aslında site tasarımından anlamam :lol: ama bu yıl içersinde Canon EOS 7D alıp profesyonel fotoğraf hayatıma adım atıcam. Kendi çekdiğim fotoğrafları yayınlamak üzere bi site açmak istiyorum ama tasarımınıda kendim yapmak istiyorum. site tasarımı yapan programların isimleri verirmisiniz varsa linkleriyle beraber :roll:

birde bu site tasarımıyla ilgili internetden alabileceğim dersler veya makaleler filan varmı ?
kendim didişip öğrenmeyi severim.

eyw hacım :muck: inş yapıcaz çözücem bu işi :lol:

hanry006 demiş ki:
dreamweaver. Dersleri de Mevcut tur. Cok Karmasık Degıl Fakat Başlamak İçin Tavsiyedir.
bende tam yazıcakdım adobe dreamweaver buldum nasıl diye :lol: saolasın.
peki gelişince daha iyi programlar varmıdır ?

The Black demiş ki:
eyw hacım :muck: inş yapıcaz çözücem bu işi :lol:

hanry006 demiş ki:
dreamweaver. Dersleri de Mevcut tur. Cok Karmasık Degıl Fakat Başlamak İçin Tavsiyedir.
bende tam yazıcakdım adobe dreamweaver buldum nasıl diye :lol: saolasın.
peki gelişince daha iyi programlar varmıdır ?

Web Tasarım işinde Kendini Geliştirmek , Yaratıcı Olmak Mumkun. Şimdilik Dreamveaver iyi bir Programdır. Basıt Kodlarda Sana Yardımcı Olur. İlerleyen Zamanlarda Flash Web Site Tasarımı vs için Sana Gerekli Bilgi program vs yardımcı olurum. Temelden Başlamak iyidir :wink1:

hanry006 demiş ki:
b]Web Tasarım işinde Kendini Geliştirmek , Yaratıcı Olmak Mumkun. Şimdilik Dreamveaver iyi bir Programdır. Basıt Kodlarda Sana Yardımcı Olur. İlerleyen Zamanlarda Flash Web Site Tasarımı vs için Sana Gerekli Bilgi program vs yardımcı olurum. Temelden Başlamak iyidir :wink1:[/b]
trail olarak indiriyorum 30 gün CS5.5 :lol: bu kodları nasıl kullanıcam :lol:

hocam hiç gereği yok güzel bir wordpress teması bul kur wordpress temiz bi şekilde kullan akarı yok kokarı yok

Belarj demiş ki:
hocam hiç gereği yok güzel bir wordpress teması bul kur wordpress temiz bi şekilde kullan akarı yok kokarı yok
bi işi yapcaksam düzgün yapayım diyorum :lol: akarı kokarı olsun ki tadı olsun değilmi beleşe konmak kolay tadı kendin yapınca çıkıyor :roll:

ama ordaki temalara özenip taklit edip gelişmeye çalışırım :lol:

The Black demiş ki:
Belarj demiş ki:
bi işi yapcaksam düzgün yapayım diyorum :lol: akarı kokarı olsun ki tadı olsun değilmi beleşe konmak kolay tadı kendin yapınca çıkıyor :roll:

ama ordaki temalara özenip taklit edip gelişmeye çalışırım :lol:

ama sandıgın kadar kolay değil ama el emeği olmasını o kadar çok istiyosan wp tema yapıp giydirebilirsin yapamazsan ücretli bir şekilde yapanlar var wordpress'e tema giydirmeyi öğrenmek için en güzel ve en detaylı anlatan kaynak WordPress ile Dinamik Siteler Oluşturmak ücretsiz bir şekilde tüm seti hd izleyebilirsin wordpress konusunda çok eksiğimi buradan gidermiştim ki hala işi tam çözmüş sayılmam sana bol şanslar :curtain:

Bugün bu işlemi zorda olsa başardım(Tito sayesinde). Benden sonraki arkadaşların bu konuda zorlanmasını istemediğim için resimli anlatım yapacağım...

Öncelikle 2 dosya indirmeniz gerekiyor...

WampServer 2.0a
phpbb3 türkçe

Bu 2 dosyayı indirdikten sonra önce WampServer programını açıp yüklemeye başlıyoruz.

Yükleme bittikten sonra hiçbirşeyi elleşmeden devam ediyoruz...

Ardından WampServerın kurulu olduğu dizine geliyoruz. "www" klasörünü buluyoruz. (C:/wamp/www)... Ardından indirdiğimiz phpbb3 dosyasını bu klasöre atıyoruz...

Sonra herhangi bir tarayıcı açıp, localhost yazıp enter'a basıyoruz...

Karşımıza böyle bir ekran gelecektir...

Bu ekranda "phpmyadmin" e tıklayacağız.

Resimdeki gibi ayarlıyıp oluştur'a basıyoruz.

Eveet artık DB'mizi oluşturduk.. Şimdi sıra phpbb3 ü yüklemekte...

localhost menüsüne geri dönüyoruz...

Buradan Your project bölümünden phpbb3 e basacaksınız... (Ben Sizlere anlatım yapmak için ORNEK adlı klasör üstünden tekrar kurulum yapacağım...)

Karşımıza böyle bir ekran çıkacak... Bu ekrandan Kur'a tıklayacağız.

Buradanda Sonraki adıma ilerle butonuna basacağız.

Karşımıza bilgilendirme ekranı çıkacak, sayfanın sonuna gelip Yükleme'ye başla ' ya basacağız.

