EliteTurk

Aileden
Şirketleri o kontrol edecek!
iPhone yakında firmaları da kontrol edecek

Yönetim verilerine erişimi çocuk oyuncağına dönüştüren yazılım bakın şimdi de nereye geliyor?

Yazılım geliştiricisi Reporta AG, geleneksel muhasebeye son vermek istiyor ve firma yönetim hizmetlerini yazılımsal bir platformda sunmayı planlıyor. Yazılımın destekleyeceği platformlar arasında iPhone da var.

Firmanın SaaS (Sofware as a Service = Hizmet niteliğinde yazılım) uygulaması, şirketlerin internet yetisi olan her cihaz aracılığıyla gerçek zamanlı olarak firma verilerine erişmesini sağlıyor. Desteklenen cihazlar arasında iPhone da bulunuyor. Örneğin zaman yönetimi ve operasyon değerlendirme ile ilgili iPhone yazılımları bu çarşamba (3 Mart) gerçekleşecek olan CeBIT etkinliği çerçevesinde Best of (iPhone) Mobility Solutions temasında tanıtılacak.

Reporta, saf bir SaaS uygulaması ile bulut bilgi işlem ringine adım atmış oluyor. Böylece müşteriler için ek donanım, yazılım veya işgücü toplamaya gerek kalmıyor; firma sadece gerçekten kullandığının parasını ödeyecek.

İşletim sistemi gibi web tarayıcı

Bu sayede web tarayıcı işletim sistemi haline geliyor ve zaman yönetimi, proje yönetimi, kontrol, iş zekâsı ve muhasebeyi gerçek zamanlı olarak oluşturabiliyor. Ağa bağlanma özelliği sayesinde fonksiyonlar karşılıklı olarak eşitlenebiliyor.

Yukarı Alt