Brezilyalı yazar Paulo Coelho'nun 1988 yılında yayınlanan ..okumaya başlandığım anda giderek keyif aldığım bitirdiğimde de '' vay be gavur yapıyor ... hakikaten gavur yapıyor '' dediğim ve şiddetle tavsiye ettiğim nitekim çoğu zaman raflarda best seller (çok satanlar) listesinde imajını korumaya devam eden bir baş yapıt.

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
özel kütüphanemde 600den fazla kitap vardır ve bir yazara takılırsam kötü de olsa tüm kitaplarını okurum ve Paulo Coelho benim 1 numaralı yazarımdır Simyacı çıktığı gün başladım okumaya ve sonrasında tüm kitaplarını heyecanla ve dört gözle bekledik çıktıkları gibi de alıp okudum. Brezilya'ya yaptığım seyahatlerde hep Paulo Coelho ile tanışmak istedim ama hiç denk gelemedik lakin oradan kendime şu kitabı aldım ;

" Na margem do rio Piedra eu sentei e chorei "

Paulo Coelho kitapları ;
Simyacı (8.6/10)
Piedra Irmağının Kıyısında Oturdum Ağladım(9.1/10)
Beşinci Dağ (7.8/10)
Veronika Ölmek İstiyor (5.7/10)
Şeytan ve Genç Kadın (5.1/10)
Işığın Savaşçısının El Kitabı (5.5/10)
On Bir Dakika (6.3/10)
Zahir (4.6/10)
Hac (5.8/10)
Portobello Cadısı (6.2/10)
Kazanan Yalnızdır (Şu anda bunu okuyorum)

Bir yola çıkmanın,o yolda kazanılan tecrübelerle anlam kazanacağı,eş deyişle,yolun kendisinin ne denli zorlu ya da hayati olduğu değil yola çıkmanın önemli olduğunu en iyi şekilde anlatan,tapılası kitap..Esasen çocuk kitabı gibi görünse de anlamak isteyen gözlerle bakanlara en az Küçük Prens kadar çok şey katar.

Yukarı Alt