1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

Sizinde Charınız Gitmesin Okuyun...

1. HeaL_DrK

HeaL_DrK Keşfediyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    S.a Arkadaşlar Benim adım serkan yalcın Yaşım 25. Silkroad Online 5 senedir oynuyorum.Hiç bir zaman virüs yüzünden Charım calınmamıştıki.Bu Ayda aldıyım 2Charımda gidesiye kadar.Aldyım ilk charda mail kitlemesi vardı.O gitti ama Sucu satanda bulduk gectik başka char aldık.Mail Kitlisiz aldıyım charın şifresini butun bilgilerini değiştirdim ve devam ettim sabah kalktım Herşey Normal akşam geldiyimde Chardan eser kalmamıştı.Anladımki bu Bir Virüs öyle bir virüski ŞİMDİ SİZE ANLATICAM...

Bu anlattıklarım Ve herşeyiyle Bana Aittir.Oynadıyım Server:Odin

Virüs Adı:lsass.exe
    Çıkış Taraihi: Araştırmalarıma Göre Rus bir Onine Bilgilerini Çalmak için yaratılan Son gunlerde Facebook gibi ve vb... Devamlı kişilerin bol olduyu sitelerde varmış.
    Nerde Bulunur:Size Resim Genellikle C:/user(Yani Kullanıcılar)/AppDate/lock Veya Temple De bulunur size resim:

+size Ek olarak size aktarmak istediklerim:

Isass.exe aslında bir Windows işleminden ibarettir.Ama kötü amaçlı virüsler kendilerini kullanıcılardan ve antivirüslerden saklamak adına aynı ada benzer değişik isimler kullanırlar lsass.exe gibi... (l=I benzerliğinden yararlanarak)
    Sonuçta bu işlem eğer &10'dan daha fazla işlem kaynaklarını kullanıyorsa virüs demektir.En büyük yan etkisi sistemi kapatmaya veya yeniden başlatmaya çalışmasıdır.
    Ayrıca portlar açarak sistemi korumasız bırakır.

Size Windows 7 kullananlar için ilk bakılacak yerlerden bazıları :

Normalde Windosws Acıklması Su:sass : Local security application system Diye geçer Windows Servisidir , yerel çalışan ve internete çıkış yapan yazılımları kontrol eder spyware , adware yada trojan değildir Yerel Windows Servisidir. Ama Bu virüs Bu Dosyaya Bulaşınca Size Oluyor Bir Takım Hack yemek gibi şeyler.Bana olduyu gibi.
    Burada dikkat edilmesi gereken husus şudur:

Isass.exe C:\WINDOWS\system32\ dizininde lsass.exe olarak çalışıyorsa sorun yok demektir. 7 . posta yazılan geçerlidir.

Fakat; C:\WINDOWS\system32\ de değilde farklı konumlarda çalışıyorsa ozaman sorun var demektir...

Bu gibi durumlarda evvela exenin çalıştığı konumu incelemek gerekir.

Teşşekür Ederim Saygılar Sizinde Charlarınız Soyulmasın Gitmesin Diyorsanız Dikkat.

2. Zeratul

Zeratul Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    müthiş olmuş bizleri bilgilendirmen çok güzel hemen kurcalıyorum bakalım bizde yemişmiyiz bu virüsten ^^

3. HeaL_DrK

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Önemli Olan sizinde Hack yememeniz. + Su sözleride Eklim Dupm Yani char bilgileri User AppDate Bulunmakta Butun İnternet Giriş cıkışlarınız Userde Bulunmaktadır Bıraz dikkatli olun. Teşşkürler.

4. Chorus

Chorus   Admin rank8

Beğenilen Mesajlar:
    227
    Ödül Puanları:
    63
    çok geçmiş olsun, güzel bilgilendirme çok teşekkürler canımcım :muck:

5. sarkolata

sarkolata zaa xD olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    69
    Ödül Puanları:
    58
    Meslek:
    İt Kopuk
    lsass.exe bir virüs değildir, aksine sizin pcnize giren bir program lsass.exe ye bulaşmıştır , silmediğinz takdirde kendini garantiye almak için windowsun .exelerine bulaşır.
    ps : Bu arada klavyenin "ğ" tuşu bozuk mu :muck:

