SKYWALKER demiş ki:
the king demiş ki:
şimdi bende özendim 8O

str glavie de mastery sorun oluo ama:S

wep skillinden kısamıyorsun
fire imbue ve passive olarak çok iyi
cold hadi str yiz30 da kalır
ee light koşmadan ve parry olmadan ne anladık :mrgreen:
eee force verincede terminator diorus :mrgreen:

:roll: napsam die kara kara düşünüorum :roll:

acak int chara uyar bu yapılandırma light 90 cold 90 wep 30 force 90 olur snow shiled olduu sürece herşey güzel olur
sen bosver herseyı klasık yapılandırmanı bozma kardesım :thumbsup:
klasik klasik nereye kadar :roll:

nonamex demiş ki:
SKYWALKER demiş ki:
the king demiş ki:
şimdi bende özendim 8O

str glavie de mastery sorun oluo ama:S

wep skillinden kısamıyorsun
fire imbue ve passive olarak çok iyi
cold hadi str yiz30 da kalır
ee light koşmadan ve parry olmadan ne anladık :mrgreen:
eee force verincede terminator diorus :mrgreen:

:roll: napsam die kara kara düşünüorum :roll:

acak int chara uyar bu yapılandırma light 90 cold 90 wep 30 force 90 olur snow shiled olduu sürece herşey güzel olur
sen bosver herseyı klasık yapılandırmanı bozma kardesım :thumbsup:
klasik klasik nereye kadar :roll:
bencede :!: yeniliklere açık olmak lazım mesela ....

pekı nonamex ve the kıng sıze bırsey sormak ıstıyorum nacızane tavrımı hosgorun yaptıgım sey ukalalık degıl sakın yanlıs anlamyın yenılık ve guc dıyorsunuz pekı sız sılkroad onlıne kac yıldır oynuyosunuz? sılkroad chınese charcterler cıktıgından berı dıger masteryler gıbı force masterysı de vardı yanı demem o kı force mastery yenı eklenmıs bı sey degıl bu yuzden force yenı cıkms kullanalım guclu olalım havasına gırıyorsunuz bence cok mantıksız bu bırıncısı ıkıncısı ıse bu kdr yıldrı bu oyunda force kullanmayıp 100lerce 90 lvla ulasan oyuncular aptal mıydı kı force kullanmadan yapılandırdılar karakterlerını?.. ben yenılıklere acık bı ınsanım hem sroda hem de dusunce sentezlerı olrak orumcek agı tutmus dusuncelere otomatık akan bır sısteme karsıyımdır fakat bagzı seyler vardır kı degıstırılmesı kotu olur mesela kalbınle bobregının yerı gbı...

SKYWALKER demiş ki:
pekı nonamex ve the kıng sıze bırsey sormak ıstıyorum nacızane tavrımı hosgorun yaptıgım sey ukalalık degıl sakın yanlıs anlamyın yenılık ve guc dıyorsunuz pekı sız sılkroad onlıne kac yıldır oynuyosunuz? sılkroad chınese charcterler cıktıgından berı dıger masteryler gıbı force masterysı de vardı yanı demem o kı force mastery yenı eklenmıs bı sey degıl bu yuzden force yenı cıkms kullanalım guclu olalım havasına gırıyorsunuz bence cok mantıksız bu bırıncısı ıkıncısı ıse bu kdr yıldrı bu oyunda force kullanmayıp 100lerce 90 lvla ulasan oyuncular aptal mıydı kı force kullanmadan yapılandırdılar karakterlerını?.. ben yenılıklere acık bı ınsanım hem sroda hem de dusunce sentezlerı olrak orumcek agı tutmus dusuncelere otomatık akan bır sısteme karsıyımdır fakat bagzı seyler vardır kı degıstırılmesı kotu olur mesela kalbınle bobregının yerı gbı...
Peki sen 10 tane character açıp hepsini aynı şekilde yapılandırır mısın ?
Yeniliklere açığım diyorsun yeni birşey önerincede bizden kötüsü olmuyor :roll:

(1 yıldan fazla oluyor oyuna başlamam)

nonamex demiş ki:
SKYWALKER demiş ki:

bak benı cok yanlıs anlamıssın kardesım yazdıgımın basında da belırttıgım gıbı ne senı ne de dıger arkdasımızı kotulemek gıbı bır nıyetım yoktu ben herkesın gorusunu ozgurce soylemesınden yanayım ve herkesın gorusune de saygılıyım sadece kendı gorusumu paylasmak ıstedım sızlerlerle :wink1:

Force bayağı yayıldı Force nuker çıkarsa hiç şaşırmayacağım xD

SKYWALKER demiş ki:
nonamex demiş ki:
SKYWALKER demiş ki:

bak benı cok yanlıs anlamıssın kardesım yazdıgımın basında da belırttıgım gıbı ne senı ne de dıger arkdasımızı kotulemek gıbı bır nıyetım yoktu ben herkesın gorusunu ozgurce soylemesınden yanayım ve herkesın gorusune de saygılıyım sadece kendı gorusumu paylasmak ıstedım sızlerlerle :wink1:
:detective: benimde 1 ay içerisinde 2. yılım olcak :detective: tabikide force yeni tanımıyorum hatta ilk charımda tam tamına 5 mastry açıktı force dahil ancak ilk zamanlarda force skillerini biz sedece res için vs . yarar olarak işte heal basar ne heal basacam pot alırım derdik ancak sonraan lise sayesinde ing . iyice gelişmesi ve oyunda tecrübe kazanmam sayesinde force hep aklımdaydı anca uzun bir süre eu char kastıım için ilgilenemedim

bide force bence blade char için daha uygundiyebilirim hem böylece pvp de pot bitmesini beklemez kimse :mrgreen:

Parry Ratiosuz bir çar 0 kadar değerlidir.Light90 yapmanı şiddetle tavsiye ederim aksinde ise bir blade char seni yerden kaldırmayacaktır.(Force da yerden kalkma olasılığın fazla olmadığından işe yaramayacaktır.) Parry Ratio Çin çarlarının vazgeçilmezidir.

angelscafe demiş ki:
Parry Ratiosuz bir çar 0 kadar değerlidir.Light90 yapmanı şiddetle tavsiye ederim aksinde ise bir blade char seni yerden kaldırmayacaktır.(Force da yerden kalkma olasılığın fazla olmadığından işe yaramayacaktır.) Parry Ratio Çin çarlarının vazgeçilmezidir.
Force ile karşı tarafın parry ratiosunu düşürmeyi tercih ederim / Attack Ratinginide kırarsam parry açığını kapatabilirim

Herada herkesin yapılandırması şu anda force bow herkes force açıyor elinden gelse nukerlerde açıcak :)

force bowmanın debuffladığı bir adama crtsiz 25-30 k arası vurduğunu görseydiniz sizde force derdiniz :wink1:

normalde 2 str adam birbirini 2 3 vuruşta yıkamaz bayağı kapışırlar item farkı uçuk değilse adam sana force atıcak ve bu azımsanamıycak bir süre 30 sn sürüyor cure ile geçiremezsin bunu yiyip aldığın ilk darbede yerdesin

yatıracak force çıkmadı diyenler yalan söylüyor zannımca çünkü hiç force çıkmamıştır karşılarınada ondan :wink1:

light ın vericeği arkadaşımızın dediği gibi kuş kadar parry ratio + hız siz bu hızı scroll basarakta kazanabilirsiniz ama force un verdiklerini aslaa !

bir diğer konuda force un cure özelliğidir blade in veya diğer charların attığı dull gibi zehirleri geçiremeyip aval aval bakarsınız ancak ama force vermiş bir kişi direk kendisini cureluyarak bundan kurtulabilir.ve kendisine yüksek derece heal basarak hpsi azaldığı anlarda her türlü pvp den galip çıkabilir şimdilik diyceklerim bu kadar kalın sağlıcakla :)

Herolife demiş ki:
Herada herkesin yapılandırması şu anda force bow herkes force açıyor elinden gelse nukerlerde açıcak :)

force bowmanın debuffladığı bir adama crtsiz 25-30 k arası vurduğunu görseydiniz sizde force derdiniz :wink1:

normalde 2 str adam birbirini 2 3 vuruşta yıkamaz bayağı kapışırlar item farkı uçuk değilse adam sana force atıcak ve bu azımsanamıycak bir süre 30 sn sürüyor cure ile geçiremezsin bunu yiyip aldığın ilk darbede yerdesin

yatıracak force çıkmadı diyenler yalan söylüyor zannımca çünkü hiç force çıkmamıştır karşılarınada ondan :wink1:

light ın vericeği arkadaşımızın dediği gibi kuş kadar parry ratio + hız siz bu hızı scroll basarakta kazanabilirsiniz ama force un verdiklerini aslaa !

bir diğer konuda force un cure özelliğidir blade in veya diğer charların attığı dull gibi zehirleri geçiremeyip aval aval bakarsınız ancak ama force vermiş bir kişi direk kendisini cureluyarak bundan kurtulabilir.ve kendisine yüksek derece heal basarak hpsi azaldığı anlarda her türlü pvp den galip çıkabilir şimdilik diyceklerim bu kadar kalın sağlıcakla :)
Force'ın gücü :beer:

Herolife demiş ki:

yeni char açıcak olsam force bow düşünürdüm bende ....ama şuanki charımda forceye dönmem çook zamanımı alır.....

