1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

Silkroad'da hata yaşayanlar önce buraya :)

1. ProblemMaker

ProblemMaker Öğretiyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Evet bu bölümde belli başlı sorunlara yardımcı olmak için bu topic'i yaptım...Lütfen eksiklerimi tamamlayınız...

Yaşanması muhtemel sorunlar için çözüm yollarını bu konu altına yazabilirsiniz ve bizde size yardımcı olabiliriz.Ama belli başlı sorunları ben maddeler halinde yazıyorum...Devamlı güncellenecek bir şekilde...

2 ana bölüme ayaracağım burayı...

A)Oyuna girdikten sonraki problemler
    B)Oyuna girmeden önceki problemler

A)Oyuna Girdikten Sonraki Problemler

1-)Oyun donuyor ve adamım ayakları hareket etmeden sürekli gidiyor,dağları taşları aşıyor ama hâlâ gidiyor...Sonra ne olabilir ve neden olabilir?

Cevap:Bunun ana sebebi o an ya silkroad server pc'sinde veya ttnette bulunan kısa süreli ciddi internet hızı yavaşlaması...Buda ''lag'' diye tabir ettiğimiz ve oyunda çeşitli duraklamalara sebep olur...Sonrasında 2 seçenek olabilir ya dc yersiniz yada 1-2 dakika içinde en eski bulunduğunuz noktaya gelirsiniz...

2-)Uniq keserken veya yaratık öldürürken laga girersek auto pot işe yarar mı ?

Cevap:Maalesef yaramıyor.Botların auto potları bile yaramıyor çünkü o anda oyun çok yavaşladığı için autopot bunu algılayamıyor..

3-)Laga girdim ve sonra havada kaldım hareket edemiyorum...

Cevap:Bu 6 ay önce düzeltilmişti ama 1 hafta önce yaşadım.Herkes hareket ediyor ama havada asılı kalıyorsunuz,genelde olmuyor ama çekebilirseni return scrool çekin olmadı tekrar girin...

4-)Artık [GM]-[Tarky](From):Banned!!! yazısı var ve buna tıklayınca dc oluyorum..Bu nedir ? Yoksa gerçekten banlandım mı?

Cevap:Bu yeni bir bug çeşidi,merak etmeyin banlanmadınız.Bu yazıya tıklarsanız ??? eror'u alırsınız ve dc yersiniz...Ayrıntılı bilgi:http://www.extraloob.com/forums/viewtopic.php?f=11&t=124950

5-)Lag town lara göre değişebiliyor mu?

Cevap:Genelde yoğunluğun az olduğu yerde lag az olur tabi internetinizden olan bir sorun yoksa....