1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

Silkroad Yeni Oyuncu Rehberi

1. EmmaW

EmmaW   olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    38
    Bu konuyu Silkroad'a yeni başlayan oyuncular için hazırlama gereğini duydum ne yapmaları gerektiği neleri indirmesi program olarak neleri kullanması gerektiğini anlatmaya çalıştım bazı konuları bu konuda topladım.

Oyun Tanıtımı

Silkroad Online adlı oyun geçmişteki ipek yolunu anlatam bir oyundur.Bu oyunda canavar keserek puan toplarsınız ve biriken puanlarınızla level atlarsınız.Bundan başka pvp , job (kervan , soygunculuk) , fortress war (kale savaşları[Jangan,Bandit,Hotan]) yapabilirsiniz.Silkroad Online Türkçe destekli bir oyundur.39 ader server vardır.Bunlardan 1 tanesi Türk oyuncular içindir(Malazgirt(TR))(Dilerseniz diğer serverlarada girebilirsiniz).Oyunda 2 tane ırk vardır.Birisi Europa(Avrupa) diğer ırk ise Chinese(Çin)'dir.Eu. charlardan one handed sword,two handed sword,dual axe,rogue(crossbow,dagger)'da STR'ye verilmesi gerekir.Diğer wizard,warlock,cleric,bard'da ise INT'e verilmesi gerekir.Ama buradaki en dikkat edilmesi gerek şey genellikle STR charlar yanında buff basmak için bard veya cleric açarlar bu durumda örnek olarak; One Handed Sword - Cleric burada one handed sword str ister cleric int ama biz one handed sword'u kullanacağımız için STR vermemiz gerekecek.STR-INT oranı bufflarda işimizi yaramadığından.

Chinese charlarda ise durum biraz daha farklıdır.Mastery 300 olduğundan chinese charlar 3 skill grubu açarlar.Chinese charlar silah olarak sword,spear,glavie,blade,bow kalkan olarak shield kullanırlar.Genellikle Full str chinese charlar glavie,blade ve bow kullanır.Full int charlar ise sword veya shield kullanır(Bazı arkadaşlarımız bow'da kullanıyorlar ama çoğu int char sword veya spear kullanır).Chinese charlar hybrid vs. olabildiğinden bunların karakter yapılandırmalarına bakılması gerekir.

Oyun Download Linki

Oyun ile ilgili download linklerine BURADAN

Oyuna Yardımcı Programlar

Loader:
    Bu program eskiden oyuna girerken disconnect hatası vermemesi ve çift oyun açılabilmesi için kullanılırdı.Fakat son zamanlarda gelen sıra sistemi ile bu program artık sadece Çift Client Açma, küfür filtresini kapatmak, oyunu küçütüp büyütmek için kullanılıyor.
    Bu loader için ise benim tavsiye ettiğim Rumata Loaderdir
    RUMATA LOADER KULLANIMI VE DOWNLOAD

Ve farklı olarak otomatik charı kasan programlar vardır(Otomatik canavar kesme)
    Bu programlar ikiye ayrılık
    1. Olarak Paralı Botlar
    Bu botlar genellikle profesyonel oyuncuların kullandığı para vererek sahip oldukları bottur.Charınızı bu botlara bırakarak dc olmadan günlerce kasılabilirsiniz.Bunlardan 2-3 örnek vereceğim;

ISRO BOT;

Kısaca tanıtım olarak kredi alarak kullanılan bottur.Silkroad'ın eski botlarından biri olmakla beraber en sağlam botlarından bir tanesidir.Daha çok bilgi için;
    iSROBOT Destek Bölümü

TBOT

Bu bot isro bot benzeri fakat biraz daha farklı bir bottur.Tarz olarak aynıdır.Fakat bunda isro bot tersine kredi ile değil aylık sisteme göre para ödersiniz.Örn:Bu botu para verip 1 aylığına alırsınız botu kullansanızda süreniz gider kullanmasanızda.Ayrıca benim ekliyeceğim ise bu bot gerçekten çok hızlıdır.Daha çok bilgi için;
    TBOT Destek Bölümü

