Takımı
Fenerbahce
bence sadece silkroad degil diğer online oyun veya oyunlar diyelim bunlar mahvediyor hayatı oyun bizim herşeymiz gibi oluyor ondan dkkati oynamaya çalışacaz
not:1yıımı kaybettim ailemle aram kötüye gidiyo,rüyalarımda oyu oynar oldum

beni7bitirdi demiş ki:
bu silkroad yüzünden

*Derslere çalışmayı bıraktım ve ilk defa karnemde 4 vardı
*Babam benden soğudu ve artık bu bilgisayarı pencereden atacak duruma geldi
*Çok şımardım bütün arkadaşlar bıktı
*Dalgacı küfürbaz çocuk oldum çıktım
*5 vakit Namaz kılıyordum şimdi 2 rekatı geçmiyor (Allahım Beni AFFET Ve Tüm Srocuları :!!&%&!
*Ve en önemlisi bu oyun için 250 tl harcadım şimdi anlıyorum onu bulamayanlar var biz böle abuk

sabuk şeylere yatırıyoruz paralarımızı bu kriz dönemindeyken artık silkroad oynamıyorum ve de önermiyorum PARANIZ CEBİNİZDE BAŞINIZ DERSTE OLSUN beynim çürüdü beee SAKIN Çok saçma şeyler yazdın demeyin herkez bu dünyada yaşıyor

yok bunlar dogru bir çok kişinin basına gelmistir benimde bunların arasından 1 tanesi oldu ben çok da fazla sro taraftarı deilim saten tel kotu yan dersleri etkiliyo ve uykusuz kalıyosunn...

Advance

karaay demiş ki:
Derslerim Daha İyioldu(Özellikle İngilizce)
Ailem bana PwrLvL Konusunda Destek Çıkıyor(Özellikle babam para kazanma açısından)
Silkroadonline ama aSOSYAL Yapıyor..

Bunlar benimkiler
bunlar kötü mü oluyor?

Ben içime kapanır oldum
*Sınıfta sesim soluğum çıkmıyor(hoca yoklama alıyor hüseyin kısık wolume ile burda dior fısıldarmış gibi)
*En aşşa 100 Milyon um gitmiştir
*Futbol a merak sardım (ne alaka demeyin:D)
*Sırf sro yüzünden hiç bi kızla çıkmadım
*Karnemde 5 zayıf la eve geldim
*Ama bu oyunu hala oynuyorum(eskisi gibi tiryakisi olarak diil arkadaşlarım gel maç v.b aktiviteler yaptığında gidiyorum 'önceden bunlar olmazdı!')
*BUNLAR YETMEZMİ ( KENDİNİZİ BU ÇOK KAPTIRMAYIN!!!)

Evet beyler silkroadı günde 2-3 saat oynayan kişilerde yazıldığı gibi birçok sorun yaşanıyo bende ilk 3 sene önce bi arkadaşımın tavsiyesiyle başlamıştım o zmanlar çok saçma diyodum 1 sene geçmedi dersler iyice çıkmaza girdi babam illallah dedi bırak şu oyunu dedi yemin ediyorummki şu 3 sene içinde oyuna harcadığım para+babamın pcyi yasakladığı dönemlerde internet cafeye verdiğim para 500 tl yi geçmiştir düşünün artık ve hala oynuyorum ama ecsro oynuyorum ve para harcamamaya çalışıyorum tavsiyem kesinlikle bırakın almanyada bi çocuk silkroad yüzünden bişeye kızıp 10. kattan atlayıp intihar etmiş yani o kadar kötü herkezin dediği gibi bu krizde bu paraları harcamayın hadi krizi geçtik normaldede bi oyun için bu kadar harcanılmaz bunu bende geçde olsa keşfettim msnmi açtığımda kızlar bana slm yazar ben onlara cevap verme tenezzülüne bile girmezdim otomatik cevap vericiye şöyle yazardım:(Oyundayım rahatsız etmein) yazardım ama son 1 senede bunun ne kadar saçma olduğunu anladım ve artık bi oyun yüzünden kimseyi ekmiyorum yani hayatımın şu 3 senesini boşuna bi hiç için harcadım ve okuldaki derslerim şuan çok kötü eğer 3 sene önce bu oyunla tanışmasaydım inanınki derslerim 4 aşşağı olmazdı kendime hep söz verip bırakıcam şu oyunu diyorum ama olmuyor hepde şu kelimeyi kullanıyorum niye bırakıyımki bu oyunu bırakmam için sebep yok diyorum oysa birçok sebep war ailemle bi tek akşam yemeğinde konuşabiliyoruz kız arkadaşım yok :( para desen az var ama oda kız arkadaşın olsa nolcak rezil olucaksın ben haftalık 10 tl alıyorum ve bi haftalıkla 1 buçuk ay dayandığımı hatırlıyorum parasızlıktan değil silk+gold almak char satın almak için boğazımdan kesiyordum yani bu söylediklerimi bi düşünün bence....

