsunuz mastery level ile normal level iniz arasında..

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Yani ATIYORUM bi yaratıktan normalde 100 exp ve 30 sp exp alıyorsanız sp farm da şöyle olur..

İKİ level farkda(bu fark dediğim gibi mastery level le kendi level iniz arasındaki fark):Normalde 100 exp ve 30 sp exp alırken bu kez 90 exp ve 40 sp exp alıyorsunuz
ÜÇ level farkda:Normalde 100 exp ve 30 sp exp alırken bu kez 80 exp ve 50 sp exp alıyorsunuz
DÖRT level farkda:Normalde 100 exp ve 30 sp exp alırken bu kez 70 exp ve 60 sp exp alıyorsunuz
BEŞ level farkda:Normalde 100 exp ve 30 sp exp alırken bu kez 60 exp ve 70 sp exp alıyorsunuz
ALTI level farkda:Normalde 100 exp ve 30 sp exp alırken bu kez 50 exp ve 80 sp exp alıyorsunuz
YEDİ level farkda:Normalde 100 exp ve 30 sp exp alırken bu kez 40 exp ve 90 sp exp alıyorsunuz
SEKİZ level farkda:Normalde 100 exp ve 30 sp exp alırken bu kez 30 exp ve 100 sp exp alıyorsunuz
DOKUZ level farkda:Normalde 100 exp ve 30 sp exp alırken bu kez 20 exp ve 110 sp exp alıyorsunuz
Maximum dokuz level fark bırakabiliyorsunuz mastery level ile normal level iniz arasında..

Bu kismi yanlis olmus senin dedine gore 9 gapda %390 gbi bis oluo bence bi daha gozden gecir derim ve sp de yanlis olmus 9 gapta 100 yerine 20 diil 10 alirsin Wink bence bi daha gozden gecir o bolmu

cok guzel olmus cıdden eline saglık arkadasım ve bu kadar guzel bır sey ıcın sen emek verırsın yarın bırı hemen topıc acar hıc aramadan sp farm nasıl yapılır demesse neyım Evil or Very Mad
bızım mıletımız ne hazırcıya su forumda ıkı dakka arama yapsa ölur sankı

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
ben beğenmedim nedenine gelince :

sitemizin adını yazarken onu yukarından aşağıya doğru çekeceksin ve opacity %50 yapıp flue gözükmesini sağlayacaksın ayrıca logoyu alırken bg ile almışsın sadece logoyu alacaksın Wink

Ps: hem mod olmak istiyorsun hemde bunlara dikkat etmiyorsun
bir iş yapıp gözüme gireceksen benim kurallarıma göre oynamalısın Cool

BaTTeRST_

Bilgiliyim
extraloob demiş ki:
ben beğenmedim nedenine gelince :

sitemizin adını yazarken onu yukarından aşağıya doğru çekeceksin ve opacity %50 yapıp flue gözükmesini sağlayacaksın ayrıca logoyu alırken bg ile almışsın sadece logoyu alacaksın Wink

Ps: hem mod olmak istiyorsun hemde bunlara dikkat etmiyorsun
bir iş yapıp gözüme gireceksen benim kurallarıma göre oynamalısın Cool
haklısın ama bilgisaayarı yeni formtaladığım için bunu paintte(photoshop yok) yaptım opacity %50 yapıp flue gözükmesi paintte yok yukardan aşağı doğruda yaparım o sorun deil

Yukarı Alt