Paylaştıklarımın değer bulduğunu düşünmüyorum.
Ama yine sizinle paylaşmak istiyorum.
Force tüm charlar arasında yaygındır.Buna İNT build charlarda dahil.Ben böyle full farm olan çok insan tanıyorum.Force İNT olunca gözlemlediğim kadarıyla 90 force 90 fire 90 cold şeklinde oluyor.Light neden açmıyorlar bilmiyorum ama division+weaken 20% mag atack artırıcıyı hiç aratmıyor demekki.Ayrıca unuttuğunuz bir noktayı şiddetle hatırlatırım: İmpotent. Bu statusu yediğinizde en ezik İNT leri bile yatırmakta zorluk çekersiniz.Güzel bir build ve snowla birleşince yatırmak imkansız :wink1:
Force Blade, force bow, force glavie buildlerine gelince.Stun statusundan dolayı glavie daha öne çıkan bir build kanımca.Stun statusune girdiğiniz anda pill potion vs. itemleri kullanamadığınız için 1-2 kere stun yemeniz ölmenize yetecektir.Çünkü force statusleriyle crit yemeyi saymıyorum bile normalin 3 katı damage alabilirsiniz.Bir avantajı daha var. Dull status.Gerçekten çok sinir eden bir status olduğu için insanlar hemen pill e sarılacaklardır.Tabii ki siz de bunu fırsat bilerek forcelerinizle saldırabilirsiniz.Pill süresinin 20 saniye, status süresinin 30 saniye, 4 tane öldürü status olduğunu+ atack skillerinde bulunan statusleri hesaba katarsanız pill ile de başa çıkılamaz bir güç oluyor force.Ama bu nedenle de 90 dan önce çok fazla bir güç beklenemez forceden.
Blade buildine gelince.skillerinin çok güçlü olmaması pvp de knock down kullanmaya mahkum olması nedeniyle force de başarılı olarak gördüğüm bir build kesinlikle değil.Blade gitsin tanklığını yapsın.atack charı istiyorsanız force diyoruz. atack charıyla blader de ters düştüğü için bladerlere pek şans vermiyorum bu konuda.
Bow buildi ise bana göre kaçarak oynaması gereken ve ard arda critleriyle tehlikeli olabilien bir build.
Ama böyle yapmaya çalışırsanız light imbue kullanmak zorunda kalırsınız.Bu da hoş olmuor.Kaybedilen mag defans phy atack gerçekten kendini çok hissettiriyor.Bu durumda bow yüz yüze savaşmak zorunda kalıyor anlamını yitirmiş oluyor.
İğrendiğim 1 diğer konu ise herkesin force açmaya başlaması ve işin bence zıvanadan çıkması.çünkü force vs force pvpleri hiç zevkli olmayan sanki 90 mastery i boşa harcamış hissi veren bir pvp çeşidine dönüyor ve charların zaafiyetleri ortaya çıkıyor.Blade ne kesiyor ne kesiliyor.Bow düşük atackları yönünden glavie ye yenilmeye mahkum kalıyor.İNT buildli charlar ise lightın eksikliği ile snow bitene kadar hp potionlarıızı yedikten sonra yatıyorlar.
PAcific serverinde oynuyorum ve durum bu şekilde.Force kullanma snow açma gibi muhabbetlerden bıktığım için cape yapmıyorum artık.Arasıra gw olursa gw yapıyoruz gerisinde pek bi actionumuz kalmadı.Ama buna kısa zamanda alışabileceğimi umuyorum.
Ayrıca chinese force builddli charların katilleri ise neredeyse tüm cleric skill mastery açanlar oluyor. Holy spell 100% reeffect sağladığı için öldürücü 4 lü diye tanıttığım division impotent decay ve weaken statuslerden hiç biri işlemiyor.sadece vital spot mucle ve spirit kullanabiliyorsunuz.diğer statuslerin yanında ise pek bir işe yarıyormuş gibi görünmüyorlar.
Söyleyeceklerim bu kadar forcenin + ları - leri gerçekten çok uzun bir gözlem ve tecrübenin sonucudur.90 cap geldiğinden bu yana yapılandırmalarda ve saldırı savunma anlayışlarında çok büyük değişiklikler oldu.Adeta oyunu yeniden yaşadım diyebilirim.Hiç bir bilgimi saklamadım ve saklamayacağım gerçekten öğrenmek isteyenler çok şey öğrenebilirler.Bu kadar yazının üstüne tatmin olmayan arkadaşlar söyleyebileceğim fazla birşey kalmadı onlarda force kullanmakla elde edilen tecrübeler.Serveriniz da suyu çıkmadan açın farkını yaşayın derim.eğer force buildli charların katili olurum diyosanız ise warrior+cleric işinizi görür :wink1:
Çok yorulmadm ama en azından 1 teşekkür hak etmişimdir.Çok görmeyin lütfen umarım yardımcı olmuşumdur.
Dipnot: bazı şeyleri 2 kere yazmış olabilirm uykuluyum söylerseniz düzenleyebilirim.
Dipnot2: zaten aynı şeyleri her topicte 100lerce kere söylüyorum o yüzden alışkanlık yaptı :twisted:

