1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

Soykırım teklifi geçti !!!!

1. The Black

The Black Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Meslek:
    Öğrenci

İki maddelik teklif kabul edildi.

Fransa Meclisi, soykırımın inkarını cezalandıran teklifi kabul etti. Türkiye'nin Paris Büyükelçisi, istişareler için Türkiye'ye çağırılıyor.

Fransa meclisi genel kurulu, 1915 olaylarının 'soykırım' olmadığı yönündeki ifadelerin suç sayılmasını öngören yasa teklifi 38 oyla geçti. Yasayla birlikte artık Ermeni dernekleri de konuyla ilgili dava açma hakkı kazandı. Yasanın, tarihçileri ve bilim insanlarını kapsam dışı bırakması teklifi ise kabul görmedi. Artık 'soykırım' demeyen bilim insanları bile cezalandırılacak.

Genel kuruldaki oturuma 577 milletvekilinden sadece 70'e yakını katıldı. İki maddeden oluşan teklif, oy çokluğuyla kabul edildi. Teklifin görüşülmesi yaklaşık dört saat sürdü.

7 Aralık'ta Fransa meclisi yasalar komisyonunda kabul edilen teklifin, başkanlık divanında hükümetin de itiraz etmemesi üzerine resmen gündeme alınması kararlaştırılmıştı.

Yasa teklifinde, "Fransız yasaları tarafından tanınan soykırımların reddi, bir yıl ve 45 bin avro para cezasına çarptırılır" ifadesi yer alıyor. Fransa parlamentosu, 29 Ocak 2001 tarihinde, "Fransa, 1915 yılındaki Ermeni soykırımını tanır" ifadesiyle kaleme alınan bir yasayı onaylamıştı.

Fransa meclisi, 1915 olaylarıyla ilgili Ermeni iddialarının reddinin suç sayılmasını öngören bir yasa teklifini 2006 yılında onaylamıştı. Ancak Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, bu teklifin senatoya gelmesini engellediği için teklif yasalaşmamıştı.

Fransa'daki Sosyalistler, bu yasa teklifini Mayıs ayında senato gündemine getirmiş, ancak ezici bir çoğunlukla teklifin oylanma önerisi reddedilmişti.

Teklifin mecliste kabul edilmesi yasalaşması anlamına gelmiyor. Şimdi Senato'nun onayı gerekiyor.

Fransa'da cumhurbaşkanlığı seçimleri nisan ayında yapılacak ve teklifi daha önce engelleyen Cumhurbaşkanı Sarkozy'nin şimdi desteklediği teklif ile seçimleri düşündüğü yorumları yapılıyor.

Lütfen tartışma çıkmasın.

2. MelancholyMan

MelancholyMan Öğretiyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Diyecek birşey bulamıyorum.

3. RoqA

RoqA   asistan rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Buraya yazamayacağım o kadar çok şey söylüyorum ki... Bu tarz Türk düşmanlarını gördükçe Türklüğüm ile bir kez daha gurur duyuyorum.

4. Trackstar

Trackstar Tanınıyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

5. Nz9

Nz9 Öğreniyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Gündemi takip edemedim çalışmaktan biri özet geçebilir mi?

6. hmzsnmz

hmzsnmz Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Olay çok garip. Bugün ki tepkileri anlamak mümkün değil. Sanki Fransa soykırım lehine ilk kez bir eylemde bulundu. Adamlar ben bildim bileli hep soykırımı kabul eden söylemlerde bulundu. Bugün herkes sanki Fransa ilk kez böyle bir eylemde bulundu diye boykot , protesto vb şeylerin söylemini yapıyor. Daha trajik olan ise adamlar bizi soykırımla suçlarken biz yapmadık demiyoruz siz de Cezayir'e falan yaptınız diyoruz. Yani biz yaptık ama siz de yaptınız diyoruz , hayır diyemiyoruz. Muhtemelen yarın A4 boyutunda üzerinde binlerce marka bulunan Fransa'yı boykot ediyoruz yazılı kağıtlar herkesin elinde dolanacaktır. Yazık.

Siyasi boyutuna gelince . Malesef hükümetimiz yine sınıfta kalmıştır. AİHM'de Doğu Perinçek'in davaları var soykırım yoktur vb yayınları için. Hadi Doğu Perinçek'i savunmadılar sevmediler diyelim gidip tavır da koyamadılar. Davos'ta gürleyen aslan parçasına ne oldu ? Yazacak , tartışacak çok şey var ama şu da var ki iş işten çoktan geçti adamlar yasayı çıkardı bile. Hemde salt çoğunluk bile mecliste değilken bunu yaptılar. Tepki vereceksek önce vermeliydik .Ne demişler ;
    " Kamyon devrildikten sonra yol gösteren çok olur ".