Evet beyler silkroadı günde 2-3 saat oynayan kişilerde yazıldığı gibi birçok sorun yaşanıyo bende ilk 3 sene önce bi arkadaşımın tavsiyesiyle başlamıştım o zmanlar çok saçma diyodum 1 sene geçmedi dersler iyice çıkmaza girdi babam illallah dedi bırak şu oyunu dedi yemin ediyorummki şu 3 sene içinde oyuna harcadığım para+babamın pcyi yasakladığı dönemlerde internet cafeye verdiğim para 500 tl yi geçmiştir düşünün artık ve hala oynuyorum ama ecsro oynuyorum ve para harcamamaya çalışıyorum tavsiyem kesinlikle bırakın almanyada bi çocuk silkroad yüzünden bişeye kızıp 10. kattan atlayıp intihar etmiş yani o kadar kötü herkezin dediği gibi bu krizde bu paraları harcamayın hadi krizi geçtik normaldede bi oyun için bu kadar harcanılmaz bunu bende geçde olsa keşfettim msnmi açtığımda kızlar bana slm yazar ben onlara cevap verme tenezzülüne bile girmezdim otomatik cevap vericiye şöyle yazardım:(Oyundayım rahatsız etmein) yazardım ama son 1 senede bunun ne kadar saçma olduğunu anladım ve artık bi oyun yüzünden kimseyi ekmiyorum yani hayatımın şu 3 senesini boşuna bi hiç için harcadım ve okuldaki derslerim şuan çok kötü eğer 3 sene önce bu oyunla tanışmasaydım inanınki derslerim 4 aşşağı olmazdı kendime hep söz verip bırakıcam şu oyunu diyorum ama olmuyor hepde şu kelimeyi kullanıyorum niye bırakıyımki bu oyunu bırakmam için sebep yok diyorum oysa birçok sebep war ailemle bi tek akşam yemeğinde konuşabiliyoruz kız arkadaşım yok :( para desen az var ama oda kız arkadaşın olsa nolcak rezil olucaksın ben haftalık 10 tl alıyorum ve bi haftalıkla 1 buçuk ay dayandığımı hatırlıyorum parasızlıktan değil silk+gold almak char satın almak için boğazımdan kesiyordum yani bu söylediklerimi bi düşünün bence....

kız arkadaşım zaten yoktu arkdaşım 4 tane zaten hafta sonlari ve cuma günleri görüşmüyorum hafta içi zaten okul okulda zaten pek iyi değil yani pek bi sorun olmadi denebilir hep kavga ederdim zaten sinirliyim biraz

kız arkadaşım zaten yoktu arkdaşım 4 tane zaten hafta sonlari ve cuma günleri görüşmüyorum hafta içi zaten okul okulda zaten pek iyi değil yani pek bi sorun olmadi denebilir hep kavga ederdim zaten sinirliyim biraz

hmm... 24H Silkrdayim ve 24 saat diasardayim BOT birakioym cikioym bu kadar agsam eve gelincede az pvp tiflik yada unuque la zman gecrioym o kadar.. :)

