jumper

Öğretiyorum
yarın hayatım için gercekten cok buyuk bi onem tasıyan geometri sınavına giricem ve doru durust bisey bilmiyorum eger veremessem duz liseye veya meslek lisesine gitmek zorunda kalcam bunlarıda hiç mi hiç istemiyorum

sınavın konusu acılar ve uzgenler calısabilecegim bi site biliyorsanız lutfen soleyin mutlaka vermem lazım bu sınavı

Hacım benim yardımım dokunmaz herhalde.''Heyecanlanma'' , ''ben iyiyim , başarırım'' felan demeni önermiyeceğim tabi.Ne kadar zeki olursan ol çalışmakta önemli.Bende Bu sene als'ye Oks'ye girdim Als'De kendime güvenmedim ii hazırlandım kazandım Oks'De de öyle abartılacak bir puan almama rağmen yinede iyiydim.Çalışmaya bakıyo olay umarım başarılı olabilirsin sınavda...

Yanlız sınav yarın ve bişi bilmiyorum demişsin.Beyninin bir gün çalışmayla alabileceği bilgiler sınırlı keşke başından beri önem verseymişsin...

jumper

Öğretiyorum
ya biliyorumda karıstı iyice formullere falan bastan bakmam falan lazım bide kopya hazırlamam lazım iyi bi sekilde sole

Kardeş hiç kopyaya kaçma üçgenler ve açılar geometrinin en kolay konularıdır. bak salim kafa ile anlamaya çalış ne kadar kolay olduğunu göreceksin.

jumper

Öğretiyorum
valla bende kopya cekmek istemiyorum ama naapim hazırlıcem genede gecersem zaten sozel bolume geçicem geodan kurtulcam ama suan vermem lazım

Sana altın bi kural vereyim.
Üçgende açılarda 2 paralel ve 2 benzer üçgen varsa ve soru hakkında hiçbir bilgin yoksa verilen sayıyı 2ye böl büyük ihtimalle sonuç çıkacaktır.
Üçgende 3. kenar hesaplamaları için kullanabileceğin açıortay teoremlerini çok iyi öğren seni benzerlikle uğraşmaktan kurtarabilir.
Aklıma bi çok şey geliyor ama boşuna söylemek istemiyorum.
Sebebi şu Geometriyi 1 gün çalışarak öğrenemessin görme meselesidir görmen için de bol bol pratik yapman gerekir.Ne kadar formül ezberlesende sorular çok basit olmadığı sürece işine yarayabileceğini sanmıyorum.Eğer düzenli bir çalışma yapmadıysan bu gece çalışmak yerine uyu sana verebileceğim en iyi taktik bu.Ben denedim 1 gece çalışarak girdim geometri sınavından her zaman 20 ile 46 arası notlar almışımdır.Artık geometriyi bi ders değil bi hobi olarak gördüğüm için böyle bi sorunum kalmadı.Bütün bu söylediklerime bakıpda moralini bozma.Önünde gireceğin yüzlerce sınav var ve bunlara en iyi şekilde hazırlanmak için bol bol vaktin var.Bu gece kendine bi söz ver ve bir daha asla gece çalışmak zorunda kalma.Kendine 1 hedef koy ne çok uzağında ne çok yakınında olsun.Böylece en iyi sonuca ulaşırsın umarım sana yardımcı olmuşumdur :muck:

jumper

Öğretiyorum
biliyorum zor ama 45 almam lazım bi sekilde artık butun gece calısıp bide kopya yapcam 45 alırım hocada iyidir zate bolum deiştircemi biliyo belki yardım eder

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Geometrinin kekidir.. Pasa pasa girer,aslanlar gibi verirsin,dikkatli ve rahat ol yeterli.. :wink1:

üçgenler ve açılar geometrinin en basit konusudur arkadaşım..
azcık kafanı boşalt.

derse odaklan. hiçbir zaman şunu deme. ben bunu bilmiyorum,anlamıyorum,yapamıyorum.
zaten öyle derse başlarsan hiçbirşey anlamadan kalkarsın o masadan.

kolay gelsin

jumper

Öğretiyorum
girdim sınava 4 tane emin oldugum soru 1 tane emin olmadıgım 2 tanede yarım soru var ins gecicem

ama bi soru sorcam 4.kök5 8 den buyukmudur ?

4.kök5 8 den buyukmudur nedemek bişi anlamadım?
eğerki 4 kök 5 8 den buyukmudur diye soruyorsan onun cvbını şöyle bulabilrsin.
ikisininde karesini al
yani 4 kök 5 in ve 8 in karesini al. bak bakalım hangisi büyükmüş.

V.I.P

Old School
Takımı
Fenerbahce
Son zamanda yönetmelikmi değişti bu sınav neyin nesi oluyor eğer yönetmelik değiştiyse hiç şaşmıycam eğitimi bitirdiler ztn

Kesinlikle Heyecan Yapma,

Bütün yıl oturdum saatlerce geometri çalıştım, Bütün geometri sorularını tak diye çözer hale geldim .ama Oksde bütün geometri sorularım boş. Heyecan yaptığın an sorular gitmiştir.... :(

Yukarı Alt