Sevgiler , saygılar.

7. Loras

Loras   rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    :buddha:

8. Temet Nosce

Temet Nosce   globalmod rank8

Beğenilen Mesajlar:
    13
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci

9. The Black

The Black Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Meslek:
    Öğrenci
    Fransa büyük elçisi yarın ilk uçakla Türkiye'ye geri dönüyormuş.

10. hmzsnmz

hmzsnmz Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Gökçek Fransa büyükelçiliği önüne Cezayir katliami ile ilgili anıt diktirecek deniyor. Al işte diktirince ne olacak ? Hemde bu heykel diktirenler geçenlerde barış veya özgürlük anıtı mıydı neydi onu put yerine koyup yıkan adamlar. Göstermelik tepkilerimiz inanılmaz.

11. lemonade

lemonade   exlmanager rank8

Beğenilen Mesajlar:
    18
    Ödül Puanları:
    48
    Meslek:
    студент
    aynen

12. RoqA

RoqA   asistan rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    bknz:

13. Left Behind

Left Behind Old School olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    38
    Herşey planlara göre ilerliyor.Fransa zaten Ermenistanı yıllardır destekliyor ve sözde soykırım konusunda sürekli ateşliyor.İstedikleri kadar sözde soykırımı savunsunlar.Tarihçiler böyle birşeyin olmadıgını söyleseler bile kimin umrunda.Türkiye yine ve yeniden ezilen taraf,ses çıkarmayan taraf.Yazık..

14. lemonade

Beğenilen Mesajlar:
    18
    Ödül Puanları:
    48
    Meslek:
    студент
    yarın devlet büyükleri tarafından toplu kınama törenleri olur(belkide çokdan oldu).biraz atar tutarlar.bi kaç güne değişir gündem

[ Bu mesaj MobileDevice ile atildi ] mobile

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 12 Şubat 2016
  15. Left Behind

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    38

arkasından şehit haberi gelir diye şüpheleniyorum. :think:

16. Wax Whine

Wax Whine   Admin rank8

Beğenilen Mesajlar:
    9
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Psikolog
    Uyu boşbakanım uyu halkım. Öyle gazı almakla Davosta millete gürlemekle olmuyor böyle seyler. Senin sesin sadece bu ülkedeki bilincsiz halka hitab eder. Avrupada seni kimse takmaz.

17. lemonade

Beğenilen Mesajlar:
    18
    Ödül Puanları:
    48
    Meslek:
    студент
    gelirse hemen büyüklerimiz çıkar meclise bıçak kemiğe dayandı gerekenler yaplsın der, ardından boş dağlar bombalanır and victory!

[ Bu mesaj MobileDevice ile atildi ] mobile

18. Left Behind

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    38

tebessüm ettim

19. Xperyon

Xperyon Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    PC Donanım teknik destek.
    Ya arkadaşlar çok merak ediyorum tayyipten beklentiniz nedir herkezin eksisi artısı olur yanlışıda olur ama ya bakıyorumda devamlı bu sitede özellikle yöneticiler hükümet aleyhine bişeyler yazıp duruyor.Adam siyasal yollarla yapcağını yaptı gene daha ne yapsın? Savaş mı açalım anamızı ağlatsınlar bir'e karşı on + unutmayalımki "Biz soykırım yapmadık." yaptık diyen arkadaşlar açsın tarih kitaplarını iyi incelesinler.Silahsız köy halkına gelip kadınlara tecavüz edip ardından yakmadık. Bu olaylar öğrenildikten sonra ermenilere kişisel savaş açtık ki buda nefs-i müdafaya girer sen gelicen benim kardeşimi öldürceksin ben sana aferin diyeceğim olcak iş değil.Son olarak olaya tek yönden bakmayın Türkiye son 2-3 yıldır özellikle bulunduğumuz bölgenin en güçlü devleti haline gelmiştir,artı herkez hükümetten ne bekliyor çözemedim fransaya gidip "hstr lan sarkozy" mi diyecek lütfen biraz mantıklı konuşalım tahriklere gelmeyelim.Üç parti başkanı biraraya gelmiş siz hala oydu buydu derdindesiniz. Neyse Kolay Gelsin İyi forumlar.