ya ben 4 senedir oynuom bu 5. senem 11 yaşındaım :D

hiç bişey olmadı zaten derslerim hep 5 hiç 4 almadım bu zamana kadar

en kötü olay 80 lvl charım beles bot yüzünden banned forever :S

planlı olursanız dersleriniz başarılı olur

Fre3sTyLe demiş ki:
Kendini kontrol edebilen ender insanlardanım. 8)
+1 Eğer sınırı ve israfı bilirseniz hayatınız düzene girer;
Şöyleki,Silkroad insanı bazı şeylerden uzaklaştırır ben silkroad oynayarak rahatladığımı düşünüyorum stres atma aracı bir nevi...
Para konusuna gelince aşırıya kaçmadan orta yollu planlarınızı yaparsanız bir sıkıntı çekmezsiniz...

Zaman ayıramayanlar için ise ;
Bot kullanın ve bilgisayar başında asla ders çalışmayın...
Düzenli ve az ders çalışın günde 1 saat bilgisayara oturmadan çalışmanız size yetecektir.
Önce ders sonra bilgisayar olsun sizin için ve çok fazla kafanıza takmayın oyun sonuçta...
Hafta içi bilgisayar için 2 saati geçmeyin...
Hafta sonu pazar günü yorgun olmayacak şekilde oturun...
Yazılınız olduğu haftalarda ki ard arda olur genelde bilgisayarınızı açmayın,yada bota bırakın...

Düzeni elden kaçırmazsanız hem silkroad hayatınız hem sosyal hayatınız düzene girer... :muck:

beni sroya kuzen başlattı eskidende ogame oynardım. keşke baslamasaydım.ama güzel bir yanıda var benim derslerim hepsi güzeldi tek ingilizcem 1 di ve oyuna başlayınca ingilizcem 5 oldu obur derslerimde aynı kaldı okulda sorun olmadı ama arkadaşlarım çagırınca dışarı cıkmaz oldum yok uniq cıkcak yok pwp dışarı cıkamaz oldum .ders te bile dersi dinlemez oldum . ders te kafayı sıraya koyup glavie skilleri cekerdim kervan cekerdim :D ama bunlar derslerimi etkilemedi çünkü dersaneye gidiyorum :D ama babam zor dayanıyo 1 gün atabilir pc yi aşşagıya :D

ben ossden once oynuyordum esek gibi ama oss senesi olunca bıraktım ne bileyim aslında çok bağımlılık yapmadı bende evden oynuyordum pre silk almadım hiç o zmnlar cok seviyordum oyunu ama istediğimde besından kalkabiliyordum yani nasıl diyeyim yapacak baska biseyi olmayan kalkmaz kız arkadasın varsa kalkarsın bal gibi gezmek daha guzel geliyorsa sana cıkar gezersin para yatırılır ama kendin kazanınca yatırılır mesela insallah seneye uniliyim ve notebook alma isini babamla kesinlestirdik halamda kalacagım yemek ve kalma parası yok burslarımla para yatırabilirim ama yani sabahtan aksama kdr oynamam isin kısası iş sende biter oyun guzel ama gezmek,dusunun sevgilinizle deniz kıyısında gun batımını izlemek daha guzel geliyorsa size bunları yapın ders calısın!kalan vakitlerinizde oynayınki baya bir kalır

Okuduklarımı tek kelime ile yorumluyorum OHA :? :?

Silkroad Online size hiç birşey kazandırmaz; ama Hayat Online çok şey kazandırır...

Ben sro da oynuyorum ailemlede aram iyi sevgilimlede derslerimde iyi arkadaşlarımla aramda iyi bence bunların kötü olmasının sebebinden çok silkroad ile hayat arasındaki o ince çizgiyi tutturabilmek önemli bunu yakaladıkmı hiçbişi olmaz. size sro oynamayın demiyorum ama diğer unsurlarıda ihmal etmemenizi öneririm. :wink1:

Yukarı Alt