SBOT

Bu bot yakınlarda çıkmış bir bottur.Yine kullanılış olarak diğer botlara benzer ama çok farklı yönleride vardır.Örneğin chardayken clientless moda geçip bota devam edebilirsiniz.(Clientless:oyun bilgisayarda kapanıyor fakat char hala oyunda kalıyor)Oyundayken bot ile alchemy deneyebilirsiniz.Ve bu botta tbot gibi hızlıdır.Bana sorarsanız bu botlar arasından en iyisi ve kalitelisi olandır ama sitesinde yeni kullanıcılara satılamadığından üyelik bulmak zordur ve haliyle pahalıdır.Daha çok bilgi için;
    SBOT Destek Bölümü

2. Olarak Bedava botlar;
    İlk olarak bu botlar bedava olduğundan genelde okadar rabet görmek.Çoğunlukla düşük level charları kasmak için kullanılır.Benim tavsiyem ise 64+ bir karakterde bu botu kullanmayın.Bu botlarında 1-2 tanesini örnek vereceğim.

AgBot

Bu bot rev6.com'un yaptığı bir bottur.Fena kasmayan bir botla olmakla beraber işte görür.Ama arada soyulma olayları falan çıkabiliyor(Bu olayların sitemizdeki linklerle alakası yoktur).Bu yüzden okadar kullanmanızı tavsiye etmem.Detaylı bilgi için;
    AGBOT Destek Bölümü

Stealthlite Bot

Bu botta agbot türü bir bottur.Şuana kadar hiç kullanmadığım bir bottur.Kurulumu zor olmakla beraber uğraş gerektirir.Ama duyumlarıma göre güzel kasan bir bottur.Tabikide bu bottada soyulma riski vardır.Detaylı bilgi için;
    StealthLiteBOT Destek Bölümü

iBOT

Bu botta bedava botlardan birtanesidir.Ek olarak paralı olan sbot'ta bulunan clientless özelliği vardır.Bunuda hiç kullanmadığım için okadar yorumum yok ama gene yanlış hatırlamıyorsam bu botta zor kurulan ama sonradan zevk veren bir bottur.Detaylı bilgi için;
    iBOT Destek Bölümü

Karakter Yapılandırmaları

Europa Karakter Yapılandırmaları

Buradan sitemizdeki üyelerimizin yaptıkları yapıllandırmalara ulaşabilirsiniz.

Chinese Karakter Yapılandırmaları

Buradan sitemizdeki üyelerimizin yaptıkları yapıllandırmalara ulaşabilirsiniz.

Europe Görevleri

Buradan Europa 1-100level görevlerine ulaşabilirsiniz.

Chinese Görevleri

Buradan Chinese 1-100level görevlerine ulaşabilirsiniz.

Ayrıca diğer merak ettiğiniz konuları bu bölümde bulabilirsiniz ; Buradan

Ve son olarak eğer silk, gold, veya bot almak isterseniz tavsiye edebileceğim 2 site vardır.
    1. http://www.silkroadonline.com.tr
    2. http://www.botturk.com

Yazıların hepsi bana aittir.Yönlendirdiğim konularla hiç bir alakam yoktur.

*

2. ReapeR

ReapeR Keşfediyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    eLine sağlık güzel konu olmuş arkadaşlarımızın baya işine yarıcak gibi görünüo :muck:

3. EmmaW

EmmaW   olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    38
    önemli değilde pek bakan yok sanırım :think:

4. ReapeR

ReapeR Keşfediyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bakan olduğuna eminim ama yorum yazmak kimsenin aklına gelmiodur içini ferah tut :mrgreen: :thumbsup:

5. Milano

Milano Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    eline sağlık harika bir özet geçmişsin.

Sabit.

6. EmmaW

EmmaW   olduser rank8