Takımı
Besiktas
Forrest Gump adlı filimi izlerken bir kısımda bir laf geçti ve şöyle yazıyordu:

Herkesin bir kaderi varmı yoksa rüzgara kapılmış gibi tesadüfen oraya burayamı sürükleniyoruz ?

Ben rüzgara kapıldığımızı düşünmeye başladım sizin fikirleniriniz nedir ?

Takımı
Besiktas
Bu mesaj Prisoners rumuzlu uyeden alinti yapildi
Prisoners demiş ki:
Kader rüzgar gibidir zaten, o nereye eserse sende oraya gidersin.
Kaderle rüzgarın alakası yok o bütün hayatımızın çizelgesi sabit ve ne yaşıyorsak ona göre

Takımı
Besiktas
Bu mesaj Mr. Mojo Risin' rumuzlu uyeden alinti yapildi
Mr. Mojo Risin' demiş ki:
Bunu düşünmek için bu filmi mi bekledik?
Bilmiyorum moralim çok kötü bozuldu bugün üst üste başıma baya bişey geldi filimdede duyunca kafama dank etti

Bu konuda baya düşünmüştüm, kaderimiz vardır biz olacak olayların nasıl olacağını belirleriz, sonucuna ulastım.

Bu mesaj Duygusuzz rumuzlu uyeden alinti yapildi
Duygusuzz demiş ki:
Bu mesaj Prisoners rumuzlu uyeden alinti yapildi
Prisoners demiş ki:
Kader rüzgar gibidir zaten, o nereye eserse sende oraya gidersin.
Kaderle rüzgarın alakası yok o bütün hayatımızın çizelgesi sabit ve ne yaşıyorsak ona göre
Dinen kader ne olucağının önceden bilinmesidir ama seçim yinede sana aittir.Yani yaratıcı sana özgür irade veriyor ama neyi seçeceğinide biliyor.Diğer türlü "neden cennet-cehennem" çıkmazı oluşuyor.
Ateist isen durum zaten belli :D

Ne kadar az kafa yorarsan o kadar iyi.Koy gitsin

Bu tür konuları [tag]tenpanter[/tag] ile günde 1 saat tartışın sizi ikna etsin, en azından kalbinizde şüphe uyandırsın. Bana garantisini vermişti sildim engelledim :D

Bu mesaj Lemonade rumuzlu uyeden alinti yapildi
Lemonade demiş ki:
Bu tür konuları [tag]tenpanter[/tag] ile günde 1 saat tartışın sizi ikna etsin, en azından kalbinizde şüphe uyandırsın. Bana garantisini vermişti sildim engelledim :D
Komik çocuk, anlatma dedin bende inancına saygı duydum ve sustum onun öncesinde biraz susmamış olabilirim :)

Kader diye bir şey yoktur, bütün her şey sizin elinizdedir ve geleceğinizi kendiniz belirlersiniz.Geleceği ya da sizin geleceğinizi kimse bilemez.En basit şekilde sadece ufak tahminler yapılabilir.

Yanlış anlamazsınız bir şey demek istiyorum, @Zippy kardeşim düşünmeyin demiş ama, eğer ki bir şeye inanıyorsanız onu sorgulayın, araştırın öğrenin.Eğer ki bunları yaparak inanıyorsan ne mutlu sana görüşünde gerçekten samimisindir ve sana saygı duyarım.

Cahil insan en kolay kandırılan insandır.Ve kötü niyetli insanlar tarafından yeri geldiğinde çok fena sömürülürsünüz.

Bu mesaj Lemonade rumuzlu uyeden alinti yapildi
Lemonade demiş ki:
Delilik şüphesiz aptallıktan iyidir. A. Einstain

Yeni mesaj editi
@tenpanter Şüphe etmek iyi birşeydir zaten ona bi lafım yok.Ben insanlar arasında tartışmayı pek iyi bulmuyorum.Hani diyorlar ya cevap içinde.Hani elle tutulur birşey olmadığından bu konuyu tatışmak bana göre değil.İnsan kendi kendine düşünüp yada düşünmese bile bilinç altı-yaşama anlayışı zamanla işini görür

Abi yarım sayfa yazmıştım gene çok derinlere iniyorum, sildim isteyen istediğine inansın.Ben sadece dini iyi öğrenin ki kötü niyetli kişiler tarafından kandırılmayın, bilinçlenelim. Dini araç ve amaç olarak kullanan çıkarcı insanlara karşıyım ben. Bunların şuan ki soruyla pek alakası yok ama bu tarz şeylerde mutlaka sapma yapıp dozunu kaçırıyorum :)

Yukarı Alt