Sivok: Daha iyisini yapmalıyız
Beşiktaş’ın Çek oyuncusu Tomas Sivok, Turkcell Süper Lig’de kapatmaları gereken 5-6 puan açıkları olduğunu ve şu ana kadar sergiledikleri performanstan daha iyisini yapmaları gerektiğini söyledi.

Beşiktaşlı futbolcular Tomas Sivok ve Filip Holosko, Kartalcell imza gününe katıldı.
Beşiktaş Avea bayiinde gerçekleştirilen organizasyonda, siyah-beyazlı oyuncular, hayranlarına bol bol imza dağıttı.
Organizasyon öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtlayan iki oyuncu, sezon sonunda ligde mutlu sona ulaşmak istediklerini söylediler.
Beşiktaş'ın Çek savunma oyuncusu Tomas Sivok, ilk yarıda yaptıklarının aksine puan kayıplarından uzak durmaya çalışacaklarını söyledi.
Sivok, Gençlerbirliği ile yaptıkları maçı hatırlatarak, ''İyi sonuç, iyi oyunun sonunda geldi. Henüz eksiklerimiz var. Daha iyisini yapmalıyız. Kapatmamız gereken 5-6 puan açığımız var. Üstüne koyup, o şekilde devam edersek mutlu sona ulaşırız'' dedi.
Son maçlarda yenilen goller ve İtalyan oyuncu Ferrari'nin forma giyebilecek duruma gelmesi konusunda da Çek oyuncu, ''Türkiye'ye geldiğim günden beri, gol yendiğinde savunma, gol atıldığında hücum oyuncuları irdeleniyor. Son birkaç maçtır oyunumuzun daha iyiye gittiği görülüyor. Ferrari büyük ve güçlü bir oyuncu, ama İbrahim Toraman ile de iyi bir ikili olduğumuzu düşünüyorum'' diye konuştu.
Tomas Sivok, kendileri için artık her maçın final niteliği taşıdığını vurgulayarak, ''Bütün bu maçları kazanmaya çalışacağız. İlk yarıdaki gibi puan kayıplarından uzak durmaya çalışacağız. Sabırlı oynayıp, ligi diğer takımların önünde bitirmek istiyoruz'' şeklinde konuştu.

HOLOSKO: PUAN KAYBINI KENDİ GÜCÜMÜZLE KAPATACAĞIZ

Beşiktaş'ın Slovak golcüsü Filip Holosko, rakiplerin aldığı sonuçların önemli olmadığını, kendi güçleriyle puan farkını kapatacaklarını dile getirdi.
Holosko, sezon başında, çifte kupayı almayı hedeflediklerini vurgulayarak, ''Şimdi ligde yolumuza devam ediyoruz. İstediğimiz, ligi kazanmak'' dedi.
Sakatlıktan yeni çıktığını kaydeden siyah-beyazlı oyuncu, ''Fizik performansımı yukarı çekmeye çalışıyorum. Son maçta gol attım ve bu benim için moral oldu. Dünya Kupası'nda da umarım yer alırım. Bu organizasyonda yer almam için daha iyi performans ortaya koymam gerekiyor'' diye görüş belirtti.
Filip Holosko, teknik direktörleri Mustafa Denizli'nin kendileriyle daha önce yaptığı toplantıda, başka takımların aldığı sonuçların önemi bulunmadığını, önlerinde henüz 17 maç olduğunu ve basamak basamak en tepeye çıkacaklarını söylediğini hatırlatarak, ''Bu hafta Gaziantepspor ile oynayacağız. Daha sonra Galatasaray'ı konuk edeceğiz. Saha avantajımızı Galatasaray karşısında kullanmaya çalışacağız'' diye konuştu.​

Yukarı Alt