Greecede Nuker ,90 fire_90_Force_66 cold_54 LG yapılandırması yaptık bır arkadasla.
Nuker veya wizard charlarla çok sorun yok atıs zamanlarımız aynı oldugu ıcın arada mutlaka buffları yedirebılıyoruz. Warlock charlarda ise oldukca zorlanıyoruz çok seriler.
Str charlarda ise snow bıtene kadar kafa kafaya snow bıtene kadar aldık aldık alamadık cogunlukla yerdeyız ( Ama itemlerımız daha full degıl )
son bır haftadır daha yenı bır yapıulandırmaya geçecegız zaten yeterı kadar pvp zevkı aldık ( Str bır chara nerdeyse wızard kadar vurabılıyoruz :) ) Şu anda coldu 90 a çekip Str ler karsısındaki dayanımı artırmayı dusunuyoruz LG den alacagımız +mage atakları (piercıng force serıes) ıse sılkle aldıgımız +%20 damage scrool ıle kapatacagız.
Bırde pvpde Sword+Kalkan kullanıp debufflar ıslerse speara donuyoruz oldukca çekişmeli pvpler oluyor.
Force bence Nukerlere daha cok yakısıyor ve aldıkjları+2800 MP ıle atakları dahada kuvvetlenıyor.
Ve oyle hıcte burada yazıldıgı gıbı hoop yerdesın olayı yok.

RoyalFlush

Bilgiliyim
cafincaf demiş ki:
Force bence Nukerlere daha cok yakısıyor ve aldıkjları+2800 MP ıle atakları dahada kuvvetlenıyor.

Mp ile atak kuvvetlenmez sadece yelpaze genişler.Yani daha az potla daha çok atak yapabilmeni sağlar mp kolay kolay bitmez. :thumbsup:

Elinde veya üzerinde sosun item olmadığı sürece glavierlarda force tavsiye etmiyorum.Ama blader'san olabilir.Ben klasik blader yapılandırmalarını daha çok seviyorum ama.

walla üzerimde sosun item yok 4 tane +5 parça var diğerlerini daha tamamadım,Elimde de sosun yok +6 glavie var,lwl atlamak için sadece heuksal mastery 88 de o da geri çekliyor zaten lwl atlayınca.
Bu halimle sun blade yi kesiyorum ve sun blade de protector.daha force 80 de debufflar çok az tutuyor güçlü değiller ayrıca divisionda açık değil.+7 glavie +5 setle de sunner olmasına bakmadan rahatlıkla saldırabilirsiniz.İmpontent yeyince elindeki sun olsun farketmez,division yeyince üstünde sun olsun farketmez.bu 2 statusten birini mutlaka yiyecek, çünkü pilleri 20 saniyede basıyor.Size tavsiyem önce decay weaken atın adam tırssın pill kullansın sonra çakın division impotent 20 saniyede kesersiniz emin olun :wink1:
Ayrıca gelen mp ile de rahat rahat 23% snow açılabliyor.Bu da cold 90 açığınızı kapatacak bir güç oluyor.
KArşıdaki de snow açarsa diye tasalanmayın, zaten 1 -2 vvuruşunuzdan sonra veya stundan sonra mpsi 0 lanacağı için siz aynen devam ediyosunuz adama geçirmeye sadece kendi atackından kesip 5-10 saniye daha fazla duruyor karşınızda :wink1:

Yukarı Alt