6. Aphrodisias

Aphrodisias Gözlemliyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Lise Mezunu
    Sağol kardeş teşekkürler ama genel olarak bilgisayardan anlamayan birisi virüs çıkınca hiç düşünmeden direk aklına format atmak gelir şahsen benimde öyleydi ta ki acronis true image isimli programla tanışana kadar ilk önce tertemiz bir şekilde format atarak sürücüleri,tüm gereken programları kurduktan sonra acronis true image isimli bir yedekleme yazılımı var onu kurarak yerel disk C'yi komple backup yani yedekleme yaparak d'yi seçip yedeğimizin konumunu belirliyoruz bende çok program var yaklaşık olarak 45'i geçkin program mevcut tabi sürücüler hariç sadece yerel disk c'yi yedekledim ve tam tamına 7.200 gb kusür bir alan tuttu bu programı oyunları vs kurmadan sadece programlar ve sürücüleri kurarak yaparsanız virüsleri kafanıza takmamış olursunuz sadece tek bir tuşla ilk orjinal kurduğunuz güne geri döndürüyor tabi format olarakda eğer yedeklemeyi bir flash disk veya herhangi bir dvd'ye parça parça bölebilir veya taşınabilir bir hard diske istersenizde yerel disk d'ye atabilirsiniz c'yi biçimlendirmek için bildiğiniz gibi windows 7 hızlı biçimlendirme yapıyor ben xp ile biçimlendirme ekranı bittiğinde hemen bilgisayar yeniden başladığı an cd'yi çıkarıp windows 7 kurulum cd'sini yükleyerek 1 saatte işimi hallediyorum tavsiye ederim virüs her pc'de olur bendede var virüs tvu player messenger plus'da ama zararlı mı zararsız mı orası önemli bendekiler zararsız tabii :)) kolay gelsin paylaşım için teşekkürler dostum bu arada

7. Aphrodisias

Aphrodisias Gözlemliyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Lise Mezunu
    eğer acronis true image 2010 isimli programı indiren olursa serial'ini verebilirim ben kurucam diyen olursa söylesin

8. HeaL_DrK

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bu Virüs Sizin Dediğiniz Lsass.exe bulaşırsa kesinlikle o pcyi Format ve Fdiskten baska bir şey Çömeze Benim Anlatmak istediyim bu Dosya Windostaki Önemli exe Dosyaların İsimlerini alarak Temp Ve AppDate System32 Bulaşır. Nedeni sorarsınız Görev yöneticini actıyınızda Saten Bu dosyanın windostan acıldıyını fark etmeniz için Adı kullanır. Bu virüsler Sizin port unuzu açar artık.Portan sizin bilgisayara İstediği gibi Bağlanır+Virüs atabilir ama Bir Sağlam virüs programınız varsa engenller.İnternetten araştırım açık port varsa kapatmanızı Tercih edin.

Siz bu bilgileri Alıntımı yoksa Topluyormusunuz derseniz Ben 2Yıl lık universte bitirdim.Bu bilgileri size aktarıyorum Hiçbiri alıntı değildir

9. HeaL_DrK

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Saten Windows 7 Kullanıyorsan Buna gerek yok. win7 Bu özelliğe sahibtir+Hp Bir bilgisayarınız varsa Hp Son 2009-2010 PC'lerinde de mecuttur.Dos ekranına Geldiyinizde ESC Basarak Görebilirsiniz.

10. Nina Ricci

Nina Ricci   exlmanager rank8

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    38
    3 senedir oynuyorum silkroad bir kere ban yemedim veya çalınmadı.şans mıdır nedir genelde antivirüs programı bile kullanmam :lol:

11. Extrowe

Extrowe   gamer rank8

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    :P

12. HeaL_DrK

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bende Kullanmıyordum Bilgisyar muhedisi olduyum halde.Ama sonuc ortada Olmucak diye bişi yok.Her format atııyında Firewall ve Portları Kapat veya İyi bir Virüs programı Kurmanı İsterim Yoksa işi şanşa birakma Çekirge 3.De düşerse..... Aynı bana olduğu gibi :)

13. NevyZat

NevyZat Keşfediyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Tesekkürler gecmis olsun kardesim...