İngiltere Premier Lig ekiplerinden Liverpool'da forma giyen yıldız futbolcu Steven Gerrard, 2013 yılında sözleşmesi bittiği zaman futbolu bırakabileceğini söyledi.

Gerrard, Liverpool'la olan sözleşmesinin 2013 yılında sona ereceğini ifade ederek, "Bu tarihte futbolu bırakabilirim" dedi.

France Football'a konuşan Gerrard, geçtiğimiz yıllarda kendisine gelen bir çok teklife karşın Liverpool'da kaldığı için çok mutlu olduğunu da vurgulayarak, "2013 yılında 33 yaşında olacağım ve bu tarihte sözleşmem sona erecek. Sözleşmem sona erdikten sonra başka bir takımın formasını giymeyi asla istemiyorum. Geçtiğimiz yıllarda iki kez Liverpool'dan ayrılma aşamasına geldim, özellikle de 2005 yılında. Benim için çok zor dönemlerdi. Ancak şimdi Liverpool'dan ayrılmadığım için çok mutlu olduğumu söyleyebilirim. Kariyerim boyunca hep formasını giydiğim Liverpool'da futbolu bırakmak istiyorum" dedi.

Geçtiğimiz sezondan ders aldıklarını da ifade eden Gerrard, bu nedenle önümüzdeki sezon daha başarılı olacaklarını söyledi. Gerrard, Manchester United'ın kendilerinden daha iyi bir kadro yapısına sahip olduğunu da itiraf ederek, "Gerçekçi olmalıyız. Manchester'ın kadro derinliği bizden daha iyi ancak iki, üç iyi transfer yapabilirsek onların seviyesine geliriz" diye konuştu.

Yukarı Alt