1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

Sırrı öyle bir yöntemle çözülecek ki !!

1. TurKKillS

TurKKillS Buralıyım rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Çevre Mühendisliği.
    Uzmanlar, yüzyıllardır gizemini koruyan Mona Lisa tablosunu "çözebilmek" için...

Leonardo Da Vinci'nin sırrını yüzyıllardır koruyan Mona Lisa tablosunun gizemini çözmeye çalışan uzmanlar, sıradışı bir yol denemeyi planlıyorlar.

Ünlü tablo için Da Vinci'ye poz verdiğine inanılan Lisa Gherardini Del Giocondo'nun Azize Ursula manastırındaki mezarını bu ayın sonunda açacak olan araştırmacılar, mezardan çıkarılacak kemikleri ve onlardan alınan DNA örneğini kullanarak kadının yüzünü yeniden oluşturacaklar.
    Zengin bir ipek tüccarının karısıyken 60'larında öldüğü tahmin edilen Gherardini'nin kemikleri bulunursa, araştırmacılar bunların karbon tarihini ve DNA'sını çıkarıp, Floransa'da gömülü olduğu bilinen çocuklarının kemiklerinden alınan DNA ile karşılaştıracak.

2. djfko

djfko Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Saçma sapan bir tablonun neyini çözmeye çalışıyorlar yüzyıllardır.Gülüyor mu gülmüyor mu? Ne olacak yani bunu çözünce anlamıyorum...

3. hanry006

hanry006 Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgısayar Programcılıgı Üniversite 3
    aynen anlamıs değilim. Ama adamların Bir Tablonun Sırrını Çözebilmek için DNA olayına girmeleri vede yüz yapısının olusturulacak olması takdire değer diye düşünüyorum :roll: