TurKKillS

Buralıyım
Takımı
Galatasaray
Jose Mourinho, maçın Alman hakemi Wolfgang Stark'ı sert dille eleştirdi.

Şampiyonlar Ligi yarı final ilk maçında Barcelona'ya 2-0 yenilen Real Madrid'in teknik direktörü Jose Mourinho, maçın Alman hakemi Wolfgang Stark'ı sert dille eleştirdi.

Maç sonrasında basın toplantısında konuşan Mourinho, Pepe'nin ve hemen arkasından kendisinin kırmızı kartla oyundan atılmasını ve Sergio Ramos'un gördüğü sarı kartla ilgili "Hissettiklerimi söylersem bugün kariyerim sona erer" dedi.

Sadece hakemin kararını tepki için alkışladığını anlatan Mourinho, "Tek bilmek istediğim neden bu hakemler? Her yarı finalde hep aynısı oluyor. Chelsea ile finale gidemedim. İnter ile yine 10 kişi aldık ama bir mucize oldu. Finale gittik. Bu kez yeni bir mucize olmadı" şeklinde konuştu.

"Ben çok üzgün, çökmüş değilim. Benim için futbol, hayattan sonra gelir. Ama neden? sorusuna cevap vermeliler" diyen Portekizli teknik adam, "Mükemmel bir takıma karşı oynadığımızı biliyoruz. Layıkıyla kazanabilirlerdi ama 0-0 iken, maç dengeli iken neden hakem bu kararı aldı? Tabii ki hakem buna açıklama yapmak zorunda değil. O şimdi evine gidecek" ifadelerini kullandı. 2-0'lık skorun "çok zor olduğunu ama tüm gururlarıyla Barcelona'ya gideceklerini" söyleyen Mourinho, "Futbolda herşey olur ama çok zor" dedi.

"Pep" diye hitap etmesine Barcelona teknik direktörü Guardiola'nın sinirlenmesiyle ilgili görüşü sorulan Mourinho, "Ben ona, teknik direktörlüğüne ve kişiliğine çok büyük saygı gösteriyorum. Ve bu şekilde hitap edebileceğimi sanıyordum" dedi.

Kariyerinde Porto ve İnter ile 2 Şampiyonlar Ligi kazanmış bir teknik direktör olduğunu ve hepsini de "alınteriyle çalışarak" kazandıklarını ifade eden
Mourinho, "Guardiola'nın iki yıl önce Şampiyonlar Ligi'ni hakem skandalıyla kazandığını, bu yıl da kazanırsa Bernabeu'daki hakem skandalıyla" hatırlanacağını savundu.

Real Madrid'de kart cezalısı olarak Pepe ve Sergio Ramos, Barcelona'daki rövanş maçında forma giyemeyecekler.

Yukarı Alt