Eveeeeet benim en zorlandığım yere geldik şimdi... Burayı aşağıda vereceğim resimdeki gibi ayarlayıp yolunuza hızla devam edeceksiniz... (localhost'ta kullanıcı adı root'tur ve pw si yoktur ^^ )

Birşeyler ters gitmediyse;

Bununla karşılaşacaksınız ^^

Bundan sonrası işin en kolay kısmı ^^

istediğiniz gibi bilgi verebilirsiniz bundan sonra ^^

Bundan sonra karşımıza onay penceresi gelecektir ve bir sonraki adıma gideceğiz...

Burada hiç birşeyi kurcalamadan direkman. Sonraki adıma ilerle'ye basacağız ^^

Eveet onay penceresinide aştıktan sonrada zaferin bizim olduğunu belirten bir sayfa çıkacak...

Bunan sonra :/wamp/www/phpbb3 Klasöründeki install klasörünü ister silin ister adını değiştirin ^^

Türkçe kurduğunuz için iconlar gözükmeyecektir...
Bunun için Eğer temanız Subsilver2 ise Bunu /styles/subsilver2/imageset/tr/ Buraya.
Eğer Prosilver ise Bunu /styles/prosilver/imageset/tr/ Buraya atmanız yeterli olacaktır.

İşlemimiz bukadar.

NiNCaSu demiş ki:
Bugün bu işlemi zorda olsa başardım(Tito sayesinde). Benden sonraki arkadaşların bu konuda zorlanmasını istemediğim için resimli anlatım yapacağım...

Öncelikle 2 dosya indirmeniz gerekiyor...

WampServer 2.0a
phpbb3 türkçe

Bu 2 dosyayı indirdikten sonra önce WampServer programını açıp yüklemeye başlıyoruz.

Yükleme bittikten sonra hiçbirşeyi elleşmeden devam ediyoruz...

Ardından WampServerın kurulu olduğu dizine geliyoruz. "www" klasörünü buluyoruz. (C:/wamp/www)... Ardından indirdiğimiz phpbb3 dosyasını bu klasöre atıyoruz...

Sonra herhangi bir tarayıcı açıp, localhost yazıp enter'a basıyoruz...

Karşımıza böyle bir ekran gelecektir...

Bu ekranda "phpmyadmin" e tıklayacağız.

Resimdeki gibi ayarlıyıp oluştur'a basıyoruz.

Eveet artık DB'mizi oluşturduk.. Şimdi sıra phpbb3 ü yüklemekte...

localhost menüsüne geri dönüyoruz...

Buradan Your project bölümünden phpbb3 e basacaksınız... (Ben Sizlere anlatım yapmak için ORNEK adlı klasör üstünden tekrar kurulum yapacağım...)

Karşımıza böyle bir ekran çıkacak... Bu ekrandan Kur'a tıklayacağız.

Buradanda Sonraki adıma ilerle butonuna basacağız.

Karşımıza bilgilendirme ekranı çıkacak, sayfanın sonuna gelip Yükleme'ye başla ' ya basacağız.

Eveeeeet benim en zorlandığım yere geldik şimdi... Burayı aşağıda vereceğim resimdeki gibi ayarlayıp yolunuza hızla devam edeceksiniz... (localhost'ta kullanıcı adı root'tur ve pw si yoktur ^^ )

Birşeyler ters gitmediyse;

Bununla karşılaşacaksınız ^^

Bundan sonrası işin en kolay kısmı ^^

istediğiniz gibi bilgi verebilirsiniz bundan sonra ^^

Bundan sonra karşımıza onay penceresi gelecektir ve bir sonraki adıma gideceğiz...

Burada hiç birşeyi kurcalamadan direkman. Sonraki adıma ilerle'ye basacağız ^^

Eveet onay penceresinide aştıktan sonrada zaferin bizim olduğunu belirten bir sayfa çıkacak...

Bunan sonra :/wamp/www/phpbb3 Klasöründeki install klasörünü ister silin ister adını değiştirin ^^

Türkçe kurduğunuz için iconlar gözükmeyecektir...
Bunun için Eğer temanız Subsilver2 ise Bunu /styles/subsilver2/imageset/tr/ Buraya.
Eğer Prosilver ise Bunu /styles/prosilver/imageset/tr/ Buraya atmanız yeterli olacaktır.

İşlemimiz bukadar.

Ne Ettin Hacım Yavaş :mrgreen: . Biz Webciyizde Direk phbb3 den anatılırmı adamın beynı sulanır :coffee: :twisted:

phpbb3 noluyo onu anlayamadım ben ya :lol:
o anlatılanı yapmam için hosta mı sahip olmam lazım ?
dreamweavera devam photoshopda banner filan yapıp dreamweavera atyrm :lol:

Barzo

sen yürümeden koşmayı öğrenmek istiyorsun arkadaşım.

wordpress ile işe başlayabilirsin, wordpress te ilerleyince joomla'ya geçersin.
Ayrıca phpbb3,mybb,vbulletin forum scriptleridir.

ApartSky demiş ki:
evet phpbb3'ü denedim kendi forumumu kurdum filan :lol: bi kaç global atdım :lol:

kişisel bi site için olan scriptler varmı ? bide free host alabilceğim bi yer ?

The Black demiş ki:
ApartSky demiş ki:
evet phpbb3'ü denedim kendi forumumu kurdum filan :lol: bi kaç global atdım :lol:

kişisel bi site için olan scriptler varmı ? bide free host alabilceğim bi yer ?
wordpress ilede joomla ilede kendine kişisel bir site oluşturabilirsin, free host içinde awardspace'i öneririm.

Yukarı Alt